Maj Gašparac • subota, 20.10.2012.

Nakon osvojenog boda na Camp Nou protiv Barcelone u prošlom kolu, nogometaši Real Madrida bez većih problema svladali su na domaćem terenu Celtu iz Viga rezultatom 2:0. Strijelci za kraljevski klub bili su Gonazalo Higuain u prvom i Cristiano Ronaldo u drugom poluvremenu.

Nogometaši Real Madrida u osmom kolu španjolskog prvenstva upisali su svoju četvrtu pobjedu. Kraljevski klub svladao je na svojem terenu Celtu iz Viga rezultatom 2:0, a za aktualnog prvaka španjolske cijelu utakmicu je odigrao i hrvatski nogometaš Luka Modrić.

Nakon reprezentativnih utakmica, trener Real Madrida Jose Mourinho našao se u problemima zbog ozljeda vrlo bitnih igrača u njegovom sastavu. Povrijedili su se lijevi braniči Marcelo i Fabio Coentrao te desni branič Alvaro Arbeloa. Stoga je od prve minute priliku u sastavu Kraljevskog kuba dobio Raphael Varane, a Michael Essien je zauzeo poziciju lijevog braniča.

U početnom sastavu kluba iz Madrida našao se i hrvatski reprezentativac Luka Modrić, koji je zauzeo mjesto u veznom redu uz Xabija Alonsa, Kaku i Mesuta Ozila.

Nogometaši Real Madrida vrlo motivirano su započeli susret, a prvu dobru priliku stvorili su u četvrtoj minuti. Sergio Ramos pokušao je glavom nakon udarca iz kuta, ali njegov pokušaj završio je pored okvira gola.

No, nedugo kasnije mreža gostiju se zatresla. Loptu je na lijevoj strani prihvatio Gonzalo Higuain i iz teške pozicije pogodio za vodstvo domaćina. Činilo se kao da je argentinski nogometaš pokušao uputiti centaršut, no lopta se našla iza leđa vratara Celte Segija Alvareza.

U narednim trenucima nogometaši Kraljevskog kluba pokušali su udvostručiti svoje vodstvo, dok su se gosti u potpunosti orijentirali na obranu. U dobroj prilici su se našli Ramos i Cristiano Ronaldo, ali nisu bili uspješni. Do kraja poluvremena portugalski napadač bio je još jednom blizu postizanja drugog pogotka za svoju ekipu. U 38. minuti pogodio je vratnicu, no rezultat se u prvom dijelu više nije mijenjao.

Na prvu zanimljivost u drugom poluvremenu čekalo se do 62. minute kada je ponovno zaprijetio Ronaldo, koji je iz dobre pozicije pucao glavom nakon ubačaja Essiena, ali nije bio uspješan.

Nekoliko trenutaka kasnije portugalski nogometaš se ipak uspio upisati u strijelce. Branič Celte Daniel Cabral je srušio Ozila u kaznenom prostoru, a sudac pokazao na bijelu točku. Ronaldo je bez poteškoća realizirao najstrožu kaznu i postigao svoj deveti pogodak u prvenstvu.

Do kraja utakmice treći pogodak za Real Madrid pokušao je postići Jose Maria Callejon, koji je ušao u igru u drugom poluvremenu, a nekoliko puta opasno su zaprijetili i nogometaši Celte, ali rezultat se nije mijenjao.

U utakmici koja je odigrana u ranijem terminu Malaga je s 2:1 na domaćem terenu svladala Real Valladolod. S nova osvojena tri boda nogometaši Manuela Pellegrinija zadržali su treću poziciju na ljestvici, iza Atletico Madrida i Barcelone.

Na La Rosaledi prvi su poveli gostujući nogometaši. U devetoj minuti je pogodio Manucho za 0:1, ali ta prednost potrajala je tek nešto manje od pola sata. Osam minuta prije kraja prvog dijela rezultat je poravnao Isco na asistenciju Eliseua.

Pobjedu i tri boda Malaga je izborila u samoj završnici susreta. Nakon što je u 84. minuti promašio jedanaesterac, Joaquín se iskupio tri minute kasnije i pogodio za konačnih 2:1.

• Obrisan korisnik20.10.2012. u 23:42
    Ova 4 kluba će najvjerovatnije ići u LP dogodine.
  • Obrisan korisnik20.10.2012. u 21:47
    Casillas smušeno igrao rukom van 16, (sudac nije vidio) dosta rastreseno djeluje u zadnje vrijeme. I općenito ove sezone po meni ne brani ništa posebno. Modrić solidan, igrao iza Ozila i Kake, vrlo borben oduzeo čak 7 lopti.
  • Falcao 920.10.2012. u 20:46