Premiership, 7. kolo, 06.10.2012, 13:45 h
Manchester City
Manchester City 3:0 Sunderland
Sunderland

Josip Tolić • subota, 06.10.2012.

U prvoj utakmici sedmog kola Premier lige Manchester City na svom je travnjaku svladao momčad Sunderlanda 3:0. Strijelci za Građane bili su Aleksandar Kolarov, Sergio Agüero i James Milner.

Bez iznenađenja prošla je prva utakmica sedmog kola na Otoku. Manchester City privremeno je zauzeo drugo mjesto ljestvice uvjerljivom domaćom pobjedom nad Sunderlandom iako je tek sredinom nastavka postalo jasno da će tri boda ostati u domu svijetloplavih.

Po zlu je za goste iz Sunderlanda počelo već u petoj minuti, kada je Aleksandar Kolarov iz teške situacije pogodio u bliži kut za 1:0. Odgovorio je Sessegnon iz slobodnog udarca dobrom prilikom, a potom su se u promašajima izredali Zabaleta, Balotelli i Tévez, također bez uspjeha.

I početkom drugog poluvremena nastavile su se redati prilike. Sunderland je mogao do izjednačenja preko Fletchera, no njegov udarac je bio blokiran, a onda je City najavio rješenje utakmice prilikama Touréa i Richardsa te još jednom Balotellija.

Veliko mučenje za momčad Roberta Mancinija prekinuo je Sergio Agüero pospremivši prizemno dodavanje Kolarova točno na isteku sat vremena igre. Domaćin je do kraja nastavio pritiskati, David Silva zatresao je gredu u 70. minuti, a konačan rezultat postavio je James Milner minutu prije kraja iz slobodnog udarca.

Pomalo nevjerojatno zvuči podatak da je ovo Sunderlandov prvi poraz u sezoni. U dosadašnjih pet odigranih utakmica imao je čak četiri remija i jednu pobjedu, sada prvi put utakmicu završavaju "praznih džepova".