Premiership, 7. kolo, 07.10.2012, 17:00 h
Newcastle
Newcastle 0:3 Manchester United
Manchester United

Ante Zovko • nedjelja, 07.10.2012.

Po tko zna koji put momčad Alexa Fergusona odgovorila je na rezultatski imperativ odnosno pritisak pobjedom. U derbiju u Newcastleu Manchester je sve riješio vrlo brzo i u drugom poluvremenu zadao konačni udarac pobijedivši 3:0.

S dva gola u nešto više od 15 minuta Manchester United potpuno je zatekao svoje domaćine koji su se na početku utakmice osjećali kao da se brane na Old Traffordu. Pobjedom je United skočio na drugu poziciju zahvaljujući boljoj gol-razlici od gradskog suparnika. Wayne Rooney odigrao je prvu utakmicu u startnoj postavi još od prve utakmice sezone i prvi se put udružio s Van Persiejem, koji je iznudio korner za prvi gol.

Već u osmoj minuti Nizozemac nabacuje iz kuta, a Evans skače preko Williamsona i donosi gostujućim navijačima radost.

Fergusonova momčad nastavila je vršiti snažan pritisak, a u 16. minuti gotovo deja vu za Newcastle. Ovaj put ubacuje Rooney iz kornera, a Evra pogađa glavom bliži kut nadskočivši Baa.

Malo je nedostajalo Svrakama da se vrate u susret. Ba glavom u 51. pogađa prečku, a Cisseov pokušaj De Gea skida s gol-linije. Poslije toga činilo se kao da ništa neće spriječiti Manchester da odnese bodove.

Pobjeda je zapečaćena u 70. minuti fantastičnim pogotkom Toma Cleverleyja. Premda se u prvi mah činilo da je pokušavao ubaciti za Robina van Persieja, ponovljene snimke pokazale su da je iz nemoguće situacije, s 30-ak metara iskosa prebacio vratara Harpera i pogodio gornji lijevi kut njegova gola.

Van Persie je imao sreće da ga malo poslije Howard Webb nije vidio kako mu je ruka završila na Cabayeovu licu. Nizozemac je već imao žuti karton, sudac ih je dodijelio ukupno osam, a gostujući menadžer iskusnim ga je potezom ubrzo izvadio iz igre.