Hat-trick Khalife za novo razočaranje Montpelliera, Bastia slomila otpor devetorice

Borna Rupnik • nedjelja, 07.10.2012.

Branitelj naslova prvaka Francuske, Montpellier, nastavlja svoje muke u prvom dijelu prvenstva. Bolje je raspoloženje zavladalo u taboru Lillea...

Poslije remija u Gelsenkirchenu u Ligi prvaka, vlasnik francuskog naslova Montpellier želio se za slabiji prvenstveni start iskupiti protiv Eviana, pred domaćim navijačima. Međutim, Tunižanin Saber Khalifa doveo je goste u vodstvo u 31. minuti.

Izjednačio je Estrada iz slobodnog udarca, a nekoliko minuta prije odmora prednost Montpellieru donosi Camara glavom, iz dvojbene situacije zbog mogućeg zaleđa. Drugo je poluvrijeme pripalo Khalifi, koji u 62. minuti pogađa iz daljine za 2:2, a nakon što je Montpellierova pričuva Charbonnier pogodio okvir gola, Khalifa u završnim minutama prebacuje vratara Jourdrena za svoj hat-trick vrijedan tri boda.

Benjamin Stambouli, igrač Montpelliera: "Opustili smo se, a u nogometu se ne smijete opustiti. Ukoliko želimo osvajati bodove, moramo biti ratnici i pokazati veću predanost. Teško se nosimo s razdobljem nakon osvajanja naslova prvaka".

Istim je rezultatom Bastia kod kuće svladala Troyes, u još jednoj sadržajnoj utakmici. Prvo vodstvo domaćinu omogućio je autogol Rincona, no uzvratio je Marcos. Potom za novu prednost Bastije, u 37. minuti, pogađa Modeste, ali početkom nastavka Marcos realizira kazneni udarac za 2:2.

U 52. minuti igrač Troyesa N'Sakala dobiva drugi žuti karton, a Thiago u 68. izravni crveni. Protiv devetorice na terenu Bastia je uspjela postići pobjedonosni pogodak, koji je bio djelo Maoulide u 88. minuti.

Lille je svoj slabašni početak sezone djelomično popravio slavljem protiv Ajaccioa. Pogotke za pobjedu 2:0 postigli su Roux u 42. minuti, na ubačaj Debuchyja, i Mendes u 56. minuti, što je nogometašu sa Zelenortskih Otoka bio prvijenac po dolasku iz Le Havrea. Time je francuski predstavnik u Ligi prvaka stigao i do desetog boda te je na tablici preskočio svoje subotnje suparnike.

Reims je s 3:1 bio bolji od Nice, a na odluku o pobjedniku čekalo se sve do same završnice. Diego i Cvitanić ispisali su na semaforu 1:1, da bi Courtet golovima u 88. minuti i sudačkoj nadoknadi obradovao dobrostojeće domaćine, koji drže četvrto mjesto u prvenstvu.

Na gostovanju kod Sochauxa jedan je gol bio dostatan Rennesu za pobjedu, a postigao ga je Erding već u sedmoj minuti. Jedini su remi priredili Toulouse i Valenciennes: bilo je 2:2, uz golove Kadira i Sancheza za goste u ranoj fazi utakmice, te Ben Yeddera i Regattina u 57. i 90. minuti za smanjenje, odnosno poravnanje rezultata.