Borna Rupnik • subota, 06.10.2012.

Samo je HSV od poslijepodnevnih gostiju u Bundesligi postigao pogodak te osvojio sva tri boda. Uspješni domaćini bili su rekordni Bayern, zatim uvjerljivi Schalke te Freiburg i Mainz...

Unatoč porazu u Bjelorusiji, u drugom kolu Lige prvaka, Bayern iz Münchena nije se dao smesti na domaćem kolosijeku. Ubilježio je sedmu pobjedu u prvih sedam kola, čime je izjednačio rekord koji drže Mainz, Kaiserslautern i - Bayern. Zanimljivo, niti jedna od tih momčadi u tim sezonama nije osvojila naslov prvaka Njemačke.

Mandžukić ozlijedio Müllera

Njemački reprezentativac Thomas Müller već se u petoj minuti sudario sa suigračem, hrvatskim reprezentativcem Marijom Mandžukićem. Pružena mu je pomoć van terena, a zbog ozljede na licu bio je primoran napustiti igru sredinom prvog dijela. Umjesto njega ušao je Xherdan Shaqiri.

Iako je kontrolirao zbivanja na travnjaku, Bayern protiv Hoffenheima - koji još uvijek čeka bolje vijesti oko Borisa Vukčevića - nije stvorio sijaset prilika, ali je u 19. minuti stigao do prednosti. Loptu je na lijevoj strani primio Franck Ribery i sam se pobrinuo za sve: prošao je svoje čuvare i naciljao bliži donji kut vratara Casteelsa.

Francuski je reprezentativac na početku nastavka lijepim, odmjerenim udarcem nakon nespretnosti Tonija Kroosa povisio na 2:0 i tako riješio sve dileme oko pobjednika susreta na Allianz Areni. Bayern je rutinski priveo susret kraju. Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić odigrao je svih 90 minuta za Bavarce, no nije uspio još "podebljati" svoj golgeterski učinak.

Wolfsburg je dobro krenuo u Gelsenkirchenu, no ubrzo je Schalke preuzeo inicijativu te iz prve prave prilike poveo. U 33. minuti mirno je ubacio Fuchs, a dovoljno je prostora ostavljeno Farfanu, koji glavom trese mrežu za 1:0.

Nakon samo 50 sekundi drugog poluvremena Holtby je lijepo proigrao Affelaya, koji rutinski matira Benaglija u situaciji jedan-na-jedan, a za treći je pogodak zaslužan Neustädter. Nakon kornera najbolje je reagirao iz blizine i upisao se u strijelce. Srđan Lakić igrao je od početka do kraja utakmice, a Ivica Olić priliku je dobio od 52. minute.

Mainzu i HSV-u za tri je boda dostatan bio i jedan pogodak. Mainz je na svom terenu slavio protiv Fortune iz Düsseldorfa, koja je u 78. minuti ostala s igračem manje zbog drugog žutog kartona Finku. Brojčanu prednosti iskoristio je pet minuta prije kraja Noveski, pogotkom glavom na asistenciju Ivanschitza.

Hamburžani su u gostima pobijedili Greuther Fürth, pri čemu je Milan Badelj odradio cijeli susret, dok Ivo Iličević nije konkurirao za sastav. Ključni trenutak zbio se u 17. minuti, kada je nakon solo-prodora precizan bio Son.

Freiburg je bez pomoći Ivana Santinija svladao Nürnberg 3:0. Od 36. minute domaćin je vodio preko Makiadija, da bi Cagliuri s 11 metara te Terrazzino u sudačkoj nadoknadi "dokrajčili" goste.

• Obrisan korisnik07.10.2012. u 03:23
    Steta da ovaj Ivantshitz ne igra za nas, odlican igrac !
  • nido06.10.2012. u 22:34
    Ali Bayern nece stati na 7od7 nego ce to ici bar jos koje kolo i na kraju ce Salatara doci doma gdje joj je i mjesto!!!
    nido
  • Obrisan korisnik06.10.2012. u 20:18
    Bravo Badelj!
  • Obrisan korisnik06.10.2012. u 20:16
    Mogli ste bar u jednoj rečenici spomenuti da je Badelj proglašen igračem utakmice.
  • Manolito06.10.2012. u 17:45
    i kad god neka ekipa startuje sa sedam pobeda na kraju bvb prvak ;)