Premiership, 9. kolo, 27.10.2012, 13:45 h
Aston Villa
Aston Villa 1:1 Norwich City
Norwich City

Marin Vuković • subota, 27.10.2012.

Deveto kolo engleske Premier lige otvoreno je ogledom u Birminghamu, gdje su Aston Villa i Norwich podijelili bodove rezultatom 1:1.

Nakon pobjede nad Arsenalom u prošlom kolu, nogometaši Norwicha uspjeli su otkinuti bod na gostovanju kod Aston Ville, momčadi koju vodi donedavni menadžer Kanarinaca Paul Lambert.

Premda su domaćini prvi došli do vodstva, od 53. minute i isključenja Joea Bennetta bili su prisljeni igrati s desetoricom, što je Norwich uspio iskoristiti za povratak u utakmicu, a malo je nedostajalo da se iz Birminghama vrate i s punim plijenom.

Iz ne pretjerano kvalitetnog prvog poluvremena svakako valja istaknuti prvu veliku prigodu na utakmici, koju su propustili gosti. Grant Holt je podvalio sjajnu loptu za Wesa Hoolahana, no iz situacije jedan na jedan kao pobjednik je izašao vratar Brad Guzan.

Kazna je stigla nedugo zatim, u 27. minuti obrana gostiju posve je zaboravila na Belgijca Christiana Bentekea, koji je imao vremena smiriti loptu i plasirati je u lijevi kut Villina gola.

Sve što je Lambert savjetovao svojim igračima u poluvremenu, međutim, palo je u vodu već u 53. minuti, kada je Joe Bennett rukama zaustavio prodor prezimenjaka Elliotta Bennetta, za što je "nagrađen" drugim žutim kartonom i ranim tuširanjem.

Igračku nadmoć Norwich je znao iskoristiti, pa je razdoblje pritiska prema vratima Guzana u 79. minuti iznjedrilo i izjednačujući pogodak. Nakon brzo izvedenog kornera s desne je strane ubacio Hoolahan, a Michael Turner glavom skrenuo loptu u mrežu.

Mogao je Norwich do konca utakmice doći i do sva tri boda, a najbolju priliku u drugoj minuti sudačke nadoknade imao je još jedan Bennett, po imenu Ryan, čiji je udarac s desetak metara odsjeo preko grede.