Liga prvaka, Natjecanje po skupinama, Skupina G, 3. kolo, 23.10.2012, 20:45 h, Barcelona, Camp Nou, gledatelja: 77.781
Suci: Gianluca Rocchi (Italija), Elenito Di Liberatore (Italija), Gianluca Cariolato (Italija)

Ante Zovko • utorak, 23.10.2012.

Doslovno na isteku sudačke nadoknade gol Jordija Albe donio je Barceloni pobjedu 2:1 protiv Celtica u trećem kolu skupine G Lige prvaka, čime joj je otvoren put prema prvoj poziciji.

Tello
76'
7
David Villa
80'

James Forrest
43'
15
Kris Commons
63'
33
Beram Kayal
76'
Neil Lennon

Celtic se sjajno držao na Camp Nou, pogotovo je to vrijedilo za vratara Forstera koji je kapitulirao u završnicama prvog i drugog poluvremena.

Nakon što je Iniesta pucao pored gola ispred vratara škotske momčadi na početku susreta, a Forster odbio volej Bartre, Celtic je poveo u 18. minuti. Mulgrew odlično nabacuje u kazneni prostor, a Samarasov udarac odbija se o Mascherana i prolazi pored Valdesa.

Messi je bio blizu iz slobodnog udarca, Bartra je zamalo neprecizan glavom, a u 43. minuti strijelac za Celtic morao je napustiti igru zbog nezgodnog pada na gležanj.

Barcelona je konačno zadala posljednji udarac u najgore vrijeme za Škote. Iniesta i Xavi u 45. odigravaju dupli pas u šesnaestercu, a Iniesta preciznim udarcem donosi olakšanje domaćima.

Novi ubačaj Mulgrewa, u 54., umalo opet šokira domaće. Iz blizine Wanyama promašuje veliku šansu. Messi puca snažno u 69., ali Forster je na mjestu, kaoi u 74., kada blokira Sanchezov pokušaj. Vratar Celtica pretvorio se u igrača utakmice spriječivši novi Argentinčev pokušaj u 74. kada je Iniesta potpuno izbacio gostujuću obranu iz igre.

U 90. minuti Villa pogađa stativu, a kada se već činilo da je sve gotovo, u četvrtoj minuti sudačke nadoknade, Alba se prišuljao iza gostujuće obrane i skrenuo ubačaj na suprotnoj stativi koji je prošao dijagonalno kroz kazneni prostor.

• Obrisan korisnik24.10.2012. u 14:47
    Da igrao je zadnji i odlican je bio,ali ove sezone je izvan sebe + igra sa Batra, Adriano i Song na tu poziciju.Btw Pique se i meni nesviga bogzna koliko ali ipak za ove sada u Barsije izmislio defanzivu...Marcelo i Arbeloa su po bokovima, nije isto kao kod Barse...
  • Obrisan korisnik24.10.2012. u 14:42
    Pa da kada prije tekme popijes lita zuje Ali ako si uopste gledao tekmu onda znao bi da je sudac produzio 4 minuta,zgoditak su dali prije isteka 4 minute, zamjena nije bilo 4 vec 5 [2 kod Barse i 3 kod Celtica],i Ambrose je lezao 2 puta na trevnjaku bar po minut/dva.
  • The Phantom24.10.2012. u 13:33
    Momčad koja je imala 9-10 čistih prilika se provukla za razliku od gostiju koji nisu imali nijedan udarac (autogol) u okvir?!?! Nema vi veze