Josip Tolić • subota, 06.10.2012.

Odigrane su četiri utakmice popodnevnog programa sedmog kola Premier lige u kojima su u prosjeku postignuta čak 4,5 pogotka po utakmici. Everton je u uzbudljivom ogledu u Wiganu uspio izvući samo bod uz pogodak Nikice Jelavića, a Chelsea se ipak nije "opekao" u ogledu protiv Norwicha iako je rezultatski zaostajao. Swansea se uspio vratiti nakon 0:2 na svom terenu protiv Readinga, dok je WBA u golijadi nadvisio QPR.

Nikica Jelavić i dalje nastavlja zabijati u Premier ligi. U utakmici svog Evertona na gostovanju u Wiganu hrvatski reprezentativac postigao je izjednačujući pogodak za 1:1 već u 11. minuti, kada je pospremio "odbijanac" nakon Osmanova udarca, no njegova momčad ipak nije uspjela uzeti tri boda.

Toffeesi su pali u zaostatak već u desetoj minuti, nakon što je Maloney asistirao Konéu. Plavi su se vratili već u idućem napadu sjajnom reakcijom Jelavića, no idući gol ponovno je pao u mreži gostiju. Koné je ovaj put bio asistent, a Di Santo završio kontranapad lijepim udarcem za 2:1.

Uz 90 odigranih minuta i zarađenim žutim kartonom, Jelavić je bio blizu novom pogotku u samoj završnici utakmice kada ga je u šesnaestercu srušio Figueroa, no ništa nije suđeno. Na kraju, nakon brojnih prilika obiju momčadi Everton je bio taj koji je zabio. Tri minute prije kraja suđena je najstroža kazna za goste koju je izborio Mirallas, a iskoristio Baines.

Osim do ovog kola drugoplasiranog Evertona, mučio se i vodeći Chelsea na Stamford Bridgeu protiv Norwicha. Ipak, Bluesi su se uspjeli vratiti nakon što ih je u zaostatak doveo rani gol Holta. Vratili su se domaćini preko Torresa već u 14. minuti, a preokret je dovršio Lampard u 22.

Za miran odlazak na odmor pobrinuo se Hazard pospremivši u mrežu kontranapad koji je započeo Mata. Priču je zaključio Ivanović 14 minuta prije kraja nakon kombinacije Óscara i Mate za važnu pobjedu Di Matteovih izabranika, kojom i dalje ostaju vodeća momčad lige sa šest pobjeda i remijem.

West Bromwich Albion vjerojatno je naugodnije iznenađenje početka Premiershipa. Momčad Stevea Clarkea četvrtu pobjedu u prvenstvu ostvarila je na svom terenu protiv Queens Park Rangersa i praktički sve riješila u prvih 20-ak minuta. U petoj minuti Morrison je glavom u mrežu preusmjerio ubačaj Longa, a Gera je udvostručio domaću prednost u 21.

Vratili su se Rangersi nakon pola sata igre lijepim volejem Francuza Taarabta, no nisu uspjeli preokrenuti tijek dvoboja. Do završnice utakmice mreže su mirovale, a u posljednjih deset minuta viđena su dva gola. U 82. Mulumbu je podigao vodstvo West Bromwicha na 3:1, a QPR je posljednje trenutke učinio dramatičnim nakon Granerova sjajnog udarca s ruba šesnaesterca. Priliku za osvajanje boda propustio je Bosingwa u posljednjoj akciji ovog zanimljivog dvoboja.

Golijadu su ponudila i dva sastava koja nisu najbolje krenula u ovu sezonu, Swansea koji je nanizao tri poraza i Reading koji još nije ostvario pobjedu. Previše razloga za zadovoljstvo nakon utakmice neće imati ni jedni ni drugi, no Reading će više žaliti za propuštenim.

Naime, nakon prvog poluvremena Swansea je gubio 0:2. U 30. minuti Pogrebnjak je pogodio za goste, a Worm podigao vodstvo volejem tik pred predah. Domaćini su bili u knock-downu, a potom se "digli" u drugoj polovici drugog poluvremena. 19 minuta prije kraja, nakon velikog pritiska, Michu je poentirao nakon centaršuta Routledgea, a samo sedam minuta potom asistent je postao strijelac. Routledge je zabio za 2:2, Swansea je do kraja mogao i do pobjede i imao je sumnjivu sitauciju u Readingovu šesnaestercu kada je Shorey igrao rukom, no promjene rezultata više nije bilo.

• Obrisan korisnik06.10.2012. u 20:41
    Ima neki razlog zasto meni umjesto videa pokazuje nekakvo smokeybeara?
  • gerrard06.10.2012. u 20:23
    @ mamic..a jbt, dobro pa nisi napiso da će pokorit svijet..mislim, imaju ambicije, ali i sa jednim od ta 2 trofeja mogu biti presretni...
    gerrard
  • Obrisan korisnik06.10.2012. u 19:43
    S ovom klasom igraca i ovom dvojicom malaca mislim da Chelsea ima ambicije za ponovno osvajanje Lige prvaka, a da ne govorim za Premiership.