Liga prvaka, Natjecanje po skupinama, Skupina H, 3. kolo, 23.10.2012, 20:45 h, Türk Telekom Arena, gledatelja: 39.013
Suci: Paolo Tagliavento, Mauro Tonolini, Lorenzo Manganelli (Italija)

Ante Zovko • utorak, 23.10.2012.

Saša Bjelanović s klupe je odgledao remi 1:1 svoga Cluja u trećem kolu skupine H Lige prvaka u Istanbulu protiv Galatasaraya koji je uspio jedva izjednačiti nakon što je više od sat vremena igrao s igračem više.

Burak Yilmaz
39'

Emre Çolak
42'

Sabri Sarioglu
68'

Ionut Rada
53'

Viorel Nicoara
72'

Gabriel Muresan
78'
Ioan Andone

Neoprezno i nepotrebno dobivena dva žuta kartona Aguirregaraya ostavila su Cluj u 28. minuti s igračem manje, kada je imao vodstvo. Galatasaray je zasluženo upisao prvi bod nakon ofenzive u drugom dijelu, dok će se Cluj zadovoljiti barem privremenom drugom pozicijom, iza Manchester Uniteda.

Rumunjski prvak na kišom natopljenom terenu puno bolje otvara susret, s dvije izgledne prilike. Pritisak koji je nametnuo Cluju se isplatio u 19. minuti kad Semih Kaya nije uspio očistiti jednu situaciju. Camora ubacuje pred gol, a Nounkeu je skreće u vlastitu mrežu.

Već u 28. minuti Aguirregaray je dobio drugi žuti karton. Dok je prv bio nepotreban, drugi je zaradio prilično glupo. Dok je Riera prolazio lijevom stranom, bez neke posebne opasnosti, Clujov igrač se zabio u njega i otišao na uranjeno tuširanje.

Turci dobivaju priliku za izjednačenje u 34. kada dosuđena igra rukom Sepsija dok je bio u skoku s Elmanderom. Udarac Felipea Mela u lijevi donji kut nije bio dovoljno snažan i Felguieiras uspijeva obraniti.

Dok je Cluj vodio bez udarca na gol, Galatasaray je, brojčano nadmoćan, stezao obruč i konačno razbio lokot s rumunjskih vrata u 75. minuti. Amrabat s lijeve strane centrira, a Burak Yilmaz je najviši u skoku za 1:1.