Edvard Burić • četvrtak, 11.10.2012.

Prva utakmica Cedevite u euroligaškom društvu nije završila kako su se u klubu nadali. Hrvatski predstavnik upisao je težak poraz na gostovanju u Kaunasu kod Žalgirisa 90:62, a tek je djelomično u prvoj četvrtini bio ravnopravan protivnik...

Zagrepčani nisu uspjeli priprijetiti Žalgirisu i kući odlaze pognutih glava. Domaći sastav je kapitalizirao svoje dugogodišnje iskustvo i upisao bodove na otvaranju Eurolige.

Cedevita je odigrala vrlo loše prvo poluvrijeme. Momčad Bože Maljkovića nikako nije uspjela nametnuti ritam koji bi im odgovarao. Žalgiris je kontinuirano povećavao prednost i na veliki odmor otišao s +17 (55:38).

Zagrepčani su se držali do 15:15 (košem Mickaela Gelabalea), u nekoliko navrata prije toga imali i minimalnu prednost, ali već poslije prve četvrtine zaostajali su sedam poena (22:15, trica Marija Delaša). Jankunas i Marko Popović ubacili su po 15 koševa u prvom poluvremenu i bili glavni kreatori velike razlike.

Maljković je rotirao petorke, na parket je slao čak 11 igrača, ali pomaka nije bilo. Razlika je rasla, Žalgiris je igrao raznovrsno i motivirano, a Cedevita to nikako nije mogla pratiti.

Zanimljivo je primijetiti kako je Cedevita za 14 minuta primila čak 42 poena i bila u zaostatku od 15 koševa (42:27). Popović je bio u naletu i prisilio klupu Cedevite na minutu odmora. Nažalost, ništa se nakon kraćeg odmora nije promijenilo.

Popović je nastavio trpati koš Cedevite, a Zagrepčani nisu imali nikakav odgovor. Poslije 20 minuta na semaforu je pisalo 55:38.

Ništa bolje nije bilo ni u nastavku. Žalgiris je povećavao prednost, Cedevita je većim dijelom utakmice izgledala izgubljeno, a dvoboj je bio jednosmjerna ulica. Green je očajno vodio momčad, uopće nije pronalazio ritam, a kada bi nešto pokušavao zabiti - to je u pravilu bilo "u ništa".

Poslije 30 minuta bilo je 79:53, a utakmica je završila 90:62 za Žalgiris. Malo bolji od vrlo loših Cedevitinih igrača bili su Gelabale (16 koševa, četiri skoka) i Bracey Wright s 15 koševa i po tri skoka i asistencije. Žalgiris su predvodili Jankunas s 20 koševa, Lavrinovič sa 17 koševa i pet skokova te Popović koji je ostao na 15 poena iz prvog poluvremena kojima je pridodao pet asistencija.

• Obrisan korisnik12.10.2012. u 14:43
    Uistinu su jadni oni koji se vesele neuspjehu Cedevite iz nekih svojih jadnih, uskih interesa i razloga. Kome mogu koristiti losi rezultati hrv.klubove u Europi????
  • Obrisan korisnik12.10.2012. u 11:32
    tko je ono rekao da će cedevita 'dobiti u gusto':))?
  • Obrisan korisnik12.10.2012. u 08:20
    O kojim ti lajbecima pricas i tko ih je to razbijao. Razbijali su i Cesi 70-ih pa vise ne razbijaju. Lajbecima nazivas najkosarkaskiju zemlju u Europi, saberi se
  • Obrisan korisnik12.10.2012. u 08:19
    Bilo je lose, neposlozeno i sto me najvise cudi anarhicno ali dajmo im vremena. Vidim da pljujete po svima ali to je prva utakmica u kojoj je Zalgirisu sve islo a nama.... Sacekajmo za pravu ocjenu, iako brine totalni haos u obrani a i u napadu
  • Obrisan korisnik12.10.2012. u 07:59
    Izgleda da sam prerano prekrižio Delaša. Možda bude nešto...Green nije za ovu razinu, Suton izgubljen , Baždarić dobio smeće vrijeme , Car na kraju klupe, Bilan bolestan, Ilijevski van forme, Šuput ? , a Andrić Wright i Gelabale nemogu sami dobit Žalgiris .