Ivan Dominik • nedjelja, 28.10.2012.

Tijekom nedjeljnog poslijepodneva nastavljeno je deveto kolo Prve španjolske nogometne lige, a ususret središnjoj utakmici dana u kojoj Real Madrid gostuje na Mallorci kod istoimenog protivnika, domaće pobjede su ubilježili Levante i Atletico Madrid protiv Granade, odnosno Osasune, dok je Getafe iznenadio momčad Marcela Bielse u Bilbau...

Drugi susret nedjeljnog popodneva nakon sraza Zaragoze i Seville bila je utakmica između Levantea i Granade u pregrađu Valencije.

Susret je bolje otvorio Levante koji je poveo već u 12. minuti kada je mrežu gostujućeg vratara Tona načeo iskusni Nigerijac Obafemi Martins. No, osim njegova pogotka susret Levantea i Granade bio je nezanimljivi i ne sadržajan, barem u prvom dijelu.

Međutim, u drugom je dijelu postalo "vatreno" već od samog starta, a nakon točno sat vremena igre domaći su i udvostručili vodstvo. Strijelac za 2:0 Levantea bio je opet Martins na asistenciju Pedra Lopeza i time je utakmica praktički bila riješena. A faktično rješenje susreta čekalo se još 13 minuta jer je tada "točku na i" okršaja stavio Pedro Rios, koji je na dodavanje Michela zapečatio sudbinu gostiju.

Ipak, Granada je u 84. minuti ogleda uspjela malo ublažiti poraz i to pogotkom Youssefa El Arabija, koji je na najbolji način iskoristio upošljavanje Odiona Jude Ighala i postavio konačnih 3:1. Međutim, Levante je suvereno stigao do nove pobjede te je ostavio gostujuću momčad bez ikakve šanse na stadionu Ciutat de Valencia.

Veliko iznenađenje priredila je momčad Getafea koja je uzela trobod u Bilbau priredivši tako senzaciju u prijestolnici Baskije. Gostujući Getafe otvorio je dvoboj pogotkom još u uvodnim minutama utakmice, a strijelac je na asistenciju Pedra Leona bio Juan Rodriguez. Do poluvremena, a i nešto kasnije, se nije domaća ekipe uspjela oporaviti od tog pogotka, a novi šok Getafe je priredio početkom nastavka.

U 58. minuti poentirao je Alvaro Vazquez za goste i time poduplao vodstvo svoje ekipe, koja se potom zatvorila i počela kontrolirati susret te održavati prednost do posljednjeg sučeva zvižduka. No, sastav Marcela Bielse, koji je u utakmici uspio skupiti čak pet od ukupnih sedam žutih karton i koji je igrao vrlo nervozno i loše, uspio je stići do pogotka.

Počasni gol za domaćine bio je djelo Mikela San Josea, Bielsina džokera s klupe koji je već u 15. minuti zamijenio Carlosa Gurpegija, u posljednjim trenucima dvoboja. Momčad čileanskog stručnjaka tako je ostala bez još tri važna boda u Primeri, iako je dojam da je protiv neuvjerljivog Getafea mogla učiniti mnogo više.

Pretposljednji okršaj dana donio je utakmicu Atletico Madrida i Osasune koji je domaći sastav na Vicente Calderonu rutinski odradio i uknjižio sva tri boda uz rezultat 3:1. Već u prvom dijelu su Los Colchonerosi zabili dva pogotka vrijedna rješavanja utakmice, dok su u nastavku samo potvrdili slavlje.

U razmaku od samo četiri minute su Miranda na dodavanje Gabija i Raul Garcia postigli dva pogotka za Atletico, a nije ih omeo niti pogodak Rolanda Lamaha, nakon asistencije Enriquea Sole, kojim su gosti iz Pamplone smanjili zaostatak i pristojnim rezultatom završili prvo poluvrijeme.

Međutim, Atletico je jednako furiozno kao u prvom dijelu krenuo i u drugi te je poslije 18 minuta igre u nastavku Kolumbijac Radamel Falcao, po tko zna koji put ove sezone, uspio zabiti pogodak za smirenje u svojoj ekipi. Pogotkom za 3:1 Falcao je riješio susret, a pomogao mu je u tomu asistencijom odlični Juanfran. Do kraja dvoboja više nije bilo promjena rezultata pa je momčad Diega Simeonea s dosta velikom lakoćom apsolvirala izazov zvan Osasuna.

• Obrisan korisnik31.10.2012. u 18:38
    Veći dio čitatelja pišu nije sve u novcu,naravno da nije,ali pogrešno tumačite,da ste vi na mjestu Falcaa da li biste željeli igrati u Atl.Mad. ili Real,Barca,Milan,Man U,...i pri tom ste bolje plaćeni,ugodno s korisnim..Falcao je igrač za najveće momčadi..
  • Obrisan korisnik31.10.2012. u 18:29
    Falcao i Cavani tandem snova.Real je trebao dati Benzemu i Higuaina za ovu dvojicu i pokorio bi nogometni svijet..Vjerujem da bi Real sezonu završio sa 200 ili oko 200 postignutih golova
  • boristurk29.10.2012. u 08:21
    za sve koji navijaju da Falcao predje u neki "veci" klub minus 1. Jebo vas pare i "veliki" klubovi.. Da nisu to oni isti koji gomilaju gubitke svake godine i nikom nista? Mozda bas Falcao bude prvi koji ce rec odjebite, ne idem nigdje, dobro mi je gdje jesam.
    boristurk
  • Obrisan korisnik29.10.2012. u 02:16
    kad je Atletico prodao Aguera u City i skoro cijeli iznos potrošio na Falcaa,mislio sam da su čelnici pod teškim drogama ili tim Portom upravlja neki "Maminjo" koji može prodat priču i prodat po duplo....ali isplaćuje im se vrhunski i to s kamatama
  • cameosis29.10.2012. u 01:22
    levantee i obafemiiii -- čovjek im rješava svaku drugu utakmicu! fantastična stvar i pun pogodak kluba -- opet je zvijer pred golom!