Lovro Štrbinić • nedjelja, 28.10.2012.

Deveto kolo Serije A zaključeno je s dvije nedjeljne večernje utakmice. Udinese je preokretom u nastavku porazio Romu na Olimpicu, dok je u Napulju Chievo slomljen tek pogotkom Mareka Hamšika.

Nedjeljni program devetog kola talijanskog nogometnog prvenstva donio je utakmice u Rimu i Napulju. Na Olimpicu je Roma tražila priključak s vrhom poretka, dok je Udinese došao s mišlju o bijegu s ugroženih pozicija.

Bolje su počeli domaćini i s dva pogotka Lamele u razmaku od tri minute došli do prednosti. Spomenuti igrač prvo je poentirao u 22. minuti, a potom je u 24. minuti iskoristio ubačaj Osvalda i zabio glavom za 2:0.

Do odlaska na predah Udinese je smanjio zaostatak preko Domizzija, dok je u nastavku nakon samo pet minuta igre poravnanje rezultata donio Di Natale, nakon asistencije Armera.

Roma je potom krenula po novo vodstvo, ali nijedan od njihovih napada nije završio na željeni način po domaće navijače, a u 88. minuti gosti su dobili jedanaesterac. S bijele točke bio je precizan Di Natale i donio pobjedu Udineseu u utakmici u kojoj Rimljanima nije pomoglo ni 65 posto posjeda lopte. Također, vrijedi napomenuti da je u posljednjim trenucima isključen igrač Rome Tachtsidis.

U drugoj utakmici strijelci nisu bili toliko raspoloženi. Napoli je protiv Chieva lovio pobjedu i ostanak na mjestu prvog pratitelja Juventusa, no prvo poluvrijeme unatoč dominaciji domaćina nije donijelo promjenu rezultata.

U nastavku su gosti iz Verone odolijevali do 58. minute, kad je Marek Hamšik dobro reagirao nakon dodavanja Zunige i postigao pogodak koji se kasnije pokazao vrijednim sva tri boda. Posljednjih 12 minuta gosti su odigrali s igračem manje nakon isključenja Vaceka, a za razliku od Napolija koji je drugoplasirani klub gledajući tablicu od vrha, Chievo se nalazi na drugom mjestu od dna ljestvice, pretposljednjoj momčadi u leđa gleda samo Siena.

• JeremijaX29.10.2012. u 00:58
    Di natale - poludio! Još mi nije jasno kakvu je piruetu izveo kod drugog gola, a tek panenka koji ide praktički pod prečku!! Muda do poda!