Catania
Catania 0:1 Juventus
Juventus

Josip Piršljin • nedjelja, 28.10.2012.

U najranijem terminu nedjeljnog programa Serie A Juventus je gostovao na Siciliji kod Catanije i upisao novu pobjedu. Stara dama je pogotkom Vidala minimalno slavila premda su domaći nogometaši pružili vrlo dobar otpor, a i poništen im je pogodak poslije sumnjivog zaleđa.

I 48. utakmicu u nizu Juventus nije izgubio u talijanskom prvenstvu. Štoviše, pobijedio je u devetom kolu i na taj način pobjegao Napoliju šest bodova na vrhu ljestvice barem na nekoliko sati i odužio se navijačima nakon razočaravajućeg remija u Ligi prvaka protiv danskog Nordsjaellanda.

Antonio Conte je i na Siciliji poslao na teren igrače u sustavu 3-5-2 s tim da su u napadu igrali Mirko Vučinić i Nicklas Bendtner. S druge strane Rolando Maran je koristio sličnu formaciju, a vratima Gianluigija Buffona prijetili su napadači Alejandro Gomez i Gonzalo Bergessio, Argentinci kojih je inače u prvoj postavi Catanije bilo sedam.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka niti na jednoj strani, a niti igra nije bila previše zanimljiva. Bendtner je par puta bio u dobroj situaciji, ali glavom nije uspio pronaći put do mreže Mariana Andujara. Sredinom prvog dijela "zaiskrilo" je na terenu, ali i na tribinama kada je Cataniji poništen pogodak Bergessija zbog zaleđa kojeg, čini se, ipak nije bilo.

Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 0:0, premda je domaća momčad vrlo lako mogla imati prednost. Juventus je nešto angažiranije igrao u nastavku, a kao rezultat toga došao je vodeći pogodak u 57. minuti. Strijelac je bio Arturo Vidal i to mu je bio treći ovosezonski gol u talijanskom prvenstvu. U akciji koja je donijela pogodak Vučinić je uposlio Bendtnera, no Danac nije bio precizan, a odbijanac je pospremio u mrežu Vidal. I ovaj gol će biti predmetom rasprave u Italiji jer je Bendtner bio na rubu zaleđa.

Deset minuta kasnije Catania je nakon rezultatskog, pala i u brojčani zaostatak na terenu. Zbog igranja rukom Giovanni Marchese je dobio drugi žuti karton, te je morao napustiti igru. Bianconeri su uspjeli do kraja zadržati svoje vodstvo, a ulaskom Sebastiana Giovinca bilo je i više opasnosti za Andujara. U 80. minuti omaleni napadač je uputio neugodan udarac prema vratima domaće ekipe, no nije pogodio. Unatoč dobrom otporu Catania nije uspjela izbjeći poraz.

• Obrisan korisnik29.10.2012. u 10:50
    Regularan gol Catanie, ali ono boksanje Pogbe je za zatvor. Suci stvarno neki put znaju za*ebat stvari, ali da osvajamo na taj nacin je smijesno :) Do ove utakmice smo setali ligom, pa i ovu smo tekmu dominirali.
  • Obrisan korisnik28.10.2012. u 19:38
    Bravo faco, znači jučer je Milan trebao dobiti bod, a Juventus danas izgubiti, ali naravno da ne može to.....Ipak smatram da će skinuti rekord Milana, ako znaš o cemu pricam....Suci ih vole, ne možeš to negirati. Vidi se kakvi su u Europi.
  • Obrisan korisnik28.10.2012. u 18:12
    Juventus nastavlja po starome samo tako i zna
  • etti28.10.2012. u 17:38
    Evo i Liverpoolu je poništen gol, a da nije bilo zaleđa. Vjerojatno Everton namješta isto po mnogima ovdje.