Nexe Našice 27:27 Vardar Skoplje
Vardar Skoplje

Našički Nexe prvaku uzeo bod

Ivana Strahija • subota, 27.10.2012.

Rukometno uzbudljiva subota u Našicama donijela je sraz domaćeg Nexea i gostiju iz Skoplja, prvaka Regionalne lige, Vardara. Konačnih 27:27 govori o borbi koja se odvijala na parketu...

NEXE – VARDAR 27:27 (13:13)

SEHA liga, 7.kolo
Našice, ŠD OŠ Kralja Tomislava, gledatelja 800
Suci: Novica Mitrović i Miljan Vešović (obojica Crna Gora)
Delegat: Dušan Popović (Bosna i Hercegovina)

NEXE: P. Lelić, Kozina 1, Mataija 2, Eter 1, F. Lelić 5, Mrđenović 2, Varvodić, Markotić 5, Slišković 1, Vujić 6, Vozab, Božić-Pavletić 1, Šunjić (11 obrana), Obranović 1, Ivić 2
Trener: Kasim Kamenica

VARDAR: Martinović (2 obrane), Ojleski, Markoski, Stoilov 1, Pribak 3, Kukoski, Raković, Milić (10 obrana), Petrić 3, Jovčevski 5, Marković 3, Lazarov 4, Karačić 4, Rajković 4, Abutović, Čanevski
Trener: Veselin Vujović

SEDMERCI: Nexe 3/5 (Mataija, F.Lelić, Vujić), Vardar 4/5 (Rajković 4)
ISKLJUČENJA: Nexe 6 minuta ( F.Lelić, Markotić, Vujić), Vardar 8 minuta (Markoski, Kukoski, Jovčevski, Karačić)
CRVENI KARTON: Stoilov (Vardar) – namjerno udaranje u lice

Nakon izuzetno napornog rasporeda proteklih dana, Našičani su odradili i zadnju veliku utakmicu prije malo zaslužene pauze. U goste im je stigao skopski Vardar, koji je prošle sezone u razigravanju osvojio prvu titulu regionalnog prvaka.

Prvi pogodak utakmice postiže Filip Lazarov, brat slavnijeg Kire, no odmah odgovara trio Kasima Kamenice, Markotić, Mrđenović i Lelić, pa je na semaforu po domaće navijače lijepih 3:1. Nakon što su tako pokazali mišiće Našičani su međutim dobili jači otpor od protivnika, koji nakon 6:6 okreću rezultat. Dapače, uz golove Markovića i Karačića, odlaze na 6:8.

Nikako se potom Našičani nisu uspijevali vratiti u vodstvo, iako si smanjili na -1 a onda i izjednačili. Završnica se igra gol za gol, a posljednji postiže Lelić, pa se s 13:13 ide na odmor.

Ponovnu nadu domaćim navijačima probudio je pogodak Markotića u nastavku, a kad se na njega nadovezao agilni Lelić (pet golova), porasla je nada da bi momčad Veselina Vujovića mogla pasti u Našicama.

Nexe se drži odlično, sve do 42. minute ima prednost, no nakon izjednačenja na 19:19 rezultat preuzimaju opet Skopljani, golom Stoilova. Kad je semafor pokazao 50. minutu, Vardar je otišao na +2 uz dva gola Rajkovića (21:23), ali se domaćini odbijaju predati. Zabijaju dva pogotka za redom, izjednačuju, a onda se u posljednjim minutama vodu prava bitka. Na kraju posljednji pogodak, za 27:27, postiže Mataija, a dvorana nagrađuje domaće rukometaše velikim pljeskom.