Ivan Dominik • ponedjeljak, 29.10.2012.

Na jugu ništa novog. Prvoplasirani Val i dalje ne zna za loše igre i poraz te još uvijek usamljen na vrhu 3. HNL Jug. No, zato su uznemirujuće poraze upisale ekipe Jadrana (LP) i Konavljanina, Velebit je došao do drugog remija i drugog boda u sezoni, dok je, između ostalih, sjajna utakmica viđena i u Klisu...

Vodeći Val iz Kaštel Starog nastavio je i u 11. kolu Treće lige pobjeđivati i igrati u fantastičnoj i pomalo nestvarnoj formi. Devetu pobjedu u 11 utakmica Val je ostvario kod kuće protiv Omiša koji je stradao uz 6:1. Kaštelani su već na odmoru imali suficit od tri pogotka, koje su zabili Jure Bašić, Branko Čubrilo i Neven Ercegović. Za 4:0 Vala zabio je u 56. minuti Čubrilo iz penala, a nakon njega je drugi pogodak susreta zabio i Bašić. Potom je počasni gol Omišana zabio Mateo Kolobarić, a bi konačnih 6:1 sedam minuta prije kraja postavio Marko Čarija.

Kontroverze

U utakmici Neretvanca iz Opuzena i Uskoka u Klisu viđeno je mnogo kontroverznih situacija na samom kraju turbulentne i "vatrene" utakmice, o kojima će nadležni voditi istragu. Naime, utakmica je prekinuta u 93. minuti zbog opće tučnjave, koja je nastala nakon jednog, činilo se bezazlenog, duela blizu aut linije, međutim, taj je dvoboj izazvao okršaj šakama nekolicine igrača obje ekipe. Glavni je sudac utakmice, Zadranin Ante Žilić, nakon nekog vremena provedenog u međusobnom cipelarenju odnosno "kopačkarenju" i masovnoj tučnjavi odlučio prekinuti susret u 93. minuti. Učinio je to jer se gosti, koji su nakon tučnjave napustili kliški travnjak, nisu htjeli vratiti na teren završiti utakmicu. Stoga je sviran kraj rezultatom 3:2 za Uskok, a očito je kako će se nakon utakmice povlačiti "repovi" i dodatne istrage - prenosi službeni zapisnik HNS-a.

Najveće iznenađenje kola viđeno je u Pločama gdje je domaći Jadran (LP) poražen od Zmaja iz Blata visokim rezultatom 5:1. Vrlo nervozna i turbulentna utakmica u kojoj je pokazano čak devet žutih kartona počela je sjajno za goste s Korčule koji su pogocima Ivana Bačića i Šime-Josipa Pedišića iz penala odnijeli 2:0 prednost na poluvrijeme. Početkom nastavka s bijele točke za Pločane zabija Dino Primorac, ali tada kreće "uragan" Korčulana, koji s nova tri pogotka Jerka Šeparovića i sjajnog Pedišića koji je upotpunio hat-trick, razrješavaju pitanje pobjednika.

Efikasna i interesantna utakmica odigrana je i u Klisu gdje je furioznim drugim poluvremenom domaći Uskok nadjačao momčad opuzenskog Neretvanca uz 3:2. Prvi je dio utakmice završen bez pogodaka, ali je zato kišu golova u drugom poluvremenu otvorio gostujući džoker s klupe, Marko Utovac u 50. minuti. Poravnao je pola sata kasnije Vinko Roje, Uskokov "uskok" s klupe, a tada kreće prava golijada u infarktnoj završnici u kojoj su zabijena tri pogotka u posljednje tri minute susreta. Prvo je Ante Mihaljević donio Neretvancu drugu prednost na utakmici, izjednačava u 89. Ivan Buljubašić, a Ante Čaleta donosi u posljednjoj minuti utakmice konačnu 3:2 pobjedu domaćem Uskoku.

"Fenjeraš" Velebit došao je na domaćem travnjaku do drugog boda i drugog remija u sezoni odigravši 2:2 s Jadranom iz Kaštel Sućurca na Gradskom stadionu u Benkovcu. Završilo je 2:2 remijem, iako je gostujući sastav dvaput vodio, a prvi ga je u rezultatsku prednost doveo Goran Kapitanović već u 14. minuti susreta. Izjednačio je prije kraja prvog dijela Marin Dujmović, potom vodstvo Jadranu iz penala vraća Kapitanović svojim drugim zgoditkom okršaja u 70. minuti, da bi konačnih 2:2 za bod Velebita postavio Ivan Perica pogotkom u 73. minuti, kojim je ogled i zaključen.

U dubrovačkom Lapadu odigrana je utakmica između domaćeg GOŠK-a i Neretve iz Metkovića, a tešku je pobjedu od 2:1 odnio domaći sastav. Dubrovčani su poveli pogotkom Hasana Kacića u 41. minuti, međutim, nije se minimalnom prednošću Lapađana otišlo na odmor, jer je minutu prije kraja prvog dijela rezultat poravnao Josip Rako. No, nastavak je ipak pripao domaćinima koji su uspjeli riješiti susret u svoju korist pogotkom igrača s klupe, Lazara Zečevića, četiri minute prije kraja ogleda. Njegovim je golom susret zaključen 2:1 slavljem domaće ekipe GOŠK-a.

Drugi Zmaj u 3. HNL Jug, onaj makarski, gostovao je u Ivanbegovini kod domaćeg Kamena s kojim je odigrao 1:1 u nešto manje uzbudljivoj i efikasnoj utakmici, u usporedbi s ostalim dvobojima 11. kola. Kamenu je remi s Makaranima bio drugi remi zaredom, a njega je osigurao Miroslav Krištić golom za 1:0 Kamena u 20. minuti. Za Makarane je do kraja prvog dijela, točnije u 40. minuti, zabio mladi i perspektivni Anđelo Vekić, čijim je pogotkom prvo poluvrijeme, a kasnije i cijeli susret zaključen podjelom bodova uz 1:1.

Hrvace su se nakon niza pobjeda, a onda i po jednog poraza te remija opet vratile pobjedama i to slavljem nad čilipskim Konavljaninom, koji ove sezone strašno oscilira i nikako da uhvati potrebnu formu. Domaće su Hrvace protiv Čilipljana slavili 2:1, uz rješavanje susreta u prvih 45 minuta, kada su domaćini zabili oba svoja pogotka na ogledu. Mrežu Josipa Radića načeo je Jakov Marunica, kapetan Hrvaca, a prednost je udvostručio Ivan Zorica minutu prije kraja poluvremena. Poraz Konavljana ublažio je iz najstrože kazne Cavtaćanin Vlaho Grbešić u kasnoj fazi dvoboja.

Jedini nedjeljni međusobni susret u Trećoj ligi na jugu Lijepe naše upriličili su Zagora iz Unešića i Primorac iz Biograda. Vrlo zanimljiv dvoboj dvaju suparnika bio je jako efikasan te je u njemu postignuto pet pogodaka, ali je pobjeda ipak na kraju pripala domaćinima, koji su i vodili većim dijelom dvoboja. Međutim, poveli su gosti preko Alena Juričića već u četvrtoj minuti ogleda, ali je izjednačio Dragan Vuković krajem prvog dijela. Potpuni preokret u Unešiću dogodio se u 76. minuti zahvaljujući pogotku Josipa Maleša za domaće, a potpuno razrješenje susreta dolazi dvije minute potom kada Deni Đuras zabija za 3:1 Zagore. Konačnih 3:2 postavio je u zadnjoj minuti dvoboja Primorac Marko Moravčić, zabivši za krajnjih 3:2 u dalmatinskoj zagori.

• Obrisan korisnik30.10.2012. u 06:55
    Ako već pišete ovaj tekst iz zapisnika iz COMETA nemojte upotrebljavati nepotrebne epitete kojima promašite " CEO FUDBAL". Recimo nervozna i turbulentna utakmica u Pločama uopće nije bila takva iako to kartoni sugeriraju. turbulenta je bila samo za domaćina i to manje od 10 minuta, kad su postigli... [više na forumu]