Liga prvaka, natjecanje po skupinama, skupina E, 3. kolo, 23.10.2012, 20:45 h, Donbass Arena, gledatelja: 51.435
Suci: Damir Skomina, Matej Žunič, Bojan Ul, Primož Arhar (svi Slovenija)

Vedran Babić • utorak, 23.10.2012.

U dvoboju dvije momčadi koje su poslije prva dva kola Lige prvaka imale po četiri boda Šahtar je s 2:1 pobijedio Chelsea i zauzeo vodeću poziciju u skupini E. Domaćini su do velika tri boda došli po jednim pogotkom u svakom poluvremenu, a gosti u samoj završnici postigli počasni pogodak...

Ilsinho
82'
20
Douglas Costa
88'
Eden Hazard
18'
23
Daniel Sturridge
70'
Roberto Di Matteo

Branitelj naslova Lige prvaka pao je u Donecku. Šahtar je odigrao odličnu utakmicu i u pravo vrijeme postigao dva pogotka za velika tri boda. U posljednje tri utakmice Bluesi su postigli po četiri pogotka, no protiv Šahtara su ostali bez ispaljenog metka.

Iako je trener Chelseaja Roberto di Matteo najavio da bi u susret s ukrajinskim predstavnikom mogao ući s identičnim sastavom kao protiv Tottenhama prošlog vikenda, to se ipak nije dogodilo. Umjesto Cahilla i Hazarda na terenu su bili Terry i Lampard, no već u 18. minuti potonji se ozlijedio pa ga je zamijenio Hazard.

Šahtar je poveo već u trećoj minuti pogotkom Teixeire, koji je zabio i Juventusu u prošlom kolu. Chelsea je dobro stajao u sredini terena, no u ofenzivnim akcijama domaćini su bili puno opasniji. U 36. minuti tako je moglo biti 2:0, no Čech je obranio udarac Mhitarjana, strijelca 16 pogodaka za Šahtar ove sezone.

Početkom drugog dijela, u 52. minuti, Šahtar je ipak podebljao svoje vodstvo. Gostujuća obrana loše je reagirala, što je Fernandinho kaznio matiravši Čecha. Pet minuta kasnije gosti su imali dobru priliku za smanjenjem zaostatka, no Pjatov je obranio udarac Ramiresa. Na suprotnoj strani moglo je biti 3:0, no Čech je pokazao klasu obranivši novi pokušaj Mhitarjana.

U posljednjih 20 minuta Di Matteo je iz igre izvadio Torresa i ubacio Sturridgea. Upravo je Sturridge u 88. minuti bio fauliran na desnoj strani, no sudac je pustio prednost. To je iskoristio Ivanović i asistirao Oscaru, koji je smanjio na 2:1 i donio Chelseaju tračak nade.

No na tome je ostalo. Šahtar je uspio zadržati tri boda, a na tom putu bio je vođen kapetanom Darijom Srnom, koji je odigrao svih 90 minuta. Eduardo da Silva nije ulazio u igru.

• Obrisan korisnik24.10.2012. u 07:30
    shaktar je trenutno jedan od 2-3 kluba u najboljoj formi u Europi.. Odgleda sam utakmice protiv Juventusa i sinoć Chelskoga, to je strašno kako su ih razmontirali i jedne i druge. Sinoć je moga Čeh popit bez problema 4-5 komada, ako ne i više.I ne bi nikako rekao da je to tipični... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik24.10.2012. u 01:50
    Ima se para, dobro se skautira i eto, Šahtar napreduje iz godine u godinu. A Chelsea jako slabo, obrana pušta na sve strane, Torres više figurira kao ukras. Doduše Unitedova pušta još gore, pa neka nam nebesa pomognu u nedjelju!
  • Obrisan korisnik24.10.2012. u 00:37
    slažem se da je zasluženo samo bi naglasio kako je Srna danas dobro odigro, nije izgubio dvije lopte, a i prema naprijed je igro skroz dobro
  • Tonco23.10.2012. u 23:51
    potpuno zasluzeno, odlican kapetan
    Tonco
  • Obrisan korisnik23.10.2012. u 23:07
    Šahtaru vrla važna pobjeda, iako su ih stavljali kao treću momčad ove skupine, Šahtar se pokazao veoma moćnim, ove Dance rutinski dobio, Juvetu ukrao bod u gostima i doma potpuno izdominirali Chelsea.