Premiership, 9. kolo, 28.10.2012, 14:30 h
Everton 2:2 Liverpool
Liverpool

Everton nadoknadio Liverpoolovih 0:2 u sjajnom derbiju na Goodison Parku

Ante Zovko • nedjelja, 28.10.2012.

Predvođen raspoloženim Luisom Suarezom, Liverpool je u Merseyside derbiju došao do rane i velike prednosti, ali je Everton uzvratio, a obje su momčadi imale mnoštvo prilika da osvoje sva tri boda.

Podjela bodova opet je nekako najpravednija poslije atraktivnog okršaja na Goodison Parku koji je završen s 2:2, a svi su pogoci pali u prvih 45 minuta. Everton je time zauzeo četvrtu poziciju, dok njegov rival ostaje u donjem dijelu tablice.

Brendan Rodgers pogodio je s "pretumbavanjem" momčadi koja je izgledala poletno te joj je malo nedostajalo da uzme puni plijen. U momčad Evertona pak ranije od najavljenog vratio se Marouanne Fellaini. Nikica Jelavić odigrao je cijelu utakmicu i promašio nekoliko dobrih prilika.

Gosti su priredili mali blitzkrieg u prvih dvadeset minuta susreta. Nakon sjajnog Enriqueova prodora u 14. minuti, Sterling nije uspio realizirati njegov oštri ubačaj, a činilo se i da je odgurnut. Na pravom se mjestu našao Suarez i iz oštrog kuta pogodio prizemno kroz šumu nogu. Gol je na kraju pripisan domaćem braniču Bainesu.

Urugvajac se u 20. minuti upisao u strijelce kad je Gerrard odlično ubacio iz slobodnog udarca na peterac. Suarez je bio najbrži i glavom skrenuo loptu taman toliko da postane neuhvatljiva Howardu.

Everton je uzvratio udarac već dvije minute poslije. Pričuvni vratar Redsa, Jones, slabo "boksa" ubačaj iz kuta, a Osman dočekuje poklon i snažnim prizemnim udarcem smanjuje na 1:2.

Igralo se dosta otvoreno, atraktivno, sijevale su prilike s obje strane, a Everton je postajao konkretniji. Toliko da je u 35. minuti Naismith izjednačio. Mirallas pronalazi Fellainija, a belgijski reprezentativac odlično asistira strijelcu koji iz blizine zakucava za izjednačenje.

Iako nije polučilo pogotke, ni drugo poluvrijeme nije mnogo zaostajalo za prvim po atraktivnosti. Suarez je "poludio" zbog Sterlinga koji je izašao sam na Howarda i pokušao izvesti lob umjesto dodavanja napadaču koji je bio nečuvan.

Škrtel u 60. blokira pokušaj Colemana, Jelavić u 66. gađa glavom pored okvira, a hrvatski napadač i Baines ne uspijevaju u 74. dohvatiti ubačaj, a Baines u 84. spašava vjerojatno siguran gol Suareza koji je predriblao Distina.

Suarez je zabio i svoj drugi (ili treći) gol u 93. minuti, opet na Gerrardovu asistenciju iz slobodnog udarca. Međutim, slavlje mu je bilo kratkog vijeka jer je gol poništen zbog zaleđa.

• Obrisan korisnik28.10.2012. u 23:41
    Kakva kradja? nem tu nikakvih zavjera. Suci mogu pogrijesiti isto kao i sto igraci pogrijese. Kad igrac promasi penal, nije zavjera nego pogreska, isto tako i za suce. Nema tu zavjera
  • majmunoslav28.10.2012. u 20:01
    vidi se da je bez Pienaara to skroz druga ekipa i bez obzira na današnji poklon, Everton je i dalje najopljačkanija momčad ove sezone...uzeto im čistih 6 bodova..