Primera División, 9. kolo, 29.10.2012, 21:30 h
Valladolid 2:2(1:1) Real Sociedad
Real Sociedad

Óscar donio Valladolidu bod

Maj Gašparac • ponedjeljak, 29.10.2012.

Momčadi Real Sociedada i Real Valladolida svojom utakmicom zaključile su deveto kolo španjolskog prvenstva. Susret je završen rezultatom 2:2, a bodom će zadovoljniji biti nogometaši Valladolida koji su dva puta bili u rezultatskom minusu.

U posljednjoj utakmici devetog kola španjolskog prvenstva Real Valladolid i Real Sociedad podijelili su bodove. Taj susret završen je rezultatom 2:2. Iako je momčad Real Sociedada dva puta vodila pogocima Antoinea Griezmanna, morala se na kraju zadovoljiti bodom.

U početnom dijelu utakmice prvi su zaprijetili nogometaši Real Sociedada. Igrala se 17. minuta kada je Asier Illarramendi pokušao iz slobodnog udarca, ali nije bio precizan. Domaćini su uzvratili desetak minuta kasnije preko Patricka Eberta i Javija Guerre, no nisu uspjeli svladati vratara Real Sociedada Zubikaraija.

Prvi do pogotka došli su nogometaši Real Sociedada. U 37. minuti Griezmann je pogodio nakon udarca iz kuta i doveo svoju ekipu u vodstvo.

Na odgovor domaćina nije se trebalo dugo čekati. Osam minuta kasnije Ebert je pogodio za izjednačenje preciznim udarcem s dvadeset metara.

S neodlučenim rezultatom završeno je prvo poluvrijeme, a u drugi dio bolje su ušli gostujući nogometaši koji su se vratili u vodstvo nakon 12 minuta igre. Za 2:1 je snažnim udarcem iz daljine svoj drugi pogodak postigao Griezmann.

U nastavku utakmice nogometaši Valladolida su nastojali poravnati rezultat, a njihov trud se isplatio 15 minuta prije kraja. Ebert je tada uposlio Óscara, koji je udarcem glavom prebacio Zubikaraija i poslao loptu u mrežu gostiju.

U sljedećem kolu nogometaše Valladolida očekuje susret protiv Osasune, dok Real Sociedad zaigrati protiv Espanyola.