3. HNL Istok: Oriolik ponovno remizirao, BSK i Slavonija se približili na sedam bodova

Josip Piršljin • ponedjeljak, 29.10.2012.

Već dva kola zaredom Oriolik ne zna za pobjedu nakon što ih je zaredao devet. To su iskoristili BSK i Slavonija da se približe lideru na sedam bodova razlike. Došlo je do promjene na dnu ljestvice, Marsoniju je zamijenila Mladost iz Cernika.

Slavonija je uspjela ostati uz korak s BSK-om novom uvjerljivom pobjedom protiv cerničke Mladosti. U 42. minuti Nevio Berdi je donio prednost Požežanima, a potom je s dva pogotka u nastavku utakmice pitanje pobjednika riješio Josip Martinović. Pred kraj susreta gostujući igrač Goran Mulac zaradio je isključenje zbog verbalnog napada na pomoćnog suca. Mladost je ovim porazom zauzela posljednje mjesto na tablici.

Vodeći Oriolik i drugu utakmicu zaredom nije uspio pobijediti. Ovog je puta momčad iz Oriovca igrala u Lipiku gdje su domaći nogometaši izborili remi. Poveli su u 20. minuti preko Mateja Kurjakovića, a u zadnjoj minuti je izjednačio Alen Haring. Lipik je bio bolji u prvom poluvremenu, a Oriolik u drugom tako da je rezultat realan.

Na Stadionu uz Savu Marsonia je konačno pobijedila i maknula se sa samog dna ljestvice. U Slavonskom Brodu je gostovao NAŠK i izgubio s 4:1 makar je poveo. U 13. minuti pogodak za Našičane postiže Matko Mikola, no to je sve od gostiju. Brođani su tada postigli četiri gola, a dva puta se u strijelce upisivao Damir Mijić. Kristijan Bandalo i Matej Lilić su dodali svatko po jedan.

Belišće je na svom terenu uspjelo upisati pobjedu protiv Slavije i na taj se način popeti na 11. poziciju prvenstvene ljestvice. Za sva tri boda domaćima je bio dovoljan jedan pogodak kojeg je u 17. minuti susreta postigao Ivica Val. Pleterničani se do kraja nisu uspjeli vratiti.

Do minimalne pobjede došao je i Bedem. Igrači iz Ivankova slavili su protiv Olimpije s 1:0, a jedini pogodak na utakmici djelo je Ivana Validžića u 35. minuti. Bedem je time došao do sedmog mjesta, a Osječani su pretposljednji.

U vrlo teškim uvjetima, na natopljenom terenu u Višnjevcu, domaći su se snašli bolje od Đakovo - Croatije i slavili s 4:2. Preko Brune Krstanovića i Darija Merkaša Višnjevac je poveo s 2:0, ali uporni gosti su izjednačili golovima Domagoja Stipanovića i Domagoja Ivića. No, u zadnjih 15 minuta domaćoj je momčadi dosuđeno čak dva jedanaesterca koje su realizirali Ivan Jakovljević i Marijan Mihaljević.

BSK nastavlja svoj pohod prema vrhu tablice. U 11. kolu nogometaši iz Bijelog Brda gostovali su u Antinu gdje su se pobjedom približili lideru Orioliku na sedam bodova zaostatka. Samo jedan gol vidjeli su gledatelji u Antinu gdje je domaća Mladost izgubila pogotkom Marijana Nikolića iz 26. minute.

Puno golova nije viđeno niti na utakmici Graničara i Otoka. Igrači iz Županje dugo su lomili Otočane, a pobjednički pogodak postigli su deset minuta prije posljednjeg sučevog zvižduka. Tada je sva tri boda Graničaru na Spomen stadionu prvog igranja nogometa u Hrvatskoj donio Antonio Vidović.