Primera División, 8. kolo, 22.10.2012, 21:30 h
Sevilla
Sevilla 3:2(1:2) Mallorca
Mallorca

Maj Gašparac • ponedjeljak, 22.10.2012.

U posljednjoj utakmici osmog kola španjolskog prvenstva Sevilla je s 3:2 svladala Mallorcu i osvojila bodove zahvaljujući kojima zauzima petu poziciju na ljestvici. U slavlju ekipe iz Andaluzije hrvatski nogometaš Ivan Rakitić je odigrao cijelu utakmicu.

Sevilla - Mallorca 3:2 (1:2)

Španjolsko prvenstvo, 8. kolo
Sevilla, stadion Sanchez Pizjuan

Strijelci: Negredo 29', 56', Cicinho 75'; Bigas 26', Hemed 30'

Sevilla: Palop, Cicinho, Fazio, Spahić, Navarro, Maduro (od 78' Kondogbia), Campana (od 57' Perotti), Rakitić, Manu (od 80' Hervas), Navas, Negredo
Trener: Michel

Mallorca: Aouate, Ximo, Geromel, Anderson, Bigas, Giovanni (od 60' Arizmendi), Pina (od 77' Alfaro), Fontás (od 83' Marti), Pereira, Casadesus, Hemed
Trener: Joaquin Caparros

Nogometaši Seville svladali su Mallorcu na domaćem terenu rezultatom 3:2 i osvojili tri boda zahvaljujući kojima su napredovali na petu poziciju na ljestvici. Nogometaši Mallorce nakon prvog poluvremena imali su vodstvo od 2:1, a momčad iz Andaluzije tri boda je izborila u nastavku.

U početnim minutama susreta domaći nogometaši su prijetili preko Jesúsa Navasa, Álvara Negreda i Joséa Campane, no rezultat se nije mijenjao do 26. minute, kada su do vodstva stigli nogometaši Mallorce.

Giovani dos Santos asistirao je Pedru Bigasu koji je pogodio za vodstvo gostiju. Nije se dugo čekalo na odgovor nogometaša Seville, koji su tri minute kasnije izjednačili preko Negreda.

No, tu nije bio kraj uzbuđenjima na stadionu Sanchez Pizjuan. Tek minutu kasnije nogometši Mallorce vratili su se u vodstvo. Za 2:1 poentirao je Tomer Hemed, koji je postigao svoj šesti zgoditak ove sezone. Svoju drugu asistenciju tom prilikom je zabilježio Dos Santos.

S vodstvom gostiju završeno je prvo poluvrijeme, a na novu promjenu rezultata moralo se čekati 11 minuta u drugom dijelu. Tada su domaći nogometaši uspjeli poravnati rezultat preko Negreda koji je postigao svoj drugi pogodak.

Nogometaši Seville u narednim minutama nastojali su stići do vodećeg pogotka. U 69. minuti u dobroj prilici se našao Navas, ali njegov udarac zaustavio je golman Mallorce Aouate. No, šest minuta kasnije domaćini su uspjeli postići treći zgoditak.

Mrežu je za konačnih 3:2 zatresao volejem iz daljine Cicinho. Do kraja susreta Sevilla je još zaprijetila preko Navasa, ali rezultat se nije mijenjao.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić odigrao je za Sevillu cijelu utakmicu.