Branitelj naslov krenuo tijesnom pobjedom

Edvard Burić • četvrtak, 11.10.2012.

Olympiakos je novu euroligašku sezonu otvorio domaćom pobjedom nad Cajom Laboral. Praktički do posljednje minute Grci se nisu mogli opustiti, a pobjedu su upisali boljom igrom pred kraj utakmice. Olympiakos je slavio 85:81.

Branitelj naslova dosta se mučio, ali na kraju ipak upisao bodove. Na početku nije sve krenulo po planu domaćih navijača. Iako su vodili 18:13, Grci su prvu četvrtinu izgubili 23:18.

U drugih deset minuta krenulo se košem Bjelice za 18:25, tricom Cabezasa gosti iz Vitorije su u plusu od prilično visokih osam poena (20:28), ali tada kreće grčki stroj i na poluvrijeme odlazi s 48:37.

Treća četvrtina ponovno je donijela neizvjesnost. Caja Laboral se vratila na 54:54, nakon toga povela 61:57, a poslije 30 minuta gosti su imali minimalan zaostatak (65:66).

Caja je košem Lampea ostvarila prednost 68:67, držala se do 73:72, ali Olympiakos odlazi do 82:73 i lomi utakmicu. Završilo je 85:81 bez ozbiljnije prijetnje gostiju iz Vitorije.

Domaće je do pobjede predvodio Georgios Printezis sa 17 koševa. Pratili su ga Spanoulis (16 koševa, šest asistencija) i Perperoglou s 14 koševa i četiri skoka. Kod gostiju najviše je ubacio Maciej Lampe - 18 koševa, kojima je pridodao tri skoka.

• Obrisan korisnik12.10.2012. u 11:38
    tijesna ne tijesna-pobjeda je! na kraju krajeva nisu igrali protiv zaboka nego protiv jake caje! mislim da će Oly ove godine opet dosta daleko! gotovo da uopće nisu mijenjali igrački kadar, a to je u današnje doba suludih kupovina i mijenjanja po 7-8 igrača svake sezone, najveći plus! veći od bilo... [više na forumu]