Josip Piršljin • nedjelja, 28.10.2012.

Novu pobjedu u Seriji A Inter je osigurao na gostovanju kod pretposljednje Bologne i time se popeo na drugo mjesto. Uspješna je u devetom kolu bila i Fiorentina protiv Lazija, a do sva tri boda još su došli nogometaši Cagliarija i Parme, dok su Pescara i Atalanta remizirali.

Inter je petom uzastopnom pobjedom u talijanskom prvenstvu skočio na drugo mjesto ljestvice, barem dok Napoli ne odigra svoj susret devetog kola. Nerazzurri su gostovali u Bologni gdje su pobijedili s 3:1 ostavivši tako domaći sastav na pretposljednjem mjestu Serie A.

Gostujuća ekipa je povela u 27. minuti kada je Esteban Cambiasso izveo slobodan udarac, a Andrea Ranocchia vrlo lijepo glavom pogodio suprotni kut vratara Federica Agliardija. Rezultat 0:1 zadržao se do kraja prvog poluvremena.

Na 2:0 Inter je povisio u 53. minuti. Nerazzurri su odigrali brzu kontru koju su završili Rodrigo Palacio i Diego Milito. Ipak, samo pet minuta kasnije Bologna se vraća u utakmicu. Alessandro Diamanti je ubacio pred Samira Handanoviča, a tamo se našao Niccolo Cherubin i glavom poslao loptu u mrežu.

Igrači Andreje Stramaccionija sve su riješili u 64. minuti. Ponovno su odigrali brzu akciju u kojoj je Palacio poslao loptu Cambiassu, a iskusni Argentinac vrlo lijepo prebacio domaćeg vratara za 3:1. Inter je tako nastavio uspješan niz koji u Italiji traje pet utakmica, a zajedno s Europskom ligom sedam.

U derbiju devetog kola Serie A Fiorentina je pred svojim navijačima ugostila Lazio koji je bio treći uoči utakmice. Momčad Vladimira Petkovića izgubila je s 2:0 i dopustila da joj se Fiorentina približi na tri boda. Susret su obilježile i dvojbene sudačke odluke.

Fiorentina se bolje postavila na početku i pokazala veću želju za napadačkom igrom. Sastav kojeg vodi Vincenzo Montella imao je sjajnu priliku doći do prednosti u 27. minuti utakmice, ali Matias Fernandez nije uspio realizirati kazneni udarac.

Činilo se kako u prvom poluvremenu neće biti pogodaka na stadionu Artemio Franchi, no domaća je ekipa uspjela povesti u sudačkoj nadoknadi. Proradila je crnogorsko-srpska veza u redovima Viola kada je Stevan Jovetić asistirao Ademu Ljajiću. Napadač Fiorentine je odlučio pucati prema Albanu Bizarriju izvan kaznenog prostora i pogodio je za 1:0.

U drugom dijelu na terenu je bilo više zanimljivih situacija. Možda i najbolju priliku Lazija propustio je u pogodak pretvoriti Miroslav Klose kada je izašao sam na domaćeg vratara, ali poslao je loptu pored desne stative. Nebesko-plavima je uz to poništen i pogodak koji se činio regularnim.

Da sačuva svoju prednost Fiorentini su pomogli Lazijevi Cristian Ledesma i Hernanes koji su crvene kartone dobili u razmaku od sedam minuta nakon dva prekršaja na Juanu Cuadradu. U posljednjoj minuti pobjedu ljubičastih potvrdio je Luca Toni koji je u 67. minuti zamijenio prvog strijelca Ljajića.

Pescara je na stadionu Adriatico ugostila Atalantu u svojevrsnom derbiju začelja koji je opravdao svoj naziv i završio remijem bez pogodaka. Momčad s Jadrana nije uspjela pobijediti premda je gotovo cijelo drugo poluvrijeme igrala s igračem više nakon isključenja Federica Pelusa. Ante Vukušić je upisao svoj osmi nastup u Serie A, a u prvih 45 minuta koliko je dobio nije ostvario zapaženiji učinak.

Parma je uspjela na gostovanju u Torinu odnijeti sva tri boda. Na Olimpijskom stadionu nije bilo golova u prvom dijelu, no isključenje Gianluce Sansonea usmjerilo je utakmicu u korist gostiju. Nicola Sansone je zabio za 1:0 Parme u 72. minuti, a odmah potom na 2:0 je povisio Amauri. U posljednjim minutama gosti su zabili još jedan gol preko Aleandra Rosija, a Torino je smanjio preko Migjena Bashe.

Na stadionu Luigi Ferraris Cagliari je upisao minimalnu pobjedu protiv Sampdorije i na taj način preskočio momčad iz Genove na tablici. U prvih 45 minuta golova nije bilo, no odmah početkom nastavka Cagliari je poveo kada je asistenciju Thiaga Ribeira iskoristio Daniele Dessena. Unatoč naporima domaćih, nije više bilo promjene rezultata, te je Sampdoria upisala četvrti poraz ove sezone.

• Obrisan korisnik29.10.2012. u 10:22
    jbga majstore bitno da smo ja i ti to vidili :p nista bit ce bolje iduce kolo (valjda)
  • soecc28.10.2012. u 20:43
    Etti ne seri, kod Juventusa to više nije slučajno. Sjeti se tekme u Genovi, u Sieni, a bilo je još toga ove sezone. Kad već spominješ, i MU je dosta omiljen kod sudaca, samo što njima nisu još dokazali prevaru, za razliku od Juventusa.
    soecc
  • LazialZD28.10.2012. u 20:40
    A o đubrentusu da ne govorin, katastrofalno suđenje u Seria A se nastavlja...TO BE CONTINUED...
    LazialZD
  • LazialZD28.10.2012. u 20:39
    Ni u jednoj rečenici niste napisali o kriminalnom suđenju u Firenzi, Laziu poništen čisti gol, nedosuđen jedanaesterac i 2 crvena kartona SRAMOTA !!!
    LazialZD
  • Obrisan korisnik28.10.2012. u 20:12
    Inter u sve boljoj formi, drago mi je da je Rannochia zabio, sve je bolji, ali mislim da nije u vpotpunosti iskoristio svoj potencijal, može i bolje, Milito, Palacio i Cambiasso argentisnki trio koji je povukao utakmicu danas, svaka im čast, forza Inter!