Ante Dubravac • nedjelja, 21.10.2012.

U nedjeljnim susretima osmog kola španjolskog nogometnog prvenstva nogometaši Levantea slavili su na gostovanju kod Getafea dok je Espanyol s 3:2 bio bolji od Rayo Vallecana. Kolumbijac Falcao pogotkom u sudačkoj nadoknadi izjednačio je Atletico Madrid na vrhu ljestvice s Barcelonom.

Nakon što su u prošlom kolu s minimalnih 1:0 savladali Valenciju nogometaši Levantea istim su rezultatom slavili i u osmom kolu španjolskog nogometnog prvenstva na gostovanju kod Getafea.

Iako su domaćini većim dijelom utakmice dominirali i imali više prilika nikako nisu uspijevali pronaći put do mreže gostujućeg vratara Munue pa se na odmor otišlo s početnih 0:0.

I drugih 45 minuta proteklo je u sličnom stilu, ali su u samoj završnici igrači Levantea došli do vodstva. U situaciji koja nije previše obećavala Michel je isprobao svoj udarac s 35 metara i lopta je neobranjivo otišla iza leđa vratara Moye. U idućem kolu Levante dočekuje Granadu dok će Getafe gostovati kod Athletic Bilbaa.

Utakmicu prepunu preokreta odigrali su Espanyol i Rayo Vallecano, a na kraju su više sreće i znanja imali domaćini koji su upisali pobjedu rezultatom 3:2.

Stvari za goste gotovo da i nisu mogle bolje početi. Naime u 11. minuti Leo Carrilho je krenuo sam prema vrataru Alvarezu koji zaustavlja njegov prvi udarac, ali iz drugog pokušaja Carrilho glavom dovodi Rayo u vodstvo.

Ipak mirniji odlazak na odmor za svoju momčad osigurao je Joan Verdu koji je lijepo iskoristio asistenciju Victora Sancheza te vratio radost na Cornellu El Prat.

Drugo poluvrijeme gotovo da i nije ozbiljnije počelo, a domaćini su došli do potpunog preokreta. Nakon gužve u gostujućem šesnaestercu najbolje reagira Verdu koji loptu zakucava u mrežu za 2:1. Međutim u 63. minuti svojim drugim pogotkom na susretu odgovara i Carrilho te vraća stvari na početak. Samo pet minuta kasnije izravan crveni karton zarađuje Labaka, ali brojčanu izjednačenost na terenu vraća Colotto koji kod domaćina zarađuje drugi žuti, isključujući crveni karton.

I kada su se već svi pomirili s neriješenim rezultatom, u drugoj minuti sudačke nadoknade Sergio Garcia je pronašao Christiana Stuanija koji postavlja konačnih 3:2.

Real Zaragoza gostovala je kod Granada i sve riješila u prvih 30 minuta susreta. Već u trećoj minuti u vodstvo goste dovodi Helder Postiga, da bi u 27. minuti Victor Rodriguez iskoristio asistenciju Abrahama Minera i udvostručio vodstvo na velikih 2:0.

U nastavku se domaćini malo bude, ali sve njihove nade padaju u vodu u 72. minuti kada je Iriney zaradio isključenje. Unatoč brojčanom manjku Granada se nije predavala te je do kraja susreta uspjela doći do počasnog pogotka. strijelac je u 77. minuti bio Youssef El Arabi.

U posljednjem susretu dana sastali su se Real Sociedad i Atletico Madrid. U izjednačenoj utakmici sve je upućivalo na to da će susret završiti bez pobjednika i takav rezultat je bio sve do posljednjih trenutaka. Tada na scenu stupa fantastični Kolumbijac Radamel Falcao koji svojim devetim prvenstvenim pogotkom u sudačkoj nadoknadi donosi Atleticu tri boda te ih opet izjednačava na vrhu prvenstvene ljestvice s Barcelonom.

• Obrisan korisnik21.10.2012. u 22:03
    Vrlo važna pobjeda za Espanyol ako ne žele doživiti istu sudbinu kao lani Villareal.