Liga prvaka, Natjecanje po skupinama, Skupina F, 3. kolo, 23.10.2012, 20:45 h, Villeneuve d'Ascq, Lille, gledatelja: 45.259
Suci: Martin Atkinson, Stuart Burt, Jake Collin (svi Engleska)
Lille
Lille
0:1(0:1) Bayern
Thomas Müller 20' (11m)
Bayern

Vedran Babić • utorak, 23.10.2012.

Jedan pogodak bio je dovoljan Bayernu da se vrati na pobjedničke staze u skupini F Lige prvaka. Bavarci nisu briljirali, a presudnim se pokazao pogodak Müllera s bijele točke...

Dimitri Payet
56'
11
Ryan Mendes
77'
14
David Rozehnal
90'
Xherdan Shaqiri
46'
30
Luiz Gustavo
81'
27
David Alaba
84'
Jupp Heynckes

Lanjski finalisti nikoga nisu impresionirali svojom igrom u Lilleu, no kući se vraćaju s punim plijenom. Istini za volju, ništa bolji nisu bili ni domaćini, a i podatak da je početkom drugog dijela u statistici "udarci u okvir" pisalo "1-1" vrlo je znakovit za općenitu kvalitetu utakmice.

Gosti su bolje krenuli u susret, no pogodak su dočekali iz penala. U 20. minuti Digne je srušio Lahma, a Müller uspješno izveo najstrožu kaznu. Nogometaši Lillea nisu se dali obeshrabriti, no jednako tako teško su dolazili u čiste šanse za pogodak. Posao su im dodatno otežali izostanci Baše, Gueyea, Mavube i Debuchyja.

Igra se najviše odvijala na sredini terena, a najbolju šansu drugog poluvremena nije realizirao baš strijelac Müller, koji je na asistenciju Kroosa promašio domaća vrata. U završnici je Lille pritisnuo i krenuo svim snagama po izjednačenje, ali nije uspio ozbiljnije ugroziti Neuera.

Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić na terenu je proveo svih 90 minuta, a zaradio je žuti karton. Usprkos pobjedi, Bayern je trenutno treći na ljestvici skupine sa šest bodova, koliko imaju Valencia i BATE, koji imaju bolju gol-razliku od Bavaraca.