Gorica
Gorica 5:2 HAŠK
HAŠK

Damir Žbulj • nedjelja, 28.10.2012.

Nogometaši Gorice vratili su se na pobjedničke staze, a za to su im kao naručeni u 11. kolu Druge HNL stigli u goste na Gradski stadion nogometaši HAŠK-a, koji su posljednja tri susreta bili poraženi i koji su bez pobjede još od četvrtog kola. Gorica je na kraju stigla do uvjerljive pobjede 5:2, kojom je djelomično vraćeno dobro raspoloženje u ekipu pred teško gostovanje u Kupu, u srijedu u Vinkovcima...

Nogometaši Gorice Damira Milinovića, nakon izbacivanja Intera iz Kupa, upali su u seriju loših rezultata. Na poraz kod Šibenika, nakon kojeg su se vukli sudački repovi, nadovezao se gubitak bodova kod vodećeg Solina pa šokantni poraz u sudačkoj nadoknadi od Hrvatskog dragovoljaca na domaćem terenu.

Situaciju u Klubu bila je alarmantna, stručni stožer ponudio je tada ostavku, ali Uprava na čelu s predsjednikom Črnkom ipak je odlučila Milinoviću strpljivo pružiti još koju priliku, jer su smatrali kako i trener, ali i ekipa imaju potencijala za veće stvari, ali i kako se dobro radi te kako će rezultati ipak s vremenom pomaziti goričkog drugoligaša.

Bod kod pomalo iznenađujuće dobre Zeline shvaćen je kao relativan uspjeh, dok je domaća utakmica s HAŠK-om shvaćena kao ona koju se jednostavno morala dobiti.

Na taj način domaći igrači ušli su u susret te su od prve minute pokazali razliku u kvaliteti, a ubrzo su počeli stizati i golovi.

Već u osmoj minuti Gorica je stigla do početne prednosti nakon fantastičnog pogotka Domagoja Abramovića, koji je još jednom pokazao koliko znači ovoj ekipi.

Bolja igra domaćina novim pogotkom je okrunjena u 26. minuti, kada je protivničkog dobrog vratara Županca svladao Ivan Crnov. Međutim, nije to bilo sve od Goričana, koji su do odmora uspjeli postići i treći pogodak, a u strijelce se upisao Lovro Šćrbec

Početkom nastavka HAŠK je uhvatio domaćina na spavanju, sudac Horvat svirao je kazneni udarac za HAŠK, kojeg je realizirao Mile Škorić, međutim, nisu se gosti uspjeli približiti, niti rezultatski, niti igrom Gorici.

Slika 1 od 1.

Svoj drugi pogodak na dvoboju postigao je u 66. minuti Šćrbec pa je prednost ponovno povećana na tri gola razlike, čime su apsolutno sve dvojbe oko pobjednika, ako ih je uopće bilo, otklonjene.

Luka Piršić, koji je ušao samo dvije minute ranije, u 76. minuti zabio je još jedna pogodak za HAŠK, no nekoliko minuta trebalo je Gorici da postigne i peti pogodak, razveseli svoje navijače i petardom zaključi ovaj dvoboj. Ponovno je realizator bio Crnov.

Gorica je ovom pobjedom krenula prema sredini ljestvice, no, prema imenima i kvaliteti igrača kojima raspolaže mjesto im je sigurno u prvih pet ekipa drugoligaškog poretka te će se njeni nogometaši trebati dobro potruditi da nadoknade zaostatak i primaknu se pozicijama gdje ih se prije početka sezone moglo očekivati. No, pred Goričanima je utakmica jesenskog dijela sezone. U srijedu gostuju u Vinkovcima, kod Cibalije u osmini finala Hrvatskog nogometnog kupa.

HAŠK je novim porazom zacementirao svoje mjestu pri dnu poretka, a u narednom kolu igraju na svom stadionu protiv Hrvatskog dragovoljca. Gorica gostuje kod Dugopolja.