Liga prvaka, natjecanje po skupinama, skupina E, 3. kolo, 23.10.2012, 20:45 h, Farum Park, gledatelja: 22.404
Suci: Deniz Aytekin, Guido Kleve, Stefan Lupp, Holger Henschel (svi Njemačka)
Nordsjaelland
Mikkel Beckman 50'
1:1(0:0) Juventus
Mirko Vučinić 81'
Juventus

Vedran Babić • utorak, 23.10.2012.

Danski debitanti osvojili su svoj prvi bod u Ligi prvaka. Protiv favoriziranog Juventusa poveli su početkom drugog dijela i to vodstvo držali sve do posljednjih deset minuta kada je gostujući adut s klupe izjednačio na konačnih 1:1...

Morten Nordstrand
67'
17
Soren Christensen
71'
5
Anders Christiansen
88'
Mirko Vučinić
67'
17
Nicklas Bendtner
76'
24
Emanuele Giaccherini
83'
Antonio Conte

I u trećoj utakmici ovosezonske Lige prvaka Juventus je "lovio" zaostatak i na kraju osvojio bod. U prvom poluvremenu gosti su imali više od igre, no teško su stvarali izgledne prilike za pogodak. Najbliže tomu bili su Giovinco, Matri i Vidal. Domaćini su se solidno držali, ali nisu bili bezopasni u ofenzivnim akcijama. Na odmor se ipak otišlo bez golova.

Stara dama bolje je otvorila drugo poluvrijeme - udarcem Matrija koji je obranio domaći vratar Hansen, a onda šok za goste. U 50. minuti Beckmann je izveo slobodni udarac s 20-ak metara, prebacio gostujući živi zid i poslao loptu u mrežu. Buffon je bio na lopti, ali nije ju uspio zaustaviti.

Juve je nakon primljenog pogotka navalio po izjednačenje, no gotovo svi njegovi napadi razbijali su se o čvrsti domaći obrambeni zid u kojemu je svoj veliki obol dao mladi hrvatski branič Ivan Runje. On je na terenu proveo svih 90 minuta.

No devet minuta prije kraja domaćini su ipak kapitulirali. Isla je ubacio, a Vučinić proslijedio loptu u mrežu. Crnogorski napadač u igru je ušao desetak minuta ranije umjesto Matrija i iskoristio trenutak nepažnje do tada pouzdanog domaćeg braniča Okorea.

Drugi hrvatski nogometaš u dresu Nordsjaellanda, Mario Tičinović, susret je odgledao s klupe za pričuve.

• Obrisan korisnik24.10.2012. u 01:13
    Što je juve? Zašto ne možete meda u ligi prvaka? Kako brukaju Italiju po Europi.....
  • Obrisan korisnik23.10.2012. u 23:31
    ovi dečko runje e zaslužio poziv. momak igra svaki utakmicu na vrhunskom nivou, ne komplicira u igri, sjaj je u skoku i zna povuć i iznit loptu, a ne ko određeni reprezentativci koji kad nemaju modrića slobodnog nabiju je naprid il u aut i nije ih brga
  • etti23.10.2012. u 23:05
    Nema opravdanja za ovo, sramota žešća. Vučinić 10+, Matri 0.0!
    etti
  • Obrisan korisnik23.10.2012. u 23:02
    Štimac, šta čekaš? aha, znam, nije u Dinamu ili Hajduku...šteta
  • Obrisan korisnik23.10.2012. u 23:01
    Koliko su najavljivali da će Juve osvojit europu, nisu baš nešto pokazali, 3 boda u tri utakmice.