Liga prvaka, Natjecanje po skupinama, Skupina G, 3. kolo, 23.10.2012, 20:45 h, Moskva, Lužnjiki, gledatelja: 41.237
Suci: Mark Clattenburg (Engleska), Simon Beck (Engleska), Stephen Child (Engleska)

Ante Zovko • utorak, 23.10.2012.

Spartak je upisao svoju prvu pobjedu, 2:1, u trećem kolu skupine G Lige prvaka protiv Benfice u utakmici u kojoj je na kraju grčevito branio prednost stečenu autogolom portugalskog braniča.

Kiril Kombarov
58'
11
Welliton
73'
3
Sergej Brizgalov
79'
Oscar Cardozo
65'
20
Nicolas Gaitan
65'
15
Ola John
89'
Jorge Jesus

Ključne bodove za borbu za europsko proljeće momčad Unaija Emeryja upisala je golovima u prvom poluvremenu nakon što je Benfica uspjela izjednačiti. Spartak sada ima tri boda, Benfica jedan, dok Barcelona, koja ima dvije pobjede, kasnije u utorak dočekuje Celtic koji ima četiri.

Kompliciranje na sredini terena obilo se Benfici o glavu već u trećoj minuti kad je Jurado uposlio nadolazećeg Rafaela Carriocu poslije jednostavne polukontre.

Poslije dvije sjajne prilike s obje strane, Rodrigove i Arijeve, u 33. minuti Benfica izjednačuje svojim prvim golom u ovosezonskoj Ligi prvaka. Salvio precizno nabacuje s desne strane, a Lima se najbolje pozicionirao i pogodio glavom iz blizine.

Bio je to popriličan šok za Ruse koji su bili sjajni u prvih pola sata i bili bliže povećanju vodstva. Vratili su ga ipak u 43. - autogolom. Makejev neugodno ubacuje u peterac s desnog krila, a Jardel pod Arijevim pritiskom gura loptu u Arturov gol.

Malo pomalo Benfica je preuzimala konce igre u svoje ruke. Salvio u 68. ne koristi slabu povratnu loptu prema Spartakovu vrataru i gađa pored gola. U posljednjih deset minuta ulazi se s potpunom dominacijom portugalske momčadi koja ipak nije mogla pronaći put do gola.