Maj Gašparac • subota, 27.10.2012.

Nogometaši Barcelone uvijerljivim nastupom u predgrađu Madrida nastavili su svoj niz nepobjedivosti ove sezone. Svladali su Rayo Vallecano rezultatom 5:0 i došli do brojke od 25 osvojenih bodova u sezoni.

Nogometaši Barcelone nisu imali problema na gostovanju kod Rayo Vallecana. Prvoplasirana ekipa u španjolskom prvenstvu slavila je s visokih 5:0, a u slavlju svoje momčadi Leo Messi je postigao dva pogotka. Zahvaljujući tim zgodicima argentinski napadač došao je do brojke od 301 postignutog gola u profesionalnoj karijeri. Nakon prvog poluvremena rezultat je bio tek 1:0 u korist Katalonaca, koji su visoku pobjedu izborili u završnici.

Nogometaši Barcelone u početnim minutama utakmice nisu uspijevali stvoriti opasniju priliku pred golom domaćina. Razlog tomu leži i u vrlo dobrom nastupu nogometaša Rayo Vallecana, koji su discipliniranom igrom pružali snažan otpor.

No, nakon 20 minuta igre katalonski klub uspio je doći do vodstva. Cesc Fabregas je izvrsnim dodavanjem pronašao Davida Villu, koji je izašao pred vratara domaćina Rubena i mirno ga svladao.

U narednim minutama vodstvo Katalonaca pokušali su udvostručiti Xavi i Messi, no bezuspješno. S druge strane, upornost domaćina se isplatila pri samom kraju poluvremena, kada se u vrlo dobroj prilici našao Andrija Delibašić, ali pucao je ravno u vratara Barcelone Victora Valdesa.

No, na samom početku drugog dijela Barcelona je uspijela udvostručiti svoju prednost. Igrala se 47. minuta kada je Martin Montoya s desnog boka asistirao Messiju, koji je na rubu kaznenog prostora prihvatio loptu i postigao svoj 12. pogodak u sezoni. To je argentinskom nogometašu bio 300. zgoditak u profesionalnoj karijeri.

Samo par minuta nakon što su primili pogodak, mogli su domaći nogometaši smanjiti svoj zaostatak. Udarac je uputio Javi Fuego, ali Valdes je zaustavio taj pokušaj. Nedugo kasnije pokušao je i Delibašić, ali niti on nije bio uspješan.

U narednim minutama nogometaši Barcelone uspostavili su kontrolu na terenu i nastojali doći do trećeg pogotka, što im je uspjelo u 79. minuti. Strijelac za 3:0 bio je Xavi, koji je iskoristio precizno proigravanje Jordija Albe.

Samo minutu kasnije gosti su postigli i četvrti zgoditak na utakmici. Nakon ubačaja Pedra na pravom mjestu je bio Fabregas i volejem svladao Rubena. No, tu nije bio kraj golijadi na Vallecasu. U samoj završnici utakmice još jedan pogodak postigao je ponajbolji svjetski igrač Leo Messi. Nakon proigravanja Fabregasa Argentinac je izašao sam pred vratara domaćina i sigurno ga svladao.

U utakmici koja je odigrana u ranijem terminu sastali su se Celta iz Viga i Deportivo La Coruna. U galicijskom derbiju nije bilo pobjednika, susret je završen rezultatom 1:1, a oba pogotka postignuta su u prvih pola sata.

U utakmicu su bolje ušli nogometaši Celte, koji su pred svojim navijačima poveli nakon osam minuta igre. Iago Aspas je prošao po lijevoj strani i uputio udarac, koji je zaustavio vratar gostiju Aranzubia, no do odbijene lopte došao je Mario Bermejo i poslao ju u mrežu.

Vodstvo domaćina potrajalo je do 30. minute. Juan Carlos Valeron asistirao je Juanu Dominguezu, koji pogađa za izjednačenje. U 52. minuti nogometaši Celte ostali su s deset igrača na terenu. Drugi žuti karton dobio je Gustavo Cabral.

No, nogometaši Deportiva nisu uspijeli do kraja utakmice iskoristiti svoju brojčanu prednost. Tek se u dobroj prilici našao Nelson Oliveira, ali nije bio precizan.

• irilov28.10.2012. u 14:35
    zašto ne, pa trebao bi i gore.rekord ne drži pele već muller s 85 komada.
    irilov
  • Obrisan korisnik28.10.2012. u 13:47
    konacno i pravi Villa..drago mi je da se polako vraca
  • Obrisan korisnik28.10.2012. u 12:07
    Messi
  • Obrisan korisnik28.10.2012. u 10:01
    Messonja, Messonja, Messonja.. 2.7 bilo da NEĆE zabit gol. Uskoro će u ovakvim utakmicama porast na 3. To je po meni abnormalno, a što je najluđe kvota je realna.