Primera División, 9. kolo, 28.10.2012, 12:00 h
Zaragoza
Zaragoza 2:1 Sevilla
Sevilla

Ivan Dominik • nedjelja, 28.10.2012.

Deveto kolo Prve španjolske nogometne lige nastavljeno je u nedjelju nakon četiri utakmice odigrane dan ranije. U prvoj utakmici dana, igranoj u ranom popodnevnom terminu i u vrijeme ručka, sastale su se momčadi 14. Zaragoze i šesto plasirane Seville na La Romaredi...

Susret dviju vrlo dobrih momčadi iz istoimenih gradova, Zaragoze i Seville, počeo je bolje za domaću ekipu s La Romarede. Iako je u uvodnim minutama Sevilla bila bolja, više napadala i imala dosta bolje i češće prilike pred golom domaćeg vratara Roberta, Zaragoza je prva stigla do vodstva.

Pogodak za 1:0 domaćina bio je djelo sjajnog portugalskog reprezentativnog napadača, bivšeg nogometaša portugalskog Porta i ponajboljeg igrača Zaragoze, Heldera Postige, koji je na najbolji mogući način iskoristio asistenciju Franca Zuculinija u 36. minuti.

Zaragoza je nakon vodećeg pogotka preuzela inicijativu na utakmici, Sevilla je drastično pala u igri ne uspjevši se oporaviti od rezultatskog zaostatka pa je stoga do kraja poluvremena domaćinu pošlo za nogom udvostručiti vodstvo.

U posljednjim trenucima prvog dijela Rumunj Christian Sapunaru, inače desni bek Zaragoze, a također nekad igrač Porta, pogađa glavom mrežu Seville za 2:0 svoje ekipe. Loptu za zgoditak ubacio mu je Victor Rodriguez.

Nakon pauze i velikog vodstva domaćih na poluvremenu, u nastavak je ponovno bolje ušla momčad iz Andaluzije. Sevilla je počela napadati i pokušavati doći do pogotka, međutim, nije joj uspijevalo - sve do 70. minute. Tada je nakon mnoštva pokušaja put do Robertove mreže pronašao veznjak Andalužana, Gary Medel.

No, ni poslije tog zgoditka Sevilla nije uspjela napraviti ništa konkretnije pred vratima domaćina, unatoč silnim šansama. Stoga je, ponajviše zbog odlične obrambene i kontrolirane igre Zaragoze u drugom poluvremenu, utakmica zaključena njenom pobjedom od 2:1 i to sasvim zasluženo, premda niti bilo kakav drugačiji ishod ne bi bio iznenađujuć.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić odigrao je na poziciji srednje polušpice u 4-2-3-1 formaciji Seville čitav susret. Igrao je solidno, no bez ikakvog učinka. Njegov je klub poražen od nominalno slabijeg protivnika koji je s nova tri boda i drugom uzastopnom, a ukupno u sezoni četvrtom pobjedom, došao s 14. na osmo mjesto La Lige, dok je Sevilla ostala zasad šesta, premda je u silaznoj putanji.