Liga prvaka, Natjecanje po skupinama, Skupina F, 3. kolo, 23.10.2012, 20:45 h, Stadion Dinama, Minsk, gledatelja: 29.180
Suci: Craig Thompson, Derek Rose, Alasdair Ross (svi Škotska)
BATE Borisov
0:3(0:1) Valencia
Roberto Soldado 45'+1' (11m), 55', 69'
Valencia

Vedran Babić • utorak, 23.10.2012.

U skupini F Lige prvaka drugu gostujuću pobjedu večeri, uz onu Bayerna, ostvarili su nogometaši Valencije, koji su u Minsku s 3:0 nadigrali BATE i zauzeli vodeću poziciju skupine...

Mihail Sivakov
53'
13
Dmitrij Mozolevski
66'
10
Renan Bressan
75'
Ever Banega
72'
7
Jonas
77'
14
Antonio Barragan
82'
Mauricio Pellegrino

Nakon dvije veličanstvene pobjede u prva dva kola Lige prvaka, nogometaši BATE-a doživjeli su teško prizemljenje protiv Valencije. Gosti su pokazali kvalitetu u realizaciji i zasluženo odnose sva tri boda, a zvijezda večeri bio je njihov napadač Roberto Soldado, strijelac sva tri pogotka.

U prvom dijelu domaćini su se dobro držali, ponajviše zahvaljujući raspoloženima Hlebu i Rodionovu. U 31. minuti BATE je mogao povesti, no Diego Alves obranio je udarce Pavlova i Liktaroviča u istoj akciji.

Konac prvog poluvremena donio je kvalitetniju igru domaćina, no taj period donio je i vodeći pogodak Valencije. U prvoj minuti sudačke nadoknade Simić je faulirao Soldada, a ovaj sam izveo jedanaesterac i pogodio.

U 55. minuti Soldado je povisio na 2:0 nakon asistencije Guardada, svega nekoliko sekundi nakon što je Alves obranio opasan pokušaj Rodionova. U 68. minuti Soldado je odigrao dupli pas s Costom i potom treći put zatresao mrežu domaćih.

Do kraja utakmice Valencia je nastojala doći do četvrtog pogotka, no Soldado je bio neprecizan u pokušaju loba vratara. Igrači BATE-a tražili su počasni pogodak, ali nisu ga pronašli.

Poslije tri kola skupine F situacija na vrhu je vrlo neizvjesna. Valencia je vodeća ispred BATE-a, a slijedi Bayern, no sve tri momčadi imaju po šest bodova.