Regionalna liga (M), 6. kolo, 23.10.2012, 18:00 h
RK Zagreb 33:31 Nexe Našice
Nexe Našice

Stepančić predvodio Zagrebaše do slavlja u hrvatskom derbiju

Iz Kutije šibica:Zvonka Keliš • utorak, 23.10.2012.

Momčad CO Zagreba u sklopu šestog je kola Regionalne rukometne lige u svojoj Kutiji šibica ugostila svog starog znanca i velikog rivala, momčad našičkog Nexe koja se pokazala kao nimalo lak protivnik. Dobro je Nexe namučio Zagrebaše koji su nakon uzbudljivih 60 minuta uspjeli izboriti pobjedu s dva pogotka razlike.

CO Zagreb - Nexe 33:31 (14:14)

6. kolo Regionalne lige
ZAGREB - Kutija šibica, gledatelja 950
Suci: Načevski/Nikolov (Makedonija)

CO Zagreb: Ivić (12 obrana), Kelentrić (4 obrane), Stevanović; Skoko, Marić 5, Stepančić 10, Matulić 4, Matić, Šprem 3, Špiler 3, Batinović, Horvat 1, J. Valčić 2, Sršen 1, T. Valčić 3, Mandalinić 1, Kaleb
Trener: Slavko Goluža

Nexe: Šunjić (6 obrana), P. Lelić (1 obrana); Kozina, Mataija 4, Eter 2, F. Lelić 3, Mrđenović 1, Varvodić 2, Markotić 4, Slišković 4, Vujić 6, Vozab, Božić-Pavletić, Obranović 2, Ivić 3
Trener: Kasim Kamenica
Isključenja: CO Zagreb: 12 min.; Nexe: 12 min.

Hrvatski rukometni prvak imao je tek nekoliko dana za odmor nakon poraza od katalonskog diva Barcelone u sklopu četvrtog kola natjecanja za prvaka Europe, naime, u goste mu je u utorak stigao najveći domaći rival, našički Nexe. Šesto kolo Regionalne rukometne lige u Kutiju šibica dovelo je momke Kasima Kamenice koji su odlično startali u sezoni te se nakon pet odigranih susreta SEHA lige nalaze na samom vrhu ljestvice koji nikako ne žele olako ispustiti. Međutim, i CO Zagreb po tom pitanju ima koješta za reći.

Pravi hrvatski derbi domaći je trener Slavko Goluža shvatio itekako ozbiljno te je stoga na teren poslao svoje najbolje igrače. Mladi Filip Ivić ponovno se našao među Zagrebovim vratnicama, a društvo su mu na terenu pravili još i Lovro Šprem, Jerko Matulić, Tonči Valčić, David Špiler, Luka Stepančić, kao i Marino Marić.

Dvoboj u zagrebačkoj Kutiji šibica otvorio je Matulić pogotkom za 1:0, a slijedio ga je nakon pogreške u dodavanju igrača Nexea, Marino Marić koji Zagrebaše odvodi na 2:0. Već u prvim minutama i Ivić je na golu pokazao koliko je raspoložen, no potom Franjo Lelić a sedam metara postiže i prvi pogodak gostiju. Uslijedila je potom igra gol za gol u kojoj se domaćin ipak uspijeva ponovno odvojiti na +2 (5:3), a stečenu prednost dobro održava Filip Ivić koji je do sredine poluvremena obranio osam lopti.

A najbolji su...

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Luka Stepančić s deset postignutih pogodaka, a slijedio ga je Marino Marić s njih pet. Odličan je ponovno među Zagrebovim vratnicama bio Filip Ivić s 12 sakupljenih obrana, dok je Mario Kelentrić skinuo četiri lopte. Vratarski tandem Šunjić-Lelić za Nexe je obranio sedam lopti. Najbolji kod Nexea bio je, pak, Igor Vujić sa šest golova, dok su po četiri gola zabili Vedran Mataija, Robert Markotić i Ivan Slišković.

Pušu tada gostujući igrači opasno za vrat Zagrebašima te ubrzo poravnavaju rezultat na 7:7. Napeto je stoga bilo u narednim minutama ogleda, no kapetan Zlatko Horvat uz pomoć Šprema vraća prednost CO Zagreba (10:8). Igrači Kasima Kamenice nisu se predavali te su uz veliku borbu uspjeli uhvatiti priključak čime su i samu završnicu prvoga dijela učinili još zanimljivijom.

Nakon 12:12 i 13:13 Horvat ne biva uspješan s linije sedam metara, naime, na putu mu se u pravom trenutku našao Mate Šunjić. Špiler minutu prije kraja ipak osigurava minimalno domaće vodstvo 14:13, no na predah se nakon isključenja na obje strane ide s novim izjednačenjem zahvaljujući odličnoj reakciji Šime Ivića.

Nije domaća momčad najbolje ušla u nastavak ogleda, naime, Igor Vujić odmah na startu odvodi goste na +1 (15:14), a ubrzo potom Našičani vode 18:16. Međutim, nisu domaći rukometaši dopustili svom suparniku da se znatnije odvoji te su ubrzo vratili utakmicu na početak (18:18) da bi Matulić, Stepančić te Josip Valčić, kao i Mario Kelentrić koji je na vratima zamijenio Ivića nakon njegovih 12 obrana, vratili prednost na Zagrebovu stranu (25:22).

U posljednjih desetak minuta nije bilo ništa manje uzbudljivo, a za to se, pak, pobrinuo Ivan Slišković koji je svoju ekipu predvodio do novog izjednačenja 28:28, no nakon neiskorištenog napada hrvatskog prvaka Kelentić i vratnica spriječavaju vodstvo Nexea.

Gol za gol igralo se do posljednje tri minute kada Kelentrić novom obranom, a potom i Marić i Stipe Mandalinić predivnim pogotkom osiguravaju sigurnijih +2 (32:30), dok konačnih 33:31 postavljaju Sandro Obranović, kao i Luka Stepančić svojim desetim pogotkom.

• DeceiverOfFools23.10.2012. u 21:54
    pa šebetića sam gledo lani par puta u prijenosu, nije odigro nest extra, dao neke golove, vidi se da je mlad, ima vremena, ne trebaju ga sad mediji napampavat a na kraju od njega ništa, polako...
    DeceiverOfFools
  • Obrisan korisnik23.10.2012. u 20:37
    Još je bolji i kompletnij igrač od Stepančića njegov imenjak Šebetić i 4 godine je mlađi,mislim da će Buntić uskoro završiti svoju reprezentativnu karijeru!!
  • markoli23.10.2012. u 20:36
    zagreb nije imao sedmerce 1/1... mislim da je bilo 2/6
    markoli
  • Obrisan korisnik23.10.2012. u 20:35
    Čestitke objema ekipama na današnjoj utakmici! Realno, mislim da bi bod sa svake strane bio najpošteniji danas. I samo mali osvrt na prvu rečenicu - Zagreb je imao nekoliko dana za odmor, no ni u Nexeu nije bolje. Dečki su se vratili iz Bresta u noći s nedjelje na ponedjeljak tako da ni oni nisu... [više na forumu]
  • DeceiverOfFools23.10.2012. u 20:21
    ovaj stepancic ce postat igracina, ne jebe ni zivu silu i to mi se sviđa kod njega