Ivan Dominik • subota, 27.10.2012.

Dvjema popodnevnim subotnjim utakmicama, između Espanyola i Malage odnosno Betisa i Valencije, započelo je deveto kolo španjolske Primere. U prvom dvoboju dana bodovi su podijeljeni između Papiga i Srdela, dok je u drugom zeleno-bijeli klub iz Seville nadigrao favorizirane Šišmiše...

Na stadionu Cornelia - El Prat u blizini Barcelone domaći je Espanyol dočekao opasnu i europsku momčad Malage, predvođene velikim trenerom, Manuelom Pellegrinijem na klupi. Malaga je u Kataloniju stigla puna samopouzdanja nakon nekoliko izvrsnih partija i pobjeda u posljednje vrijeme, u što ulazi i posljednji trijumf - kod kuće protiv Milana u Ligi prvaka.

Međutim, u dvoboj protiv Katalonaca Malaga nije ušla previše kvalitetnim nogometom, iako je kao i njen suparnik bila željna pobjede te motivirana što se vidjelo i na terenu. U prvom dijelu su najistaknutiji pojedinci Espanyola i Malage bili Španjolac Joan Verdu, odnosno Paragvajac Roque Santa Cruz, međutim, velikih šansi za gol, kao ni pogodaka, nije bilo.

Ista se igra kao i manifestacija iste na rezultat ponovila i u drugom poluvremenu; bilo je nekoliko dobrih i kvalitetno izgrađenih akcija i prilika za gol na obje strane, ali nijedna momčad do posljednjeg zvižduka suca Delgada Ferreira nije uspjela zabiti. Stoga je dvoboj u Barceloni završen bez pobjednika uz podjelu bodova što je po prikazanoj igri bio i najrealniji rezultat, s kojim trebaju biti zadovoljne i blago favorizirane Srdele, ali i domaća momčad Mauricija Pochettina

Dvoboj Betisa i Valencije u Sevilli bio je nešto efikasniji i to zbog ranog pogotka domaće momčadi na stadionu Benito Villamarin. Već u devetoj minuti susreta Salva Sevilla, igrač znakovitog prezimena kako se zove i grad iz kojeg dolazi njegov klub Betis, poentirao je lijepim udarcem sa 16 metara za 1:0 vodstvo zeleno-bijelih protiv Šišmiša.

Nesadržajno prvo poluvrijeme otišlo je tim pogotkom na stranu domaćina koji je tijekom prvih 45 minuta osjetno bio bolji, dok velikih uzbuđenja i prilika za pogotke izuzev postignutog gola nije bilo. No, zato je nastavak utakmice priuštio mnogo bolju utakmicu s puno više zanimljivih trenutaka.

Valencia je ponukana rezultatskim deficitom iz prvog dijela mnogo bolje i konkretnije zaigrala u drugom poluvremenu, po opasnosti za gol Betisa prednjačili su sjajni Roberto Soldado te Tino Costa i Aly Cissokho. Prilike su se nizale, ali bez uspjeha, a najbolju je u 68. minuti imao Soldado koji je glavom pogodio prečku vrata Betisova čuvara mreže, Adriana. Međutim, Šišmiši nisu uspjeli poentirati do kraja susreta, unatoč svom trudu i napravljenim prilikama pa je tako sastav iz Seville zadržao trobod na svom travnjaku.