Igor Šestak • subota, 27.10.2012.

Utakmicama između Siene i Palerma te Milana i Genoe otvoreno je deveto kolo Serie A. U 180 minuta postignut je tek jedan pogodak, a zabio ga je Stephan El Shaarawy na svoj 20. rođendan za minimalnu pobjedu Rossonera. Palermo je na gostovanju kod Siene bio bolja momčad, ali nije uspio pobijediti.

U subotu navečer Milanu je u goste stigla Genoa, a uoči tog dvoboja teško je bilo odrediti koju je momčad tresla veća kriza.

Milan je u osam kola osvojio tek sedam bodova, a izgubio je posljednje tri utakmice. Od Intera i Lazija u prvenstvu te od Malage u Ligi prvaka ove srijede. Genoa je pak u prošlom kolu doživjela svoj treći prvenstveni poraz, a za pobjedu ne zna od 23. rujna. Protiv Rome je prošle nedjelje vodila s 2:0 pa primila četiri pogotka, a taj je poraz skupo stajao sada već bivšeg trenera Luigija De Canija. Umjesto njega na klupu je sjeo Luigi Del Neri.

Massimiliano Allegri, trener Milana koji se svakog tjedna susreće s pitanjima o otkazu, odlučio se za neobičnu postavu s tri igrača u posljednjem redu. Za ovu utakmicu nije imao na raspolaganju Robinha ni Boatenga, a u prvih 11 Milana se nakon osam mjeseci vratio Alexandre Pato. Novi trener Genoe nije značajno promijenio sastav koji je igrao u prošlom kolu, a najviše problema zadala mu je ozljeda Borriella. Umjesto njega u napadu je zaigrao Immobile.

Milan se od početka utakmice nametnuo posjedom lopte, ali prva prilika pripala je gostima. U 17. minuti Zapata se poigravao pred vlastitim šesnaestercem pa mu je loptu oduzeo Antonelli, ubacio u sredinu, a iz dvoboja vratara Amelije i napadača Immobilea pobjedu je odnio Milanov čuvar mreže i ispravio pogrešku svog stopera.

U vrlo slabom prvom poluvremenu najopasnije što je Milan stvorio dogodilo se u 27. minuti. Prvo se Abateov centaršut odbio od braniča i u nezgodnom luku spustio prema vratima, a Frey je loptu odbio u korner. Potom je Antonini u kaznenom prostoru pronašao Yepesa, ali je Kolumbijac glavom pucao preko gola. Milanu se u završnici poluvremena ozlijedio Antonini, a zamijenio ga je Kevin Constant.

U 54. minuti Milanovi igrači su tražili kazneni udarac nakon što je De Jong prilično prenaglašeno pao nakon kontakta s Granqvistom. U nastavku akcije Abate je uputio dobar udarac, ali je Frey nogom odbio u korner.

Jalova i potpuno neopasna momčad Milana u drugom je djelu bila i slabija nego u prvom. Svaku donekle obećavajuću situaciju Allegrijevi igrači su uspjeli upropastiti pogrešnom odlukom ili pogreškom u dodavanju. Genoa, ista momčad koju je Roma uništila prije sedam dana, disciplinirano se branila i uglavnom bez poteškoća zaustavljala napade domaćina. Napadački, gosti su također bili vrlo nemoćni. Uspjeli su uputiti tek nekoliko dalekometnih udaraca.

Allegri je u 72. minuti iz igre povukao Pata i ubacio Pazzinija, a šest minuta kasnije Milan je napokon uspio složiti jednu suvislu akciju i doći do vodećeg pogotka. Emanuelson je dobrim dodavanjem uposlio Abatea, koji je uputio prizemni centaršut u peterac Genoe. Na loptu je zakasnio Pazzini, ali ju je na drugoj vratnici dočekao El Shaarawy i na svoj 20. rođendan zabio svom bivšem klubu.

Utakmica je malo živnula u posljednjih desetak minuta, ali rezultat se više nije mijenjao. Ovom pobjedom Milan je stigao na deset osvojenih bodova i preskočio Genou na tablici.

U ranijem subotnjem terminu Siena je na svom stadionu ugostila Palermo, a susret klubova iz donjeg dijela ljestvice završio je remijem bez golova.

Palermo je u ranoj fazi utakmice nekoliko puta zaprijetio, ali bez uspjeha. Nogometaši Siene u prvom dijelu gotovo da i nisu imali pravih šansi pa se na odmor otišlo s početnim rezultatom. U nastavku su i jedni i drugi bili nešto opasniji po suparnička vrata, a vrlo blizu pogotku došao je Beretto udarcem koji je okrznuo gredu.

Palermo je bio bolja momčad na terenu, a najbolju priliku imao je preko Miccolija koji je u situaciji jedan na jedan s vratarom pucao preko gola. U samoj završnici Gasperini je do pobjede pokušao doći izmjenama pa je u 84. minuti priliku dobio i Igor Budan, ali nije uspio donijeti bodove svojoj momčadi.

Nakon devet odigranih utakmica Palermo ima tek sedam bodova, ali trenutno je iznad opasne zone, minimalno do sutra. Siena je u dosadašnjem dijelu prvenstva osvojila devet bodova, ali je na tablici posljednja jer je u sezonu startala s minusom.

• Obrisan korisnik28.10.2012. u 13:34
    Vratit će se Milan brzo,ipak su mu 2 najbolja igrača išla u psg ovo ljeto, a zamjene im nisu dovedene.U roku 2-3 sezone ovaj Milan će gaziti po serie A
  • Obrisan korisnik28.10.2012. u 09:01
    Velik je klub Milan, ne bojim se za njega. Mozda ce imati jednu-dvije lose sezone ali evo njih brzo natrag...
  • Obrisan korisnik28.10.2012. u 08:07
    Forza Milan.
  • Obrisan korisnik28.10.2012. u 03:54
    haha, u spanjolskoj su porezi 52 posto za kataloniju, sta su u italiji 70 ? stvar je u tome da je barcelona zadnjih 10 godina napravila bolji posao nego milan, i u igrackom i u marketinskom smislu...i sad uzivaju plodove kvalitetnog rada...milan na tom planu nije napravio nista zadnjih 10 godina, i... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik28.10.2012. u 01:38
    offside je bio za centimetre, ako je bio... još obrambeni i napadač trče u suprotnom smjeru, stvar je stotinkekad se zaustavi snimka jel offside ili ne, nemojte kenjat o sudačkoj pomoći. Milan je bio kriminalno loš, odigrali su jednu akciju i imali sreće