Junak 1:2 Lučko
Lučko

Lučko slavilo u Sinju, Junak u problemima

S Gradskog stadiona u Sinju:Mišo Gulić • subota, 27.10.2012.

Porazom od Lučkog u Sinju Junak je praktički "zagrabio" jednom nogom u Treću ligu, dakako, ne dogode li neke nove promjene po kojima će sadašnjih sedam "crvenih" mjesta postati jedno ili pak dva. Gosti su strpljivo čekali svoje prilike, dva puta biti spretni pred golom, dok je s druge strane sinjski napad ponovno bio nevjerojatno neprecizan, što će reći da bivši prvoligaš zasluženo nosi bodove iz Sinja.

Junak - Lučko 1:2 (0:1)

Sinj, gradski stadion, gledatelja: 300

Suci: Vidulin (Kanfanar); Skender (Rijeka), Mađarić (Vrsar)

Strijelci: 0:1 Skulić 8', 1:1 Mandac 56', 1:2 Lončar 90+2'

Junak: Runje, Samardžić, Medvid, Ljubas, Poljak (od 52. Balić), Mastelić (od 46. Kozina), Maretić, Petričić, Tadić (od 77. Grubić), Kolić, Mandac.
Trener: Dean Računica

Lučko: Jajalo, Novak, Rogač, Buden, Burić, Džaja (od 93. Stipanović), Lončar, Petrak (od 68. Krznarić), Sarić, Vukić (od 61. Abramović), Skulić.
Trener: Sandro Žufić

Nakon samo pet utakmica na klupi Junaka Dean Računica se "zasitio" svoga posla pa je ponudio ostavku koju predsjednik kluba nije prihvatio, istaknuvši da je zadovoljan s njegovim radom te da je dosadašnjem učinku dosta kumovao manjak sreće.

Junaku je za kreiranje prve velike prigode trebalo svega dvije minute, Maretić je s desne strane prizemno centrirao na peterac gdje je usamljen bio Petričić, no loše je reagirao sinjski veznjak i tako omogućio vrataru gostiju da bez većih problema pokupi loptu.

Odgovor gostiju stigao je nakon pet minuta, Džaja je izveo slobodan udarac s 40 metra iskosa, loše je reagirala obrana Plavih, a najviši u skoku bio je Skulić koji zabija za 0:1.

Junak je nakon primljenog gola nastavio pritiskati goste, a ono što su Plavi uspjeli promašiti u 19. i 20. minuti, zaista spada u rubriku vjerovali ili ne. Naime, korner je izveo Medvid, Samardžić prenio glavom za Ljubasa koji s pola metra loptu umjesto u mrežu šalje usporedo s gol linijom. Nepunu minutu poslije Kolić je s lijeve strane pronašao Petričića u srcu gostujućeg kaznenog prostora, ovaj se okrenuo, ali potom i jako loše pucao u vratara Jajala.

Bolja igra Junaka nastavila se i u narednim minutama, a nova prigoda stigla je nakon prekida u 25. minuti. Slobodan udarac s 20-ak metra iskosa odlično je izveo Samardžić, ali njegov udarac završava na gredi. Sinjani su do odlaska na odmor još dva puta pokušavali (Maretić, Mastelić), no najbolja prigoda bila je gostujućeg Skulića koji je ponovno dobro skočio, ali ovaj put sjajno je reagirao Runje i tako svoju momčad spasio većeg zaostatka.

Početkom nastavka trener domaćih je sve karte bacio u napad, u igru su ušli napadači Kozina i Balić, što se odmah i odrazilo na semaforu. U 56. Tadić se izborio za jednu loptu, potom ušao u kazneni prostor gdje ga je nepropisno zaustavio Petrak, zbog čega je sudac pokazao na bijelu točku s koje je precizan bio kapetan Mandac.

Naredne minute nisu donijele očekivano jači pritisak domaćih, dapače, veliku su prigodu imali gosti u 71., sijevnula je kontra pet na jedan, ubacio je s boka Abramović, glavom tukao Lončar, ali istaknuo se Runje i spretno obranio taj udarac.

Uslijedila je potom infarktna završnica. U prvoj minuti sudačke nadoknade Samardžić je bio u 100 postotnoj prigodi, ali u još boljoj poziciji nalazio se Maretić, no akciju je odlučio završiti prvospomenuti, nažalost po domaće, nedovoljno dobro.

Minutu poslije ponovo gosti bježe po desnoj strani Junakove obrane, nakon čega je slijedio precizan centaršut, kojeg je glavom u pogodak pretvorio Lončar. Nakon novih minutu igre korner za domaće izvodi Balić, najviši u skoku bio je Mandac, ali njegov udarac odsjeda na vratnici, a odbijenu loptu Ljubas šalje pored gola, što je bio i kraj svih nada Plavih u barem bod.

Gostima iz Zagreba ovo je bila već osma utakmica u nizu bez poraza, dok s druge strane Junak ponovno drži "fenjer" s tek sedam prikupljenih bodova.