Vodeni sportovi

Mladost slavila na Poljudu, Budva preskočila Zagrepčane

Ana Legradi • subota, 27.10.2012.

U šestom kolu regionalne Jadranske lige zagrebački klubovi su upisali polovičan uspjeh. Mladost je na gostovanju kod splitskog Jadrana bila bolja uz 10:9, dok je Medveščak poražen u svojem bazenu od Budve s 10:14.

Jadran Split - Mladost 9:10

Žapci sa Save se polako oporavljaju nakon teškog poraza od Juga u četvrtom kolu s 3:13. Nakon povratničke pobjede nad Šibenikom (19:5) večeras su u šestom kolu gostovali kod Jadrana na Poljudu i gotovo ispustili sigurno vodstvo iz prvog dijela.

Gosti iz metropole su na poluvremenu vodili sa 6:4, da bi u posljednjih osam minuta ušli s rezultatom od 9:6 i zadnju četvrtinu gotovo prokockali kada su domaćini upisali tri pogotka. O konačnom rezultatu je odlučio golman Mladosti Josip Pavić kada je pri 10:9 u posljednjim minutama obranio siguran prolazak Ivana Žanetića.

Medveščak - Budva 10:14

Zagrebački Medvjedi nisu uspjeli na trećem domaćem ogledu upisati treću pobjedu i zadržati sjajnu treću poziciju lige. Budva je pobjedom s četvrtog mjesta skočila na treće mjesto uz 13 bodova i tako stala ispred Mladosti i Medveščaka koji trenutno imaju po 12 bodova.