3. HNL Zapad: Grobničanu tek bod u Novigradu, Krk smanjio zaostatak na tri boda

Igor Šestak • utorak, 23.10.2012.

Na osam utakmica devetog kola 3. HNL Zapad postignuta su 22 pogotka. Najefikasniji dvoboji odigrani su u Opatiji i Novigradu, gdje je vodeći Grobničan uspio tek remizirati. Kiks Grobničana iskoristio je Krk i smanjio zaostatak za liderom. Pobjede su ubilježili klubovi s dna ljestvice, Novalja je uspjela remizirati i sedmi put, a Rovinj je s tri gola u osam minuta odnio bodove iz Senja.

Grobničan, vodeći klub 3. HNL Zapad, u devetom je kolu gostovao u Novigradu i upisao svoj prvi remi u sezoni. Prilično burna utakmica završila je rezultatom 2:2. Novigrad je poveo u osmoj minuti iz kaznenog udarca kojeg je uspješno realizirao Almir Halilović. U 26. minuti gosti su izjednačili preko Ivana Sertića, a samo minutu kasnije im je zbog izlaska iz trenerskog prostora i verbalnog sukoba s pomoćnim sucem isključen trener Goran Gajzler.

U 38. minuti Novigrad je još jednom poveo. Strijelac je bio Diego Valenta pa se s 2:1 se otišlo na predah. U 18. minuti nastavka Sertić je postigao svoj drugi pogodak na utakmici i osigurao Grobničanu jedan bod. U 89. minuti crveni karton je dobio gostujući igrač Marko Miculinić iako nije ni ušao u igru, već je s klupe prigovarao na odluke sudačke trojke. Ovim remijem Novigrad je prekinuo negativnu seriju od tri uzastopna poraza.

Remi Grobničana iskoristio je drugoplasirani Krk i pobjedom kod Halubjana stigao na tri boda zaostatka za liderom. Tri boda momčadi Alena Horvata svojim su golovima osigurali Antonio Pejanović u osmoj i Amar Duračak u 22. minuti utakmice. Halubjanu je to drugi prvenstveni poraz i trenutno je na 14. mjestu s devet osvojenih bodova.

Svoj niz neporaženosti koji traje već šest kola produžio je Vinodol remijem u Novalji na otoku Pagu. Oba pogotka na utakmici postignuta su u završnici prvog dijela. Gosti su u 44. minuti poveli golom Marija Vidmara, a samo minutu kasnije izjednačio je Marko Simanović. Momčad iz Novog Vinodolskog upisala je četiri pobjede i četiri remija te samo jedan poraz i trenutno drži odlično treće mjesto, dok je Novalja i dalje jedina momčad lige bez poraza. Trenutno je na šestom mjestu s dvije pobjede i čak sedam remija.

Uspon u formi u posljednjim kolima pokazuje i Rudar iz Labina, koji je u devetom kolu odigrao 2:2 u Opatiji. Domaćini su poveli u osmoj minuti preko Zdravka Šimića, ali je Rudar do poluvremena preokrenuo na 2:1. U 20. minuti je izjednačio Carlo Škopac, a 12 minuta kasnije poentirao je Igor Juričić. Opatija je do boda došla golom Nika Vlatkovića u 74. minuti, a gosti su u završnici protestirali na nekoliko odluka sudačke trojke pa je u 76. minuti s klupe udaljen službeni predstavnik kluba. Opatija je trenutno četvrta s 14 osvojenih bodova, dok je Rudar 12. s četiri boda manje.

Zanimljivo, pobjede su u devetom kolu upisala tri kluba s dna ljestvice. Jadran je u Poreču ugostio Naprijed i golom Zorana Drače u 66. minuti osvojio tri boda te se probio na deseto mjesto na tablici. Crikvenica je do svoje prve pobjede u sezoni stigla pobjedom nad Bujama rezultatom 2:1. Strijelci za Crikvenicu bili su Dean Gašparović i Božidar Šmit, a poraz gostiju ublažio je Nik Mihalovič. Bez pobjede više nije ni Jedinstvo Omladinac. Momčad iz Nedešćine je s visokih 3:0 nadigrala Orijent, uz dva pogotka Dalibora Valea i jedan Tončija Miletića.

Vrlo uvjerljiv bio je i Rovinj na gostovanju u Senju. Nehaju su četvrti uzastopni poraz nanijeli Edi Baša u 52. minuti, Agron Barlecaj iz kaznenog udarca pet minuta kasnije i Sanjin Puh u 60. minuti. Tri pogotka u osam minuta lansirala su Rovinj na peto mjesto na tablici, dok je Nehaj lošim rezultatima pao na 13. mjesto.