Fantastični Andersson vodio Flensburg do visoke pobjede nad Lisicama, Löwen devet od devet

Igor Šestak • nedjelja, 28.10.2012.

Nedjeljni program u rukometnoj Bundesligi donio je tri zanimljiva okršaja. Flensburg je s visokih 11 golova prednosti porazio Füchse, a na toj je utakmici briljirao domaći vratar Andersson. Rhein-Neckar Löwen je protiv Magdeburga stigao do devete uzastopne pobjede, a bodove je osvojio i Hannover na gostovanju kod Lemga, uz pravu simultanku Mortena Olsena.

SG Flensburg-Handewitt - Füchse Berlin 29:18 (13:11)

Loš je tjedan iza rukometaša iz Berlina. U utorak su ispali iz Kupa nakon poraza od Lübbeckea, a u nedjelju su otputovali na gostovanje kod Flensburga i doživjeli prvi prvenstveni poraz u sezoni. Zahvaljujući sjajnoj domaćoj obrani predvođenoj raspoloženim vratarom, Flensburg je slavio s 11 golova prednosti. Napad momčadi Dagura Sigurdssona potpuno je zakazao i postigao tek 18 golova. Gostima nisu pomogli ni hrvatski rukometaši, Ivan Ninčević i Denis Špoljarić.

U prvih šest minuta Füchse je zabio tek jedan gol, a domaćini su preko Hansena i Glandorfa poveli s 3:1. Kod rezultata 4:3 u devetoj minuti na dvije minute je isključen Ninčević, a Flensburg je golovima Glandorfa i Eggerta stigao do tri gola prednosti. Gostujući strateg reagirao je minutom predaha, ali je i nakon nje prvo poentirao Atlason za 7:3.

Do 21. minute gosti su se malo pribrali i smanjili svoj zaostatak na jedan gol. Time-out je tada zatražio Ljubomir Vranješ, a njegovi igrači su reagirali s dva uzastopna pogotka za 10:7. U 26. minuti Füchse je preko Richwiena još jednom stigao na minus jedan, a na odmor se otišlo s 13:11 nakon gola Kaufmanna.

U drugom poluvremenu, potpuno neočekivano, Lisice su doživjele pravi potop. U 32. minuti Richwien je zabio 12. gol berlinskog kluba, a idući pogodak gostiju stigao je tek u 42. minuti preko Christophersena za 22:13. U Flensburgovu seriju od 7:0 po dva gola su ugradili Mogensen, Knudsen i Kaufmann, a jedan je dodao Weinhold.

Gosti su smanjili zaostatak na sedam golova, ali su u periodu od 53. do 57. minute ponovno ostali bez pogotka, a za to vrijeme je Atlason zabio tri uzastopna gola. Jedan je dodao Heinl i Flensburg je poveo s 28:17. Do kraja utakmice svaka je momčad zabila po jedan gol i Flensburg je upisao iznimno uvjerljivu pobjedu. Rezultat drugog poluvremena bio je 16:7.

Apsolutni junak Flensburga bio je vratar Mattias Andersson koji je obranio nestvarnih 27 lopti (61 posto). U napadačkom segmentu istaknuo se Atlason sa šest golova, pet je zabio Kaufmann, a četiri Knudsen. Gostujući vratari Heinevetter i Stochl zajedno su imali 14 obrana, a napad je predvodio Christophersen sa sedam golova. Istaknuo se još Igropulo s četiri gola iz sedmeraca. Hrvatski igrači nisu se upisali u strijelce te se može reći da su se uklopili u sivilo svoje momčadi.

Flensburgu je ovo bila osma bundesligaška utakmica ove sezone i ujedno peta pobjeda. Do sada su prosuli četiri boda i sada su po tome izjednačeni s Lisicama koje su odigrale dvije utakmice više pa imaju sedam pobjeda. Flensburg će 7. studenog odigrati zaostalu utakmicu protiv Rhein-Neckar Löwena, a u sklopu 11. kola će 10. studenog gostovati kod Hannovera. Füchse Berlin će dan kasnije ugostiti Lemgo.

Rhein-Neckar Löwen - SC Magdeburg 30:22 (17:9)

Subotnjom pobjedom nad HSV-om rukometaši Kiela zasjeli su na prvo mjesto Bundeslige, ali samo na 24 sata. U nedjelju je Rhein-Neckar Löwen upisao svoju devetu pobjedu u isto toliko utakmica i ponovno preuzeo vrh tablice. Pobjednički niz nisu uspjeli pokvariti igrači Magdeburga, a sve je bilo riješeno već u prvom poluvremenu.

Utakmica je teško mogla početi bolje za momčad Gudmundura Gudmundssona. U prvih 11 minuta stigla je do prednosti od 9:2, a u 16. minuti povela s 12:4. Pokrenuo se tada napad Magdeburga, ali od 20. do 24. minute domaćini su napravili novu seriju od 3:0 i poveli sa 16:7, a na odmor otišli sa 17:9.

Löwenu je u drugih 30 minuta preostalo tek sačuvati visoku prednost, a momčad iz Mannheima taj je zadatak odradila bez većih poteškoća. Magdeburg je od 35. do 41. minute postigao pet uzastopnih golova i stigao na minus tri, ali su Groetzki i Šešum brzo vratili prednost na šest golova. Gosti su u 52. minuti stigli na četiri pogotka zaostatka, ali Löwen je još jednom ubacio u višu brzinu i serijom 5:1 stigao do uvjerljive pobjede.

Briljirao je Uwe Gensheimer s 11 golova (sedmerci 4/4), a vrlo dobro su odigrali i Groetzki s pet postignutih golova i Kim Ekdahl du Rietz s golom manje. Kod gostiju se istaknuo Rojewski sa šest postignutih golova.

Nakon kraće prvenstvene stanke Löwen očekuje veliki ispit protiv Flensburga, a u 11. kolu će gostovati kod Gummersbacha. Magdeburg će iduću utakmicu odigrati protiv Grosswallstadta 11. studenog.

TBV Lemgo - TSV Hannover-Burgdorf 30:32 (14:18)

I u desetom kolu s lošim su predstavama nastavili igrači Lemga. Na svom su parketu od Hannovera doživjeli osmi ovosezonski poraz, a gosti su s nova dva boda prestigli Magdeburg na osmom mjestu Bundeslige.

Hannover je utakmicu otvorio vodstvom 3:0, a domaćini su prvi gol zabili tek u šestoj minuti. Na polovici prvog dijela Hannover je vodio s 10:6, a s četiri gola prednosti je otišao i na veliki odmor. U 42. minuti Lemgo je stigao na gol zaostatka, a do prvog izjednačenja tek 11 minuta kasnije (28:28). U 55. minuti golom Lemkea domaći su poveli, ali su do kraja utakmice zabili još samo jedan gol. Gosti su u tom periodu poentirali triput i odnijeli bodove.

Senzacionalan nastup imao je u dresu Hannovera Morten Olsen. Uspješno je izveo svih sedam sedmeraca svoje momčadi, a iz igre je zabio još deset golova i završio utakmicu s čak 17 golova. Pet je za goste zabio Patrail. Lemgo je s deset golova predvodio Hermann.

13HBW Balingen-Weilstetten 34951:1019-6825
14Minden 34880:1009-12918
15Gummersbach 34887:1018-13116
16TV Großwallstadt 34848:946-9815
17TV 1893 Neuhausen 34885:1042-15715
18TUSEM Essen 34870:1063-1938