Lovćen Cetinje 28:27 Nexe Našice
Nexe Našice

Niz Nexea zaustavljen na tri pobjede

Ivana Strahija • subota, 06.10.2012.

Rukometaši Nexea nisu uspjeli doći do svoje četvrte pobjede u nizu u novoj sezoni SEHA lige. Bolji, doduše za svega jedan gol, bio je Lovćen na svom parketu u Cetinju.

LOVĆEN - NEXE 28:27 (13:12)

SEHA liga, 4.kolo

Cetinje, Športski centar Lovćen, gledatelja 700
Suci: Dimitar Mitrevski i Blagojče Todorovski (obojica Makedonija)
Delegat: Marjan Nachevski (Makedonija)

LOVĆEN: Abramović, Lipovina, Jovetić 3, Popović, I.Radović, Marković 6, S.Vujović, Pejović 1, Daskaloski (13 obrana), Drašković 3, M.Radović 2, L.Vujović, Perišić 4, Nikolić, Lasica 4, Grbović 5
Trener: Pero Milošević

NEXE: P.Lelić (3 obrane), Kozina 2, Mataija 7, Eter, F. Lelić 8, Mrđenović 1, Varvodić 1, Markotić 1, Slišković 3, Vujić 2, Vozab, Šunjić (10 obrana), Obranović 2, Ivić
Trener: Kasim Kamenica

U Cetinju je ovog petka bilo uzbudljivo, a hrvatski je predstavnik imao priliku uzeti barem bod, no završnica, u kojoj je i policija smirivala strasti oko zapisničkog stola, ipak nije otišla na stranu hrvatskih rukometaša.

U uvodnim minutama domaći je golman Daskaloski pokazao svoju vrijednost, pa Našičani nisu uspjeli iskoristiti igrača više kako bi okrenuli rezultat. Uz par po domaće povoljnih sudačkih odluka Lovćen u 15. minuti ima 7:3, a kad potom Nexe gubi loptu, Perišić pronalazi rupu u obrani i postiže pogodak za 8:3.

Nakon što je Kasim Kamenica zatražio minutu odmora i odlučio na parket poslati svoje najbolje igrače, Nexe ipak uspijeva smanjiti prednost Lovćena. U 28. minuti je 12:10, a u 30. minuti, sa zvukom sirene, Kozina pogađa za 13:12.

U nastavku utakmice promjena na golu Nexea odmah se pokazala učinkovitom, a obranu je iskoristio Slišković i pogodio za 13:13. Nikako međutim da hrvatski rukometaši okrenu rezultat u svoju korist, reda se par izjednačenja, a onda konačno u 41. minuti, nakon realiziranog penala, na semaforu svijetli 17:18.

Jedno vrijeme je trebalo Cetinjanima da se vrate u igru, a potom im je pomoglo isključenje Mrđenovića, te su opet u prednosti na 20:19. Daskaloski nastavlja s dobrom rolom na vratima Lovćena, a Lasica i Jovetić znaju pogoditi kad treba, pa je u 47. minuti 22:19.

Nexe potom ima i sedmerac kojeg realizira Mataija, no Radović i potom Grbović su nesmiljeni, te je rezultat u 50. minuti ravnih +5 za domaće, 25:20. No, Našičani se odbijaju predati, a u 54. minuti, s igračem manje nakon isključenja Sliškovića, imaju samo dva gola zaostatka. Minutu kasnije, Vujić pogađa za 25:24 i Nexe ima velike šanse izjednačiti.

To se međutim nije dogodilo, Lovćen odlazi na +2 i u posljednje se sekunde rukometnog dvoboja ulazi s 28:26 za domaće. Nexe smanjuje na -1, a potom slijedi prava makljaža.

Nexe ima igrača više, a Kamenica u igru šalje i Kozinu umjesto Šunjića, a onda Daskaloski brani šut Markotića, koji je mogao donijeti Našičanima bod. Makedonski suci pokazuju da je bilo prekršaja i dosuđuju penal za Nexe. To izaziva burne reakcije u domaćim redovima, zapisnički stol je okupiran, a strasti je smirivala i policija.

Vrijeme je već isteklo kad je Mataija konačno mogao izvesti sedmerac, no golman Lovćena upisuje svoju 13. obranu, kojom Nexeu nanosi prvi poraz sezone.