Liga prvaka, Natjecanje po skupinama, Skupina H, 3. kolo, 23.10.2012, 20:45 h, Old Trafford, Manchester, gledatelja: 73.195
Suci: Milorad Mažić, Milovan Ristić, Igor Radojčić (Srbija)

Ante Zovko • utorak, 23.10.2012.

Nakon šokantnog početka utakmice, Manchester United uspio je pobijediti Bragu 3:2 u trećem kolu skupine H Lige prvaka. Oslabljeni engleski doprvak gubio je na poluvremenu 1:2, ali se uspio vratiti iz ponora.

Nani
46'

Ryan Giggs
79'

Helder Barbosa
80'

Mossoro
86'

Jose Luis
88'
José Peseiro

Alex Ferguson vjerojatno je poželio pregristi vlastiti jezik u prvom poluvremenu zbog riječi da je Braga za njega bolja gostujuća momčad nego na domaćem terenu.

Finalisti Europske lige iskoristili su nekarakteristični romb sustav Uniteda i već u drugoj minuti nanijeli prvi udarac. Hugo Viana ubacuje poslije kornera, a Alan koristi slabo pokrivanje Büttnera i zabija glavom.

Old Trafford ostao je u potpunoj nevjerici u 20. minuti kad je Eder predriblao Carricka na aut-liniji i ubacio za Alana koji sjajnim udarcem matira De Geu. Pet minuta poslije Kagawa pronalazi Hernandeza koji glavom smanjuje na 1:2.

Logično, igra se gotovo u potpnosti preselila na portugalsku polovicu i u 62. minuti Crveni vragovi uzvraćaju udarac. Evans iz prvog pokušaja promašuje loptu koju je Van Persie ubacio iz kornera. Ona se odbija o Alana, a Unitedov branič iskoristio je priliku i poravnao.

Preokret je bio potpun u 75. kada je Hernandez uletio pored stative na Cleverleyjev centaršut i ponovno glavom zabio. De Gea se kasnije poigravao okružen protivničkim napadačima, ali bila je to posljednja glavobolja za Fergusona čija je momčad uspjela privesti utakmicu kraju bez novih poteškoća.

• Obrisan korisnik24.10.2012. u 07:34
    nisam fan uniteda, ali jedni od ljepših trenutaka u nogometu su njihovi pritisci krajem utakmica, protivnici se mogu samo pomoliti za sreću
  • Vugi723.10.2012. u 23:43
    E jbg, sad ne znam. Može biti da si u pravu.
    Vugi7
  • Obrisan korisnik23.10.2012. u 23:42
    Daj Sir Alex sredi kaos u obrani i pospane početke! Napad može izvlačit ovo protiv Stokea, Brage i sličnih, ali slijede šlageri protiv Chelseaja i Arsenala koji bi mogli završit u suzama. Doduše vidim da ni Chelsea ne blista, to bi u nedjelju moglo završit cca. 6:6...
  • Obrisan korisnik23.10.2012. u 23:35