Četvrta pobjeda u nizu probuđenog Poleta

Sportnet • četvrtak, 25.10.2012.

Čak dvije utakmice od sedam pogodaka podigle su prosjek ovog kola na 3.5 gola po utakmici. Međimurje nastavlja u dobrom ritmu i kroči prema povratku u 2. HNL, a osim Poleta u naletu je i Nedelišće s tri pobjede u nizu. Nakon dobrog početka, Čakovec je nastavio s porazima i ostao prikovan za dno s još tri kluba.

Virovitica je u desetom kolu upisala drugi uzastopni poraz, u goste joj je stigao Bjelovar koji je već u prvom dijelu riješio pobjednika. Utakmica je odlično započela za gostujuću momčad koja je već u prvoj minuti pogotkom Ilije Jurića stigla u vrlo rano vodstvo. Prednost su gosti udvostručili u zadnjoj minuti poluvremena, a strijelac je opet bio Jurić za 0:2. "Dječaci s Vegeške" zaostatak su uspjeli smanjiti u 64. minuti kad je s bijele točke precizan bio Kristijan Tadić, a kako do kraja nije bilo golova utakmica je završila pobjedom gostiju 1:2.

Derbi kola odigrao se u Slatini koja je ugostila trenutno vodeću momčad Međimurja. Desetkovani domaćini dobar dio utakmice su parirali Čakovčanima, ali nisu izdržali svih 90 minuta. U 83. minuti Antonio Dodlek je uputio udarac iz daljine i iznenadio Kristijana Dumenčića koji je čuvao vrata Slatine, te su tri boda ipak odnijeli gosti koji pokazuju male, ali važne razlike između drugog i trećeg ranga hrvatskog nogometa.

U jednoj od dvije najefikasnije utakmice kola Ivančica je kod kuće u golijadi svladala posljednjeplasirane Križevce. Zanimljivo je da su Križevčani poveli, i to već u 8. minuti iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Stjepan Korenika. Domaćin je izjednačio u 23. minuti golom Dominika Božaka, a u 45. i poveo golom Karla Murića. Gosti ni za svoj drugi gol nisu posve zaslužni, jer je on djelo Nevena Pađena koji je u 47. minuti loptu pospremio u vlastitu mrežu. Već u 53. minuti domaćin opet ima vodstvo, a strijelac je Emanuel Škvarić. Gosti su potopljeni u zadnjih deset minuta drugim pogotkom Božaka i prvim Alena Kostanjevca za ukupnih 5:2.

Nedelišće je ostvarilo i treću uzastopnu pobjedu, a u ovom kolu Nedelišćani su ugostili mladu momčad Podravca iz Virja. Razlika u kvaliteti vidjela se od samog početka, ali unatoč dominaciji i mnogim prilikama domaćina nije bilo realizacije. Virjani su slomljeni pred kraj prvog poluvremena kad su u roku od četiri minute primili dva pogotka. U 39. minuti obrana gostiju nije na pravi način izbila loptu koja se odbila do Saše Mihalica, a on iz neposredne blizine nalazi put do gola za 1:0. Već u 43. minuti Goran Međumurac je nanizao nekoliko igrača i s otprilike 18 metara lijepim pogotkom dovršio priču za pobjedu od 2:0.

Osim u Ivancu, gledatelji su i u Ludbregu mogli vidjeti čak sedam pogodaka, no u susretu Podravine i Mladosti iz Preloga samo je jedna momčad pronašla put do mreže. Ludbrežani su već u prvih pola sata u potpunosti deklasirali goste. Golovima Michela Stubića u sedmoj i 16. minuti pokazali su smjer utakmice, u 20. minuti za 3:0 je pogodak postigao Saša Hojski, a samo minutu nakon toga i Nikola Valjak se upisuje u strijelce. U 26. minuti već je 5:0, a strijelac je opet Hojski koji postavlja rezultat poluvremena. Drugo poluvrijeme nije bilo tako učinkovito, Stubić je u 66. dovršio hat-trick, a Valjak u 83. minuti zabio za velikih 7:0.

U međimurskom derbiju Čakovec je na svom stadionu bio domaćin Poletu iz Svetog Martina na Muri, bio je to susret između momčadi s tri poraza, odnosno tri pobjede u nizu. Niz se klubovima povećao na četiri, pa nije teško zaključiti tko je odnio bodove. Prvo poluvrijeme završilo je bez golova, a gosti su u vodstvo došli u 66. minuti golom Marka Sobočana. U 86. minuti Polet je pogotkom Ante Begovića došao do nedostižne prednosti, a Čakovčani su uspjeli smanjiti tek u 90. minuti golom Nikole Suvajca za konačnih 1:2.

Pobjedu Poleta zasjenila su čak tri isključenja, od kojih je samo jedno igračko, i to ono Andreja Goričanca iz 90. minute zbog drugog žutog kartona. Zbog nejasnih razloga sudac je prvo u 41. minuti s klupe odstranio gostujućeg predstavnika (i predsjednika) Kluba Tomislava Kralja, a u poluvremenu i fizioterapeuta Dragutina Kralja. Oba zbog, kako se navodi u službenom zapisniku, "opetovanog prigovaranja".

Mladost iz Ždralova je nastavila s dobrim igrama te i nakon deset utakmica još uvijek ne zna za poraz. Branitelj naslova je u ovom kolu ugostio Croatiju iz Grabrovnice koja se mogla zadovoljiti jednim postignutim pogotkom. Domaćin je u vodstvo došao u 23. minuti golom Mile Sučića i s 1:0 se otišlo na odmor. U 62. minuti strijelac za 2:0 je Mario Pavec, a Grabrovničani su već u 66. minuti smanjili zaostatak pogotkom Krune Jambrušića. Konačan rezultat svojim drugim pogotkom postavio je Pavec u 72. minuti za pobjedu domaćih od 3:1.

U jedinoj nedjeljnoj utakmici Graničar je u Kotoribi priredio iznenađenje kola i uspio osvojiti tri boda protiv Koprivnice koja postepeno pada sve niže na tablici, treći poraz u nizu dovoljno govori o tome. Već u osmoj minuti Vilim Kos dovodi Kotoripčane u vodstvo, koje je u 54. povećao isti igrač. Gosti su do kraja skupili snage za tek jedan pogodak koji je djelo Zorana Martinčića u 68. minuti, te je domaćin objeručke prihvatio pobjedu od 2:1.