Vodeći Solin spasio bod u Sesvetama, Zelina bodom u Sigetu najavila utakmicu sezone u Kupu

Damir Žbulj • ponedjeljak, 29.10.2012.

Drugoligaši su odradili 11. kolo, a većih iznenađenja nije bilo. Pomorac nastavlja s neuvjerljivom formom, koju je potvrdio novim domaćim porazom, od Rudeša. Derbi kola odigran je u Sesvetama gdje su Radnik i vodeći Solin odigrali bez pobjednika, Imotski je minimalno svladao Vinogradar, dok je Zelina sačuvala nulu u Sigetu, kod Hrvatskog dragovoljca...

Vodeći Solin gostovao je u Sesvetama kod Radnika, što je prema očekivanjima bila i najzanimljivija utakmica ovog 11. kola. Opravdali su to i igrači na terenu, postigli četiri pogotka, a u uzbudljivoj završnici spretniji su bili gosti, koji su se spasili drugog ovosezonskog poraza.

Radnik je bolji bio u prvom poluvremenu dvoboja, Solin u nastavku pa je konačnih 2:2 možda i najpravedniji ishod.

Nakon kaznenog udarca u 24. minuti Radnik je u vodstvo doveo Petar Franjić, da bi desetak minuta kasnije njihovu prednost udvostručio Antonio Hrnčević. Gostima je nadu u preokret donio Alen Guć, koji je pet minuta prije poluvremena smanjio na 2:1.

Nastavak je donio puno uzbuđenja, čak je i gostujući trener Pudar zbog neprimjerenog ponašanja bio udaljen s klupe, no, vodeća ekipa prvenstva i bez njegovi trenerskih savjeta stigla je do izjednačenja 20-ak minuta prije kraja. Na 2:2 poravnao je Slavko Bralić. Bodom gosti mogu biti itekako zadovoljni, a pogotovo što niti Dugopolje, njihov prvi pratitelj, nije proteklog vikenda stiglo do sva tri boda pa je razlika na vrhu i dalje četiri boda.

Radnik je u idućem kolu ponovno domaćin, i to Mosoru, dok će se Solin spremati za Zelinu, koja u utorak ima važan nastup u osmini finala Kupa u Kranjčevićevoj protiv Zagreba.

Upravo je Zelina odigrala još jednu čvrstu, borbenu, organiziranu utakmicu, u kojoj nisu protivniku dopustili da ih svlada, a često su i sami prijetili suparničkim vratima. Gostovali su u Sigetu kod Hrvatskog dragovoljca, a i jedni i drugi prikazali su puno više nego što to konačnih 0:0 sugerira. Bilo je prilika na obje strane terena. Iskazao se i domaći kapetan i vratar Čović, ali i čuvar mreže Zeline Kranjčec nije bio bez posla. Na kraju, podjela bodova možda i najrealniji ishod.

Slika 1 od 1.

Dražen Biškup odlično vodi ekipu koja je ove sezone po prvi puta zaigrala u drugoligaškom društvu, a nakon 0:0 s Dragovoljcima sigurno jedva čekaju početak Kup utakmice protiv Zagreba. Ne bi bilo iznenađujuće kada bi jedna od legendi kluba iz Kranjčevićeve pomrsila račune svom bivšem klubu, s obzirom na njihovu trenutnu situaciju.

Pomorac je bez pobjede posljednja tri kola, ali nisu to najveći problemi ekipe iz Kostrene. Loša forma s početka sezone, nastavlja se, a definitivno domaći teren više im je teret nego prednost. Samo jedna pobjeda i četiri poraza njihova su bilanca na Žuknici i ukoliko žele izbjeći borbu za opstanak, morat će u dogledno vrijeme zaigrati bolje.

Protiv Rudeša, na samom otvaranju utakmice, bolje dane nagovjestio je Gabrijel Boban, koji je svladao gostujućeg vratara Zeleniku, međutim, praktički da je postignuti pogodak bio sve što je domaćin prikazao. Goste je u rezultatsku ravnotežu doveo Matej Jelić, nakon pola sata igre.

Međutim, Pomorac nije s 1:1 izdržao niti do odmora. Samo minutu prije predaha Anto Gudelj prevario je Kulića i osigurao svojoj ekipi mirniji nastavak utakmice. Gosti iz Zagreba uspjeli su u drugih 45 minuta sačuvati stečenu prednost te su s nova tri boda pomalo i iznenađujuće zasjeli na peto mjesto drugoligaške ljestvice.

Rudeš u je 12. kolu veliki favorit za bodove protiv Junaka, dok će Pomorac pokušati pronaći pobjedničke staze u Mladini kod Vinogradara, što im sigurno neće biti lako.

Davor Mladina sa svojim Hajdukovim 'dječjim vrtićem' u Primorcu 1927 ipak radi dobar posao. Ekipa sastavljena mahom od juniora splitskih Bilih dobro je parirala Mosoru na njihovom terenu te je na kraju osvojila bod. Željko Sablić doveo je domaćina u vodstvo nakon 20-ak minuta igre, dok je za 1:1 na odmoru, u posljednjoj minuti prvog dijela, poravnao Antonio Župan.

U nastavku su mreže mirovale, a za Primorac je ovaj bod, nakon što su u prošlom kolu svladali Radnik, možda i naznaka boljih dana. Narednog vikenda na Poljudu dočekuju Imotski, dok će Mosor gostovati upravo u Sesvetama kod Radnika.

Po kišnom vremenu i natopljenom terenu Imotski je ipak stigao do drugo ovosezonske pobjede. Bili su bolji od Vinogradara, a pogodak odluke pao je tek u 78. minuti dvoboja, kada je Marko Zelenika zabio pored Kahline. Vinogradar usprkos porazu stabilno drži sredinu poretka, dok Imotski i dalje očekuju teški drugoligaški dani. Na prvenstvenoj ljestvici lošiji od njih samo je Junak iz Sinja.