3. HNL Istok: Zaustavljen pobjednički niz Oriolika, BSK na drugom mjestu

Josip Piršljin • srijeda, 24.10.2012.

Tek u desetom kolu na trećeligaškom Istoku pobjednički niz Oriolika je zaustavljen. Bedem je uspio odnijeti bod iz Oriovca, a na drugoj poziciji Slavoniju je zamijenio BSK iz Bijelog Brda novim visokim slavljem.

Slavija je u Pleternici prošlog vikenda ugostila Graničar i pobjedom mu se približila na samo bod razlike na tablici. Domaći su slavili s 3:1, a prvi pogodak djelo je Josipa Jakovljevića u 15. minuti. Isto toliko vremena prošlo je do novog gola, a ovog puta u strijelce se upisuje Davor Žafaranić. Gosti iz Županje su smanjili početkom nastavka preko Ozrena Galovića, a konačan rezultat postavlja Dinko Kamenčak u sudačkoj nadoknadi.

BSK je još jednom bio uvjerljiv i nakon lošeg ulaska u sezonu počeo se polako penjati prema vrhu tablice. Momčad iz Bijelog Brda preskočila je Slavoniju na drugoj poziciji i sada za vodećim Oriolikom zaostaje devet bodova. Pred svojim su navijačima igrači Davora Rupnika s 4:0 svladali Belišće, a u vodstvo ih je doveo Dino Krolo. Potom je dva gola zabio Marijan Nikolić, a pred kraj susreta precizan je bio i Nemanja Dorić.

NAŠK i Mladost iz Antina odigrali su utakmicu bez pogodaka. Pred otprilike 200 gledatelja na igralištu u Našicama niti jedna momčad nije imala raspoložene napadače, te je susret završio neriješenim ishodom. Time je NAŠK pao na osmo mjesto, a Mladost se digla na 11. poziciju.

U desetom kolu Marsonia je došla tek do druge pobjede. Brođani su slavili u Osijeku kod Olimpije s 4:2, no to im je bilo dovoljno samo da se pomaknu na pretposljednje mjesto na ljestvici. Poveli su u 20. minuti preko Josipa Cabana, a izjednačenje domaćima donosi Kristijan Bandalo autogolom. Mile Blažević i Matej Lilić donose Marsoniji prednost od dva razlike prije nego što će smanjiti na 3:2 Mario Đikić. Ipak, posljednja riječ pripala je Brođanima koji su za 4:2 zabili u 94. minuti preko Ernesta Mazarekića.

Oriolik nije uspio zadržati maksimalan učinak i nakon desetog kola. Sjajan niz od devet pobjeda zaustavljen je od strane Bedema koji je u Oriovcu uspio izboriti remi. Na utakmici nije bilo pogodaka, a Oriolik je na vodećoj poziciji s devet bodova više od prvog pratitelja BSK i trećeplasirane Slavonije. Momčad iz Ivankova je, pak, u donjem dijelu tablice, na desetom mjestu.

Efikasan susret vidjeli su gledatelji u Đakovu gdje je tamošnja Croatia svladala Lipik s čak 5:2. Poveli su domaći golom Tomasa Grgačevića, a tada su suđena dva jedanaesterca. Na 1:1 je izjednačio Tomislav Kužilek, a vodstvo Đakovo - Croatiji vratio Grgačević. U nastavku su Đakovčani zabili još tri gola, strijelci su bili Davor Mezeji, Tomislav Lulić i Stjepan Nikolić Kovačić. Utješni gol gostima donio je Domagoj Ajman u zadnjoj minuti.

Drugu gostujuću pobjedu u ovom kolu upisali su nogometaši Višnjevca. U Cerniku su svladali Mladost s 2:1 i popeli se na peto mjesto. No, nije im sve krenulo od ruke kada su domaći poveli u 24. minuti pogotkom Miljenka Kumića. Sredinom nastavaka izjednačenje Višnjevčanima donosi Marijan Mihaljević, a u zadnjoj minuti susreta sva tri boda gosti odnose golom Luke Skendera.

Slavonija je remijem u Otoku prepustila drugo mjesto ekipi iz Bijelog Brda premda ima isti bodovni učinak kao i BSK. Požežani su bili na dobrom putu da upišu sva tri boda jer su već u petoj minuti poveli preciznošću Josipa Martinovića, no na drugoj strani je gol za izjednačenje postigao Marko Komljenović za, pokazat će se, konačnih 1:1.