Regionalna liga (M), 4. kolo, 06.11.2012, 18:00 h
RK Zagreb 30:28 Prešov
Prešov

Bolja igra u obrani u nastavku osigurala slavlje nad Tatranom

Iz Kutije šibica: Damir Žbulj • utorak, 06.11.2012.

U odgođenom susretu četvrtog kola regionalne SEHA lige, vodeći slovački Tatran gostovao je u kod Croatia osiguranje Zagreba. U uzbudljivom i izjednačenom derbi susretu Zagrebaši su na odmoru imali minimalnu prednost, da bi do kraja dvoboja, uz bolju igru u obrani, ipak stigli do važne pobjede za podizanje samopouzdanja. Završilo je 30:28...

CO Zagreb - Tatran Prešov 30:28 (17:16)

4. kolo Regionalne rukometne lige
ZAGREB - Kutija šibica, Gledatelja: 350
Suci: Šatordžija/Pandžić (BIH)

CO Zagreb: Ivić (8 obrana), Kelentrić (3 obrane); Skoko 2, Marić 3, Mihić, Brozović, Stepančić 5, Matulić, Matić, Špiler 4, Batinović 3, Horvat 7, J. Valčić 5, Sršen, T. Valčić 1, Mandalinić
Trener: Slavko Goluža

Tatran Prešov: Krupa (1 obrana), Verkič (9 obrana); Rabek 4, Marušak, Hrstka, Krok 1, Krištopans 3, Sobol 3, Radčenko, Tumidalsky 1, Čip, Guzy, Pejovič, Antl 11, Petro 4
Trener: Đorđe Rašić

Sedmerci: CO Zagreb: 2/3; Tatran Prešov: 3/4
Isključenja: CO Zageb: 12 min.; Tatran Prešov: 8 min.

Nakon reprezentativne pauze, u kojoj je Hrvatska upisala dvije manje-više sigurne pobjede, nastavljaju se klupska natjecanja pa tako i regionalna SEHA liga. Izbornik Slavko Goluža i njegov pomoćnik Željko Babić morali su reprezentaciju pripremiti za Slovake i Latvijce, dok su trener CO Zagreba Goluža i njegov pomoćnik Babić ekipu Zagrebaša morali spremiti za Tatran iz Prešova, koji je slovačka reprezentacija u malom, pojačana za najboljeg latvijskog igrača Krištopansa.

Uz međusobnu povijest prošlosezonskih okršaja ovih suparnika, sve su protivničke karte trebale biti na stolu i Zagrebaši su točno trebali znati što mogu očekivati od gostiju u Kutiji šibica.

Iako su s nacionalnom selekcijom bili i kapetan Horvat, Josip Valčić, Matić, Batinović, vratar Ivić te samo na gostovanju u Latviji i Marino Marić, Goluža im je rasporedio i dozirao minutažu. Ostatak ekipe predvođen Stepančićem prikupljao je svježinu za nastavak natjecanja u hrvatskom glavnom gradu pa se nakon 'potopa' u Skoplju od Metalurga prije desetak dana ipak očekivalo bolje i agresivnije izdanje Zagrebaša.

Međutim, nije krenulo dobro po domaćina, koji je bez ozlijeđenog Šprema ponovno nije zaigrao svoju prepoznatljivu, pokretljivu, ali i učinkovitu 5-1 obranu. Poveo je Tatran iz kontre Antla, da bi uskoro pogotkom istog igrača sa sedam metara prednost odmah u startu otišla na +2 za Slovake.

Budi se CO Zagreb u narednim minutama, Skoko i Horvat nakon dobrih akcija dovode do izjednačenja, a dalekometnim pogotkom Tončija Valčića u 11. minuti Zagrebaši prvi puta na utakmici stižu do prednosti. Igra u napadu hrvatskog prvaka bila je zadovoljavajuća, ali ponovno nije funkcionirala obrana, Ivić je gotovo bio bez učinak u prvih 15 minuta pa ga je zamijenio Kelentrić, za ostatak prvog dijela.

Niti tada nije došlo do kvalitativnog pomaka u defenzivi, a serijom Petra s crte, Krištopansa s devet metara te Sobola iz kontre, jedan slabiji period igre Zagrebaša kažnjen je novim zaostatkom od dva pogotka, u 16- minuti susreta.

Predvodili Horvat, Valčić i Ivić

Kod Zagrebaša kapetan Horvat predvodio je ekipu sa sedam pogodaka, Stepančić i Josip Valčić zabili su po pet, dok je Špiler dodao četiri pogotka. Ivić je proradio u nastavku, a upisao je osam obrana. Kod gostiju Antl je bio neumoljiv s 11 pogodaka.

Nakon minute odmora, Golužina ekipa ipak je posložila svoje redove, zaredali su golovi u mreži slovačkih vratara, a uz igrača više na terenu Stepančićev karakteristični skok šut u 20. minuti ponovno je prednost na strani Zagrebaša. Joso Valčić i Horvat držali su minimalno vodstvo, kapetan je minutu i pol prije odmora povećao na +2, ali u drugih 30 minuta susreta ipak se ide sa 17:16.

Previše je propusna je bila obrana Zagrebaša, Antl je zabio pet puta, a slovački reprezentativac Rabek četiri je puta tresao mrežu domaćih, dok su Horvat i Marić s pet, odnosno tri pogotka bili najbolji u redovima CO Zagreba.

U nastavku slična priča, igra se pogodak za pogodak, Zagrebaši odlaze na +2 nakon brze kontre Horvata s igračem manje, ali nakon njegova isključenja krenula je serija Slovaka, točnije Antla, koji je trpao s krila i s tri uzastopna pogotka bio konstantna opasnost na terenu.

Uz ponovni ulazak u igru Ivića, koji je skinuo nekoliko lopti i bolji napadački učinak te golove Batinovića, mlađeg Valčića i Stepančića za posljednjih 15-ak minuta Zagrebaši su stvorili zalihu od tri pogotka (25:22).

Uporni Slovaci borili su se do završnice, 11 pogotkom Antla, minutu prije kraja samo su na jedan razlike, uz igrača više na terenu, ali večeras jako dobri Slovenac Špiler svojim četvrtim pogotkom riješio je pitanje pobjednika, za konačnih 30:28 i važnu pobjedu Zagrebaša pred nastavak klupskih nadmetanja i u regionalnoj ligi, ali i u Ligi prvaka.