Liga prvaka - Skupina B, 2. kolo, 06.10.2012.
Celje Pivovarna L.
Celje Pivovarna L. 22:28 Atletico de Madrid
Atletico de Madrid

Balić i Gojun u Celju stigli do prve ovosezonske europske pobjede, preokretom u nastavku utakmice

Iz dvorane Zlatorog u Celju: Damir Žbulj • subota, 06.10.2012.

U susretu drugog kola rukometne Lige prvaka, u celjskoj dvorani Zlatorog, madridski Atletico stigao je do prve ovosezonske europske pobjede, rezultatom 22:28. Nije to bila njihova vrhunska predstava, ali Celje PL nije uspjelo stići do iznenađenja, iako su domaćini imali prednost na odmoru od dva pogotka. Balić je odigrao standardnu rolu, ukupno je na terenu proveo nekih pola sata te zabio dva pogotka. Gojun dobro odradio svoje obrambene zadaće, no, posljednjih desetak minuta proveo je na klupi zbog problema s ozljedom lijevog skočnog zgloba...

Celje Pivovarna Laško - BM Atletico Madrid 22:28 (15:13)

Liga prvaka, drugo kolo;
Dvorana Zlatorog, Celje, gledatelja: 2000

Suci: Stevann Pichon / Laurent Revert (FRA)

Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Skok (13 obrana); Mlakar 1, Marguč 8, Janc, Razgor 1, Toskić 2, Ranevski 1, Skube 1, Poteko, Zelenović 2, Žabić, Mačkovšek 2, Lekai 4, Kastelic;
Trener: Vladan Matić

BM Atletico Madrid: Hombrados (11 obrana), Fernandez Roura 1, Källman 1, Ferrer Vecilla, Romero Rodirgez 1, Aguinagalde 1, Davis 2, Parrondo 1, Dahl (5 obrana), Barachet 3, Canellas 3, Jurkiewicz 2, Gojun, Masachs Gelma 3, Balić 2, Lazarov 8;
Trener Talant Dujšebajev

Iskljčenja: Celje PL 2 minute / Atletico Madrid 6 minuta

Sedmerci: Celje PL 6/8 / Atletico Madrid 3/7

Španjolski predstavnik u prvom je kolu doživio poraz od Kiela, koji je i prema priznanju hrvatskih igrača u redovima Madriđana u ovom trenutku bolja momčad.

Celje je na otvaranju europske sezonu doživjelo katastrofu kod Veszprema, u srijedu su poraženi od Gorenja u domaćem prvenstvu, što se odrazilo na slabiju posjetu u dvorani Zlatorog, gdje se okupilo nekih dvije tisuće gledatelja.

Snažnu podršku ekipi davala je skupina najvatrenijih navijača, Florijana, koji su od prve do posljednje minute glasno bodrili Celje i davali dodatnu snagu ekipi Vladana Matića, što se moglo vidjeti i na terenu.

Slika 1 od 1.

Trener Atletica Talant Dujšebajev odlučio se od prve minute na teren poslati i Balića, kao prvog organizatora igre u napadu i Gojuna, koji je bio stožerni igrač 6-0 obrane Španjolaca.

Balić je odigrao početnih 15-ak minuta prvog dijela, i u obrani i u napadu, no, jednostavno, osim fenomenalnog Kirila Lazarova nije imao podršku suigrača, koji izgleda nisu ozbiljno shvatili slovenskog suparnika.

Celje je odlično otvorilo utakmicu, povelo 2:1 i da kod Atletica nije bilo Makedonca Lazarova brzo bi se gosti našli u konkretnijem rezultatskom zaostatku. Odličan je na vratima Pivovaračna prvih 30 minuta bio Matevž Skok, koji je upisao devet obrana, u napadu ih je predvodio Gašper Marguč, koji je zabio šest golova u prvih 30 minuta utakmice.

Iako su Španjolci u pojedinim dijelovima prvog poluvremena imali i po dva pogotka prednosti, nije to bilo uz neku spektakularnu igru. Sve se svodilo na individualne akcije pojedinih igrača, dok je obrana bila porozna, mekana i nedovoljno koncentrirana.

Požrtvovni Slovenci držali su egal protiv favoriziranih Madriđana sve do završnice prvog dijela, kada ima se dobra igra isplatila golovima za prednost od dva pogotka viška na poluvremenu. Uspjeli su slabašni Celjani velikom Atleticu zabiti 15 golova u prvih 30 minuta.

Izgleda kako je na poluvremenu Dujšebajev 'očitao bukvicu' svojim igračima, jer je u nastavak utakmice na teren dvorane Zlatorog izašao neki drugi Atletico. Hombrados je zamijenio neuvjerljivog Dahla i odmah zaredao s nekoliko odličnih intervencija, vratio se u igru i Ivano Balić, a proradila je njihova karakteristična kontra.

Källman je zabio svoj prvoi pogodak, Balić je također maestralno prevario obranu i poentirao za svoj prvijenac, Lazarov je utrpao svoj osmi pogodak i ubrzo je Atletico nadoknadio zaostatak i otišao u vodstvo, koje nije ispuštao do kraja dvoboja.

Balić i Gojun solidni

Kod pobjednika Kiro Lazarov je dominirao s osam postignutih pogodaka, dok je Hombrados upisao 11 obrana i to sve u nastavku utakmice. Ivano Balić na terenu je proveo ukupno nekih pola sata, igrao je i u obrani i u napadu, a zabio je i dva pogotka. Jakov Gojun odradio je dobro svoje zadaće u obrani, u nekoliko navrata pokušao je iskoristiti situaciju na terenu, pomoći i napadu, no, nije dobio priliku za postizanje pogotka. Kod domaćina Skok je ukupno obranio 13 lopti, a najbolji strijelac bio je Marguč, koji se osam puta upisao u listu strijelaca.

Prednost je je uskoro otišla i na pet pogodaka viška, 15-ak minuta prije kraja. Međutim, fenomenalni Skok na vratima domaćih nastavio je s odličnim izdanjem, branio je pokušaje Španjolaca i iz igre, ali i sa sedam metara i on je najzaslužniji što je Celje uspjelo zaostatak smanjiti na -3, za posljednjih deset minuta dvoboja.

Završnicu susreta Gojun je propustio zbog problema s ozljedom skočnog zgloba lijeve noge, međutim i bez njega Atletico je uspio mirno privesti utakmicu kraju, bez da su se Slovenci u posljednjim minutama okršaja uspjeli ozbiljnije približiti suparniku.

Razlika je na kraju, prvenstveno zbog odličnog Hombradosa, otišla i na šest pogodaka viška, a završilo je 22:28, možda i uvjerljivije nego što je to bila razlika u igri na terenu.

U idućem kolu Atletico dočekuje Veszprem, dok će Celje ponovno igrati u svojoj dvorani Zlatorog, ali protiv švedskog Sävehofa.