Premiership, 7. kolo, 07.10.2012, 14:30 h
Southampton 2:2 Fulham
Fulham

Southamptonu i Fulhamu po bod u dvoboju s dramatičnom završnicom

Josip Tolić • nedjelja, 07.10.2012.

U prvoj nedjeljnoj utakmici sedmog kola Premier lige Southampton i Fulham odigrali su neodlučeno na stadionu Svete Marije (2:2). Većinu dvoboja izgledalo je kako će domaćin odnijeti tri velika boda iz ovog ogleda, no gosti su se vratili i preokrenuli, ali u samoj završnici Fonte je Sotonu ipak osigurao remi.

Nevjerojatan prosjek od preko četiri pogotka po utakmici u sedmom kolu Premiershipa nastavio se i nakon ogleda Southamptona i Fulhama. Završilo je bez pobjednika iako su oba sastava imala dobre šanse za osvajanjem troboda.

Saintsi su prvi došli do vodstva već u četvrtoj minuti. Kapetan Adam Lallana izveo je udarac iz kuta, a u skoku najbolji bio Portugalaca José Fonte i naznačio svoj dobar dan pogotkom glavom, prvim uopće u Premiershipu.

Jolove muke po napadačima

Hrvatski reprezentativac Mladen Petrić nije bio u zapisniku za susret svoje momčadi. Prema informacijama u engleskim medijima, zadobio je ozljedu lisnog mišića i nije bio spreman za nastup. Kako trener Martin Jol već neko vrijeme ne može računati ni na drugog napadača Dmitra Berbatova, na travnjak je morao postaviti formaciju sa samo jednom klasičnom špicom, Hugom Rodallegom. Nije se pokazao osobito uspješnim potezom.

Nastavili su prijetiti igrači obiju momčadi nakon ranog gola, no mreže su mirovale sve do posljednje četvrtine utakmice. U 70. minuti Jos Hooiveld loše je reagirao pri ubačaju Johna Arnea Riisea; želeći otkloniti opasnost, Nizozemac je loptu skrenuo u vlastitu mrežu i rezultat je bio poravnat na 1:1.

Sama završnica ponudila je pravu dramu. U 88. minuti Richardson je bio sretnik za momčad Martina Jola pogodivši od bloka za prvo gostujuće vodstvo, no domaćin se ipak uspio vratiti, i to već u sljedećem napadu. Junak je ponovno bio Fonté, ponovno je zabio glavom, ponovno nakon prekida. Razlika je samo što je ovaj put Schwarzer kapitulirao nakon slobodnog udarca Foxa.

Ovim remijem Southampton se digao iznad crte ispadanja tek četvrtim osvojenim bodom. Baš kao i Saintsima, i Fulhamu je ovo prvi remi sezone kojim drže stabilnu devetu poziciju s deset osvojenih bodova.