Šibenik 1:1 Dugopolje
Dugopolje

Šibenčani propustili matirati Dugopolje, Žuljević gostima donio bod

Iz Šibenika:Ivana Jurica • subota, 27.10.2012.

Sve do 75. minuti nogometaši Šibenika imali su sve u svojim rukama, odnosno nogama. Zasluženo vodstvo od 1:0 (Tepurić), kontrolu utakmice, ali umjesto drugog gola, Dugopolje im je iz prvog udarca na gol u drugom poluvremenu izjednačilo rezultat, u 75. minuti preko Žuljevića. Završilo je tako podjelom bodova (1:1), a niz Dugopolja tako je, barem djelomično, prekinut.

Šibenik – Dugopolje 1:1 (1:0)

Šibenik, stadion na Šubićevcu, gledatelja 400

Sudac: Željko Frković – Gospić

Pomoćnici: Ivica Radošević (Gospić) i Branimir Nimac (Lišane Ostrovičke)

Strijelci: Tepurić 24' – Žuljević 75'

Žuti kartoni: Marina 65' – Tešija 53', Fuštar 81', Šimunac 88'

Šibenik: Škorić, Blaić, Tomić, Bašić, Čuljak, G. Živković (od 87. A. Živković), Mišlov, Španja (od 62. Marina), Kendeš (od 46. Anić), Slavica, Tepurić. Trener: Goran Tomić.

Dugopolje: Smodlaka, Gruica, Šimunović (od 65. Kuzmanić), Šimunac, Žuljević (od 90. Balić), Klarica (od 76. Repić), Kljajić, Fuštar, Kardum, Tešija, Pajčić. Trener: Stipe Balajić.

Domaćini su od početka krenuli s ciljem da što prije postignu pogodak. Pa je tako već u drugoj minuti poslije centaršuta s lijeve strane Kendeš ušao na tu loptu, no, nije uspio zaprijetiti, da je išao glavom umjesto nogom možda bi bilo puno opasnije. Narančasti imaju potpunu dominaciju, a gosti svoju šansu čekaju iz protunapada. Prvu su priliku dočekali u 19. minuti nakon poigravanja jednog domaćeg igrača, Tešija je uzeo loptu, asistirao Šimuncu, ali vratar Škorić je sačuvao svoju mrežu netaknutom istrčavanjem.

Poslije kornera Čuljka glavom je pokušao Mišlov, neprecizno. I onda su domaćini u 24. minuti poveli: odlični G. Živković zaustavio je akciju Dugopolja, Slavica je pucao s lijeve strane, udarac mu je blokiran, ali lopta mu se vraća, ovaj put odlučuje se na asistenciju, dodaje Tepuriću koji rutinirano pogađa Smodlakinu mrežu za vodstvo od 1:0. Šest minuta prošlo je do sljedećeg uzbuđenja, događanja koji je uzburkao duhove na Šubićevcu i izazvao prosvjede domaćih. Živković je u odličnu šansu gurnuo Tepurića, on prolazi svog čuvara Gruicu, čeka ga Fuštar (bivši igrač Šibenika), dolazi do žestokog kontakta u kaznenom prostoru, domaći napadač ostaje na travi (intervenirati je morala i domaća liječnička služba), ali sudac Frković se ne oglašava. Dvojbena odluka gospićkog suca izazvala je negodovanje domaćina, kako na terenu tako i na tribinama.

U 35. minuti drugi se put javljaju i gosti: udarac Šimunovića obranio je Škorić, a odbijanac je, ispred Žuljevića očistio Tomić. Do kraja prvog dijela još su dva puta zaprijetili domaćini: puno opasnije bilo je u 37. minuti kad je, nakon ubačaja Blaića, Tepurić propustio loptu, ali Slavica iz okreta nije uspio zatresti gostujuću mrežu. Udarac je u 40. minuti isprobao i branič Blaić, bez opasnosti za Smodlaku.

I na startu drugog poluvremena domaćini su gospodarili terenom. I odmah na startu poslije odlične lopte Anića Španja ubacuje s desne strane, ali Tepurić ne uspijeva dobro zahvatiti loptu i ozbiljnije ugroziti gostujući gol. Gotovo 20 minuta čekalo se na novu ozbiljniju akciju: u 63. minuti Čuljak je prošao je po lijevoj strani, ali njegov ubačaj nije pronašao niti jednog igrača u Narančastom. A onda su u 75. minuti, gosti, iznenađujuće došli do izjednačenja: domaća je obrana malo oklijevala, nitko nije izašao u blok Žuljeviću koji to koristi i iskosa s desne strane pogađa suprotan Škorićev kut za izjednačenje.

Taj je pogodak šokirao domaćine, a dao krila gostima koji tada puno opasnije prijete nego u cijelom dotadašnjem tijeku utakmice. U 78. minuti pucao je Repić, no, Škorić je taj udarac obranio. Domaćini su u 80. minuti dva puta prijetili poslije kornera Čuljka, ali ni Tomić ni Tepurić nisu bili precizni. Opasno je nakon toga bilo u domaćem kaznenom prostoru: Kuzmanić je pucao, ali i ovaj je puta domaći vratar Škorić bio uspješniji od gostujućih igrača, odbila se lopta do Šimunca, no, on nije dobro reagirao i prilika je Dugopolju propala.

Kuzmanić je pokušao još jednom, ali udarac mu je ovaj put blokiran. U sudačkoj nadoknadi Šibenik je izveo još jedan u nizu kornera, izvođač je opet bio Čuljak, gužva u kaznenom prostoru, stoper Tomić završio je na podu, vratar Smodlaka je izboksao loptu. Prilika do kraja utakmice nije bilo, pa je susret završen podjelom bodova.

• Obrisan korisnik01.11.2012. u 08:50
    Ako želite da pravi sportski sladokusci uživaju u umjetnosti postizanja zgoditka, stavite snimku gola za 1:1, drugog topnika lige dr. Ivice Žuljevića...
  • Obrisan korisnik01.11.2012. u 08:47
    Da "Slavica se odlučuje za asistenciju" kod 1:0? Prvo je sporan prekršaj na stoperu Dugopolja, a drugo kakva asistencija, lopta se odbila od stopera i Tepurić sa 7 metara daje gol koji bi dala i moja kćer koja će za koji dan 2 godine. I baš bi bilo dobro da stavite i ovaj video!