Ante Zovko • subota, 27.10.2012.

S igračem više Arsenal je uspio pobijediti Queens Park Rangerse 1:0, ali je na kraju susreta spašavao ta tri boda. U Readingu je postignuto šest pogodaka, pet u drugom dijelu. Fulham je uspio preokrenuti rezultat, ali se na kraju morao zadovoljiti bodom. Wigan je upisao prvu pobjedu u sedam posljednjih utakmica u Premier ligi.

U Arsenalovu se momčad, u prvoj natjecateljskoj utakmici od lipnja 2011., vratio Jack Wilshere i dobio očekivane ovacije. Za razliku od momčadi koja je na poluvremenu izviždana zbog poraza od Schalkea te neuspjeha da Rangersima utrpa pogodak s obzirom na opću dominaciju.

Posjed lopte u prvom dijelu dosezao je gotovo 80 posto u korist Topnika koji su bili najbliže mreži u desetoj minuti, kad je Ramsey glavom pogodio prečku. Osim toga, navalna linija je zakazala.

Pusta dominacija umalo je pala u vodu u 54. minuti kad je Hoilett nakon sjajne asistencije Granera pogodio gol, ali je poništen zbog zaleđa. U 78. Cazorla promašuje priliku susreta s desetak metara nakon što Mbia nije do kraja "očistio" ispred gola.

Mbia se istaknuo dvije minute kasnije glupošću. Vermaelen ga je faulirao, dosuđen mu je slobodni udarac, a onda je udario braniča domaćih dok je još bio na travnjaku. Izravni crveni karton bio je logična posljedica.

A logično je bilo i očekivati da će Arsenal još više stisnuti obruč. Julio Cesar u 82. izvlači sjajnu refleksnu obranu, ali u 84. Topnici konačno pogađaju: Brazilac brani Giroudov pokušaj glavom, Arteta glavom pogađa prečku, a onda konačno i gol iz blizine.

Nije Arsenal mogao mirno privesti utakmicu kraju. S igračem manje Rangersi su imali sjajne šanse za izjednačenje. Prvo se Granero poskliznuo u trenutku udarca u 90. minuti, a u 92. Mackie je izbio sam pred Mannonea, da bi vratar spriječio pogodak. Gostujući su navijači već počeli slaviti kad je Mannone skrenuo udarac Granera iz slobodnjaka pored stative, nakon čega je lopta okrznula vanjski dio mreže.

Sjajna utakmica odigrana je u Readingu, gdje je Fulham gubio 0:1, preokrenuo na 2:1, Reading izjednačio, gosti poveli, da bi domaćin osvojio bod, a umalo sva tri.

Sve je počelo u 26. minuti dvoboja protivnika otvorenih gardova. Leigertwood s 25 metara pogađa gornji desni Schwarzerov kut. Nakon mnoštva promašaja s obje strane, u drugom dijelu krenuo je vatromet pogodaka.

Ruiz poslije kombinacije s Duffom u 61. minuti postavlja 1:1 još jednim atraktivnim golom. Baird u 77. glavom uskače poslije kornera i zabija za preokret londonske momčadi u kojoj je Mladen Petrić ostao na klupi.

Reading uzvraća udarac u 84. preko McLearyja u trenutku nepažnje gostujuće obrane. Poslije desetak dodavanja, Berbatov vraća prednost Fulhamu kad ga je Sidwell pronašao na lijevoj strani šesnaesterca. Bugarin se okreće i pogađa suprotni kut.

Fulhamova obrana u 90. minuti još jednom pokazuje koliko je bila neuvjerljiva te pušta Robson-Kanuu da pogodi iz blizine, a Reading je u sudačkoj nadoknadi imao dvije velike prilike za pobjedu. Prokockao ih je, iako može biti zadovoljan i s ovakvim ishodom s obzirom na tijek utakmice.

Wigan je pobjedom 2:1 protiv West Hama prekinuo niz od sedam utakmica bez slavlja. Volej Ramisa u osmoj minuti donio je momčadi Roberta Martineza vodstvo, a početkom drugog dijela MacArthur je iz blizine povisio rezultat. Tomkins je u sudačkoj nadoknadi uspio tek ublažiti poraz neraspoloženog gostujućeg sastava koji je izgubio tek jednu od posljednjih šest utakmica u Premier ligi.

Remi 0:0 Stoke Cityja i Sunderlanda na Britanniji zasjenila je teška ozljeda Marca Wilsona iz domaće momčadi za kojeg se sumnja da ima slomljenu lisnu kost. Pet minuta poslije početka drugog poluvremena sudario se s napadačem Sunderlanda Stevenom Fletcherom i ubrzo prevezen u bolnicu. Neriješenim ishodom obje su momčadi stale na devet bodova u donjem razredu prvenstva, s tim da Sunderland ima utakmicu manje.

• Obrisan korisnik27.10.2012. u 19:46
    zanimljvo da je berbatov slomio rebro u 1.pol i dobio inekciju protiv bolova, cijelo 2. odigra vrhunski, a ne statično kako zna i postiga gol !!!