Primera División, 9. kolo, 28.10.2012, 21:30 h
Mallorca
Mallorca 0:5(0:2) Real Madrid
Real Madrid

Branimir Korać • nedjelja, 28.10.2012.

U devetom kolu španjolske Primere Real je upisao petu prvenstvenu pobjedu i nastavio niz dobrih nastupa. Novo slavlje stiglo je na gostovanju kod Mallorce koja je primila pet golova, a mogla je i još koji i ne bi bilo nezasluženo...

Mallorca - Real Madrid 0:5 (0:2)

Strijelci: 0:1 Higuain (8'), 0:2 Ronaldo (22'), 0:3 Higuain (70'), 0:4 Ronaldo (73'), 0:5 Callejon (90')

Žuti kartoni: Modrić (24'), Bigas (55'), Anderson Conceicao (57'), Xabi Alonso (68')

Mallorca: Aouate, Navarro, Geromel, Anderson Conceicao, Bigas, Nsue, Marti, Fontas (46' Pina), Dos Santos (60' Arizmendi), Hemed, Casadesus (79' Fernandez Gracia).
Trener: Joaquin Caparros.

Real Madrid: Casillas, Ramos, Varane, Pepe, Essien, Modrić, Alonso (80' Albiol), Di Maria (74' Callejon), Özil, Ronaldo, Higuain (79' Morata).
Trener: Jose Mourinho.

Vrlo dobra predstava Reala na Iberostar Estadiju. Momčad Josea Mourinha doputovala je na gostovanje kod Mallorce uz dosta problema s ozljedama, ali to se nije previše osjetilo. Tek u nekoliko navrata se vidjelo da posljednja linija nije u potpunosti sinkronizirana, posebno se to odnosi na Essiena, ali u globalu Real je odigrao jako dobru utakmicu i lako stigao do visoke pobjede 5:0.

Kako se i najavljivalo, od prve minute na terenu se našao i Luka Modrić koji je napokon odradio svih 90 minuta i to vrlo dobro. Modrić je često bio pokretač akcija Reala, sudjelovao je kod prvog i četvrtog pogotka, a tek u par navrata je pokazao manju nesigurnost, no u konačnom rezimeu njegova igra je bila vrlo dobra. Naš veznjak je u prvom dijelu dobio žuti karton, no to se nije osjetilo na njegovoj igri u nastavku.

Od samog početka susreta Real je dao do znanja da ga ovdje zanimaju samo sva tri boda. Od prve minute je madridska momčad natjerala domaćina na obranu i to je vrlo brzo rezultiralo pogotkom.

Igrala se osma minuta kada je Real stigao do vodstva. Dodavanje Angela di Marije se odbilo do Gonzala Higuaina koji je izmaknuo pozornosti čuvara i uspio poslati loptu pokraj Dudua Aouatea.

Tek što se Mallorca oporavila od šoka i uspjela "spojiti nekoliko dodavanja", Real je stigao do visokih 2:0. U 22. minuti među strijelce se upisao Cristiano Ronaldo postigavši svoj već 17. pogodak ove sezone.

Do kraja prvog dijela Real je lakoćom čuvao stečenu prednost, u još nekoliko navrata opasno je zaprijetio, međutim nije uspio stići do još kojeg pogotka u prvom poluvremenu.

Vrlo skromna predstava Mallorce u prvom poluvremenu i očekivalo se kako će domaćin biti barem djelomično opasniji u drugom dijelu. Nešto je pokušavao tek Nsue, međutim nije imao pravu podršku suigrača i Iker Casillas je bio uglavnom besposlen.

Real je nastavio napadati i stvarati prilike, a na novi pogodak se čekalo do 70. minute. Ronaldo je ovaj put bio u ulozi asistenta, a Higuain je još jednom nadmudrio istrčalog izraelskog vratara.

Tri minute kasnije gosti podižu na 4:0. Luka Modrić je oduzeo loptu i povukao napad gostiju koji je nakon odigravanja iz prve u konačnici svojim drugim pogotkom na susretu okončao Cristiano Ronaldo.

Potpuno razbijeni domaćini izgledali su kao da jedva čekaju kraj ovog susreta, no prije odlaska u svlačionicu Real je postigao još jedan pogodak. Ovaj put je strijelac bio Jose Callejon koji je u sudačkoj nadoknadi postavio konačnih 5:0.

Sve u svemu, Jose Mourinho može biti zadovoljan. Real je bio dobar, rastrčan i efikasan i sačuvao je četvrtu poziciju na ljestvici te nije dopustio Barceloni da odmakne na više od trenutnih osam bodova prednosti.

• boristurk29.10.2012. u 13:17
    Sve to stoji, ali i dalje je predaleko golu i kada je neka jaca utakmica on toliko daleko od gola ne moze utjecat na utakmicu. Sporadicni bljeskovi, ostalo je dodavanje prvom do sebe. Ovo jucer je bilo podnosljivo iskljucivo jer su igrali protiv Mallorce, pa je mogao vise naprijed, inace...U jacim... [više na forumu]
    boristurk
  • Obrisan korisnik29.10.2012. u 09:17
    jbg, to je njegova sudbina... on može igrat na svim pozicijama u sredini, i prema naprijed, i prema nazad... s obzirom da je Kheidira ozljeđen logično je da odigra na njegovoj poziciji...ja osobno mislim da ovo jučer nije bilo traćenje talenta. akcije za tri gola krenule su od njega, loptama kroz... [više na forumu]
  • Balthazar29.10.2012. u 08:33
    Baš čitam po ostalim portalima naslove tipa "Najbolja utakmica Modrića u dresu Reala". Nisam gledao cijelu utakmicu (gledao od 20-80 min), ali nije me se Luka baš dojmio previše. Ne mislim da je bio loš, ali dojam je da igra pod ručnom i da može dati puno više.