3. HNL Zapad: Opatiji pripao derbi protiv Krka, Grobničan ne posustaje

Igor Šestak • ponedjeljak, 08.10.2012.

Sedmo kolo 3. HNL Zapad obilježio je derbi Opatije i Krka u kojem su daleko uspješniji bili domaćini. Grobničan je u Senju stigao do svoje šeste prvenstvene pobjede, a uspješni su bili i Vinodol te Naprijed iz Hreljina. Četiri utakmice završile su podjelom bodova, a prava senzacija su nogometaši Halubjana koji su remizirali u posljednjih šest utakmica.

Derbi sedmog kola 3. HNL Zapad odigran je u Opatiji, gdje je istoimeni domaćin ugostio nogometaše Krka. Opatija je u prvih šest kola osvojila deset bodova uz prilično promjenljivu formu, dok je Krk na ovo gostovanje stigao s 13 bodova i nizom od tri uzastopne pobjede. No, domaćini su u ovom dvoboju pokazali puno više, slavili s uvjerljivih 3:0 i preuzeli drugo mjesto na tablici.

U prvih 45 minuta mreže su mirovale. Na poluvremenu je za Opatiju u igru ušao Damir Radomir i nakon nešto više od osam minuta igre svladao gostujućeg vratara Raspora. U 65. minuti na 2:0 je povisio Toni Rudan, a isti je igrač pogodio i za konačnih 3:0 u 77. minuti utakmice.

Vodeći Grobničan u sedmom je kolu gostovao u Senju kod Nehaja i nastavio s dobrim igrama. Vodstvo od 2:0 Grobničanu su osigurali Kristian Cianci i Jeton Imeraj golovima u 22. i 84. minuti, dok je poraz Nehaja ublažio Vladimir Lopac pogotkom u trećoj minuti sudačke nadoknade. Grobničan je do sada upisao šest pobjeda i drži čelnu poziciju s pet bodova prednosti pred Opatijom i Krkom. Momčad iz Senja dosta oscilira i trenutno drži deseto mjesto na tablici s devet osvojenih bodova.

Dobru formu uhvatili su nogometaši Vinodola koji ne znaju za poraz već četiri kola. U subotu su gostovali u Poreču kod Jadrana i ubilježili pobjedu 2:0 te zasjeli na četvrtu poziciju lige. Pogotke su postigli u završnicama poluvremena. U 42. minuti je za 0:1 zabio Donat Mijolović, a pobjedu je u 90. minuti potvrdio Luka Radetić, samo tri minute nakon što je ušao s klupe. Jadran je trenutno daleko od uspješnih igara koje je pružao u prošloj sezoni i koje su ga držale u vrhu tablice.

Sve bolji je Naprijed iz Hreljina. Nakon pobjede protiv Opatije u prošlom kolu, nogometaši iz Hreljina su s visokih 5:0 u gostima pobijedili Novigrad. Naprijed je došao u vodstvo u 40. minuti golom Edija Petrovića. Na 2:0 je povisio Nikola Radmanović u 65. minuti, a četiri minute kasnije Novigrad je ostao s igračem manje. U samo pet minuta Mario Ragać je dobio dvije javne opomene i zaradio put u svlačionicu. Novigrad se u završnici potpuno raspao, a gosti su zabili još tri pogotka. Za 3:0 je u 75. minuti zabio Saša Kauzlarić, pet minuta kasnije svoj drugi gol je zabio Petrović, a konačnih 5:0 postavio je Aleksandar Jugović u 90. minuti. Teško je odgonetnuti što se događa s Novigradom koji je u prva tri kola osvojio devet bodova, a četiri kola kasnije ima tek jedan više.

Jedina neporažena momčad lige i dalje je Novalja, ali problem paškog kluba je što ima čak pet remija i tek dvije pobjede. U sedmom kolu remizirali su na gostovanju kod Jedinstva u Nedešćini rezultatom 1:1. Novalja je povela u 27. minuti preko Nauma Batkoskog, ali vodstvo nije uspjela zadržati duže od 13 minuta. Za 1:1 pogodio je Alen Imširević.

Pravi raritet trenutno je momčad Halubjana. U sedam kola uspjela je remizirati čak šest puta, uz jedan poraz u prvom kolu. Ni sedmo kolo nije promijenilo vrlo konstantnu formu igrača Halubjana. Na domaćem terenu su remizirali s Orijentom 1:1. Poveli su gosti s Krimeje u 15. minuti golom Luke Barišića, a domaćini su izjednačili u 41. minuti iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Kristijan Štimac.

Neriješenim ishodom završile su još dvije utakmice. Crikvenica je ugostila Rudar Labin, a već u 11. minuti se našla u rezultatskom zaostatku nakon gola Valentina Stepčića. Rudar je u 37. minuti ostao s igračem manje nakon drugog žutog kartona za Igora Juričića, a domaći su do izjednačenja došli u 61. minuti. Strijelac je bio Đemo Iljazi. Jedinu utakmicu bez golova odigrali su Rovinj i Buje, klubovi koji se trenutno drže u sredini tablice.