Širokom prva pobjeda nakon dva produžetka

Iz Širokog Brijega: Ivana Karačić • nedjelja, 07.10.2012.

Pecara je opet podsjećala na stara vremena. Dramatična završnica nije bila za ljude tankih živaca. Mađari su imali pobjedu u rukama, ali je Marko Šutalo pogodio tricu za 78:78 i produžetak. U dodatnih pet minuta Široki je imao prednost, ali su igrači Szolnokija stigli do još jednog produžetka zahvaljujući nezadrživom Martonu Baderu. Prisebnost Željka Šakića u završnici utakmice donijela je ipak domaćinu veliku radost i pobjedu 102:101.

Široki WWin - Szolnoki Olaj 102:101 (78:78, 87:87)

ABA liga, 3. kolo.

Široki Brijeg, dvorana Pecara, 2.000 gledatelja.

ŠIROKI WWIN: Šutalo 14 (4 asistencije), Planinić 10 (6 skokova), Ramljak 10, Naletilić 3, Bilinovac, Peršić 13 (5 skokova, 4 osvojene lopte), Bošnjak, Novak, Šakić 21 (9 skokova, 4 asistencije), Barać 11, Vragović 11 (6 skokova, 3 asistencije), Rikić 9. Trener: Ivan Velić

SZOLNOKI OLAJ: Simon 12 (6 asistencija), Horvath 11, Fodor 3, Gay 3, Marković, Watson 2, Szabo, Bader 40 (13 skokova), Trepak 7, Mandoki, Nemeth 9 (7 asistencija, 6 skokova), Kalve 14 (7 skokova). Trener: Peter Por

Skokovi: 42-41

Asistencije: 20-28

Osvojene lopte: 8-8

Izgubljene lopte: 11-17

Osobne pogreške: 20-34

Odlučno su krenuli u utakmicu domaći košarkaši željni da stignu do prve pobjede. No, Mađari su prvi stekli prednost i vješto je čuvali. Prva četvrtina za domaće igrače prošla je zapravo u stalnom stizanju vodstva gostiju. Rezultat su preokrenuli tek u 10. minuti nakon poena Roberta Rikića i polaganja debitanta Karla Vragovića za 25:24.

Drugih deset minuta domaćin je pokušao stvoriti veću prednost. Činilo se da će mu to i poći za rukom kada je Boris Barać čvrstu igru momčadi u obrani začinio poentiranjem za 36:29 u 15. minuti. No, treneru Ivanu Veliću probleme je zadao centar Darko Planinić koji je vrlo brzo napravio treći prekršaj, pa ga je morao čuvati na klupi. Gosti su to iskoristili i poenima iskusnog Martona Badera iz reketa vratili se u igru.

Prednost 45:40 iz prvoga poluvremena brzo se istopila u nastavku, kad su Mađari zaigrali agresivniju obranu. U 26. minuti Vragović je poentirao za 51:45, a dvije minute kasnije kod vodstva 56:52 Barać je promašio dva slobodna bacanja, a Ernests Kalve je uvezao četiri poena na drugoj strani i smanjio prednost na 60:58 na isteku treće četvrtine.

Kalve je i u zadnjoj četvrtini bio nezadrživ, pa je Szolnoki opet imao rezultatsku prednost. Široki se dobro branio. Međutim, u napadu nije bilo ideje, a gosti su spuštanjem lopte u reket nezadrživom Baderu lagano koračali prema pobjedi. U 38. minuti vodili su 71:76. No, nisu znali spasiti stečenu prednost. U posljednjem napadu Širokog Marko Šutalo pogodio je tricu za 78:78.

U petominutnom produžetku Široki je prvi došao do prednosti, ali su je uporni gosti stizali. Raspoloženom Baderu, koji je ukupno nanizao 40 poena i 13 skokova, pridružio se u napadu i Istvan Nemeth, pa je u 45. minuti semafor zabilježio 87:87 i novi produžetak. Presudnih pet minuta i obrambeno i napadački jako dobro je odigrao Željko Šakić, koji je skupio 21 poen i devet skokova i odveo svoju momčad do velike 102:101 pobjede.

• Obrisan korisnik09.10.2012. u 09:03
    Čestitke širokom na pobjedi.Bader je uništio planinića i rikića! Nikad od njih dvojice pravih centara.
  • Obrisan korisnik08.10.2012. u 07:53
    Ovi mađari izgleda neće biti kanta za napucavanje kako se pisalo. A ni MZT. Liga če biti paklena.
  • Obrisan korisnik07.10.2012. u 22:43
    Pogotovo zbog Eurolige, svaka utakmica je biti ili ne biti...
  • Obrisan korisnik07.10.2012. u 22:08
    sutra ce svi imati i pobjede i poraz...liga ce ove godina cini se biti prezanimljiva...znaci svako kolo se mora na noz igrati
  • Obrisan korisnik07.10.2012. u 21:26
    Ova liga je zanimljiva dosta ove sezone ukoliko Igokea sutra ne pobjedi kod Radničkog već u 3. kolu neće biti neporažene ekipe.